Reklama

Praha má nový luxusní hotel. Jako svůj teprve pátý v Evropě ho provozuje síť Hyatt

Interiér hotelu Andaz na Senovážném náměstí.
Cristina Garcie Lee
Petra Jansová
pej

V centru Prahy přibyly luxusní ubytovací prostory. Společnost UBM Development zkolaudovala luxusní pětihvězdičkový hotel Andaz Prague o 176 pokojích, který je premiérovým vstupem sítě Hyatt do České republiky.

Reklama

V hotelu se nyní instaluje zařízení a zároveň finišují restaurátorské práce. Více než sto let stará budova Cukrovarnického paláce na Senovážném náměstí je totiž památkově chráněna. 

„Hotel Andaz Prague, nejvyšší řada nadnárodního řetězce luxusních hotelů Hyatt, je za téměř 30letou historii UBM v České republice naší vůbec největší investicí,” uvedl jednatel UBM Development Czechia Josef Wiedermann. 

Podívejte se, jak vypadá interiér Cukrovarnického paláce:

Síť Hyatt má v Evropě zatím jen čtyři hotely – ve Vídni, Mnichově, Londýně a Amsterodamu. Praha se brzy přidá. Zkušební provoz hotelu na Senovážném náměstí začne na jaře.

Reklama

Vedle luxusního ubytování bude součástí hotelu také fitness a wellness centrum, gastronomické provozy i 450 metrů čtverečních prostor pro pořádání nejrůznějších akcí. Z původní zasedací místnosti vedení cukrovarnického spolku, umístěné v můstku vedoucímu k Jindřišské věži, se stane konferenční místnost. Nový účel historicky cenných prostor tak bude velmi podobný tomu původnímu.

Lukáš Pytloun

Lukáš Pytloun: Do konce příštího roku budeme investovat 500 milionů

Segment cestovního ruchu v posledních dvou letech významně ochabl a tuzemští provozovatelé hotelů se potýkali s razantním propadem tržeb. „Upřímně – kdyby korona přišla přede dvěma roky, měli bychom větší problémy," říká majitel stejnojmenné hotelové sítě Lukáš Pytloun, který před pár týdny otevřel nový hotel na pražské Kampě.

Přečíst článek

Hotel Andaz

Praze chybějí luxusní hotely. Investoři i přes covid dokončují přestavby

Navzdory pandemii a dramatickému úbytku turistů přibývají v Praze luxusní hotely. Segment „pětihvězd” ale přesto stále není nasycen.

Přečíst článek

Reklama

Související

Vizualizace projektu UDI Group na Žizkově.

Developer UDI Group podal trestní oznámení na vedení Prahy 3. Žádá náhradu škody v řádech desítek milionů

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme