Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Beton a ocel. V Norsku ožijí lázně ze 30. let minulého století

Architekti ze studia Snøhetta chtějí obnovit lázně ze 30. let minulého století.
Snøhetta
Petra Jansová
pej

Mezinárodní architektonický ateliér Snøhetta chce oživit přístavní lázně Knubben postavené ve 30. letech minulého století. Projekt na rekonstrukci a dostavbu dnes již zavřených prostor věnuje městu Arendal před oslavami 300letého výročí. 

Reklama

Architekti projektem, jehož realizace by měla mít dokončena asi za tři roky, chtějí přístavní město na jihu Norska zatraktivnit a přilákat do něj více turistů, a to jak z Norska, tak i ze zahraničí. 

„Tento projekt chápeme především jako úctu k původní architektuře, proto jsme se snažili zachovat co nejvíc ze stávající stavby, do níž jsme vstoupili takovou architekturou, která z Arendalu udělá populární destinaci,“ píše se na webových stránkách ateliéru. 

Původní lázně navrhl ve stylu funkcionalismu norský architekt Ketil Ugland. Fungovat přestaly v roce 1947. Do provozu je uvedli znovu v 60. letech, tentokrát jako jazzový klub. 

Snøhetta je renomovaný norský architektonický ateliér, který se proslavil krátce po svém vzniku v roce 1989 díky vítězství ve velké mezinárodní soutěži na budovu nové Alexandrijské knihovny. 

Již od svého vzniku se Snøhetta soustředí na spojení architektury a krajinářství. Architekti zabývající se krajinou a interiérem dnes tvoří celou čtvrtinu společnosti a přímo spolupracují s ostatními.

Aktuálně má Snøhetta v pobočkách po celém světě celkem více než stovku zaměstnanců, z velké části cizinců, a pracuje na zakázkách po celém světě. 

Projekty Snøhetty budou od konce srpna rovněž k vidění v pražské Galerii Jaroslava Fragnera.

Šneci po burgundsku v Tuctu

V Míšeňské na Malé Straně to stále žije. Nově tam připravují šneky

Do Míšeňské nedaleko Karlova mostu netáhne jen barokní architektura, do turisticky atraktivní ulice míří i milovníci dobrého piva. Už od srpna si tam přijdou na své i ti, kteří dávají přednost vínu.

Přečíst článek

 

 


 

Magazín newstream CLUB

Jak vytvářet odkaz pro příští generace? Odpovědi z byznysového světa, ale i od výrazných osobností společenského života nabízí třetí číslo magazínu newstream CLUB, který právě vychází.

Na obálce byznysově - lifestylového čtvrtletníku je František Kinský, legendární šlechtic, který vypráví, jak se v jejich rodě dědí nikoli majetek, ale zodpovědnost a služba. 

Hvězdami jarního čísla jsou dále mimo jiné Silke Horáková (Albatros), Luděk Sekyra (Sekyra Group), Zbyněk Frolík (Linet) nebo architekt Václav Aulický či umělec Milan Knížák.

Magazín se věnuje tématům dlouhodobých investic, předávání majetku v rámci rodinných klanů, tradičním českým značkám či tomu, jak developeři společně s architekty mění tvář měst na dlouhá staletí.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

Byt v domě Neugraf na Smíchově.

Byt kousek od rušného Anděla vypadá uvnitř spíš jako chata. Má dřevěné podlahy a hliněné zdi

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme