Reklama

Nový turistický cíl v Beskydech. Tři vyhlídky na dříve nepřístupném kopci

Nové vyhlídky nad Dolní Bečvou.
BoysPlayNice
Petra Jansová
pej

Tisíc metrů nových zpevněných stezek s lavičkami a tři přístřešky zdobí nově kopec nad bývalým lomem v Horní Bečvě na Rožnovsku. Projekt iniciovaný obcí vyšel na necelé čtyři miliony. 

Reklama

„Zadáním bylo zpřístupnit vrcholové partie kopce pro pěší. Navrhli jsme síť nových pěších tras, které přirozeně pracují se stávajícím terénem. A dále jsme se snažili jemně rozvinout a doplnit stávající kvality místa,“ přibližují autoři projektu ze studia Henkai architekti a společnosti Zahrada-park-krajina. 

Po dvou letech úprav je kopec zpřístupněn třemi vyhlídkovými vzájemně propojenými stezkami, jejichž cílem jsou tři objekty, subtilní krychle, umístěné mezi balvany do původního terénu. 

Hlavní vyhlídka je umístěna přímo na vrcholu a je z ní výhled přes lomovou stěnu do okolní krajiny luk a strání. Zbylé dva objekty mají sloužit jako místa pro pobyt.

Realizace projektu vyšla na téměř čtyři miliony korun.

Reklama

dort

Bitcoin slaví třináct let. Otec stále neznámý a budoucnost? Ta je pořád nejistá

Dnes je to přesně třináct let od chvíle, kdy kryptograf a programátor vystupující pod pseudonymem Satoshi Nakamoto spustil blockchainovou síť a vytěžil prvních 50 bitcoinů. Ve své době se tak stalo stranou pozornosti široké veřejnosti. Z dnešního pohledu šlo ale o zrod celého odvětví kryptoměn. Jakou cestu už nejznámější kryptoměna ušla a jakou budoucnost jí věští analytici?

Přečíst článek

Plovoucí ostrov na řece Hudson navrhlo architektonické studio Haetherwick.

Brněnský Atelier Štěpán boduje i mezi architektonickými špičkami

Projekt novojičínské vily, který navrhlo brněnské architektonické studio Marka Štěpána, se dostal do výběru lifestylového magazínu Hype and Hyper jako jedna z deseti nejpovedenějších realizací posledních měsíců.

Přečíst článek


 

Reklama

Související

Chalupa v Borovanech na jižní Moravě

Původní chalupu zachránit nešlo, na jejím místě stojí nová. Na střeše má saunu a bazén

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme