Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

V Dubaji si zamilovali českou technologii. Budou díky ní pěstovat čerstvé saláty

Hydroponická zahrada v dubajském hotelu
Se svolením GreenTech
Petra Nehasilová Jansová

Hydroponická farma URBANIO, která dokáže vypěstovat saláty, bazalky nebo mikrobylinky, zaujala na mezinárodní výstavě Expo vedení hotelového řetězce Radisson Hotel. Designová hydroponická zahrada startupu Green Tech bude nově součásti hotelové restaurace dubajského Radisson Blu Hotel. 

Reklama

Radisson Blue Hotel je první komerční spolupráce GreeenTechu na území Spojených arabských emirátů. „Máme i rozhovory s dalšími hotelovými řetězci a snažíme se o jednoho velkého retailového zákazníka,“ říká zakladatel společnosti Dmitrij Lipovskij s tím, že farma Urbanio je ideálním řešením právě pro hotely a restaurace.

Designovou hydroponicku zahradou ale firma cílí i na realitní trh. „Technologie dokáže modernizovat kanceláře správným zeleným směrem a zaměstnanci si odnesou i reálnou plodinu,“ dodává Lipovskij. 

Během účasti na výstavě se GreeenTechu povedlo navázat další spolupráce a podepsat strategického distributora, který má velký dosah na území nejen Spojených arabských emirátů, ale celého prostoru Perského zálivu.

Reklama

A právě první projekt, který GreeenTech v nejbližší době realizuje je ve světovém hotelovém řetězci Radisson Blu Hotel, v tamní restauraci Fish Market. „Kuchař má jedinečnou možnost si zvolit plodiny, které si chce vypěstovat do svého menu. URBANIO je kompletně automatizované, takže není potřeba se o něco starat. Jen zasadíš a sklidíš, navíc naše chytrá aplikace vždy řekne, kdy je plodina hotová ke sklizni,“ uzavírá Lipovskij. 

Hydroponická farma českého startupu se zákazníkům hotelu Radisson Blue Hotel představí poprvé 24. května.

GreeenTech

Zelené oázy v poušti. Český GreeenTech v Dubaji boduje, bude i v místní Ikei

O technologii pěstebních kontejnerů od firmy GreenTech je v Dubaji zájem. Její zakladatel, Dmitrij Lipovski, doufá, že si z Expa přiveze kontrakty za 10 milionů korun. „Švédům se to hodně líbí a chtějí naší technologii využít i v dubajské pobočce řetězce Ikea. A podařilo se nám dohodnout už i s jednou českou restaurací v Dubaji, která si od nás farmu z pavilonu odkoupí,” říká Lipovski.

Přečíst článek

Slavný uměle vytvořený obytný ostrov Palm Džumeira v Dubaji.

Na Západ to nejde, ruští oligarchové berou útokem reality v Dubaji

Riviéra, Londýn či alpské stráně jsou jim odepřeny, nejbohatší ruští oligarchové proto po vyhlášení protiruských sankcí vzali ztečí realitní trh v Dubaji. Nákup nemovitostí v ikoně Blízkého východu za první čtvrtletí z jejich strany stoupl o dvě třetiny, uvedla agentura Bloomberg.

Přečíst článek

Magazín newstream CLUB

Hlavním tématem letního čísla magazínu Newstream CLUB je Česko-Slovensko, s podtitulem Dvě země, jeden trh. 

V rozhovoru se představuje Karel Vágner, marketér a podnikatel v řadě úspěšných projektů, známý také spoluprací s manželkou a úspěšnou modelkou Simonou Krainovou.

Další osobnosti jako Igor Rattaj se zamýšlejí nad rozdíly mezi podnikáním v Česku a na Slovensku. O umělé inteligenci hovoří česko-slovenská investorka Andrea Ferancová Bartoňová, o veřejnosti a kultuře slovenský bestsellerista Jozef Karika. Uznávaný chef Marcel Ihnačák prozrazuje, která z obou kuchyní je „lepší“. Marketér Milan Šemelák s klientem Williamem Rudolfem Lobkowiczem mluví o tom, jak přetvořit odkaz šlechtického rodu do moderní doby.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

Eva Straškrábová

Eva Straškrábová: Komunikace značky už není jen o emocích, dnes musíme více vysvětlovat racionální benefity

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme