Reklama

Beton a ocel. V Norsku ožijí lázně ze 30. let minulého století

Beton a ocel. V Norsku ožijí lázně ze 30. let minulého století
Snøhetta
Petra Jansová
pej

Mezinárodní architektonický ateliér Snøhetta chce oživit přístavní lázně Knubben postavené ve 30. letech minulého století. Projekt na rekonstrukci a dostavbu dnes již zavřených prostor věnuje městu Arendal před oslavami 300letého výročí. 

Architekti projektem, jehož realizace by měla mít dokončena asi za tři roky, chtějí přístavní město na jihu Norska zatraktivnit a přilákat do něj více turistů, a to jak z Norska, tak i ze zahraničí. 

„Tento projekt chápeme především jako úctu k původní architektuře, proto jsme se snažili zachovat co nejvíc ze stávající stavby, do níž jsme vstoupili takovou architekturou, která z Arendalu udělá populární destinaci,“ píše se na webových stránkách ateliéru. 

Původní lázně navrhl ve stylu funkcionalismu norský architekt Ketil Ugland. Fungovat přestaly v roce 1947. Do provozu je uvedli znovu v 60. letech, tentokrát jako jazzový klub. 

Snøhetta je renomovaný norský architektonický ateliér, který se proslavil krátce po svém vzniku v roce 1989 díky vítězství ve velké mezinárodní soutěži na budovu nové Alexandrijské knihovny. 

Reklama

Již od svého vzniku se Snøhetta soustředí na spojení architektury a krajinářství. Architekti zabývající se krajinou a interiérem dnes tvoří celou čtvrtinu společnosti a přímo spolupracují s ostatními.

Aktuálně má Snøhetta v pobočkách po celém světě celkem více než stovku zaměstnanců, z velké části cizinců, a pracuje na zakázkách po celém světě. 

Projekty Snøhetty budou od konce srpna rovněž k vidění v pražské Galerii Jaroslava Fragnera.

Válečný kameraman Rada Šprongl si na Malé Straně otevřel nové bistro.

Na pivo, víno a nově i ústřice míří gurmeti do pražské ulice Míšeňská

Do Míšeňské nedaleko Karlova mostu netáhne jen barokní architektura, do turisticky atraktivní ulice míří i milovníci dobrého piva. A nově si tam přijdou na své i ti, kteří dávají přednost vínu.

Přečíst článek

 

 


 

Reklama
Doporučujeme