Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Netflix šokuje nárůstem počtu diváků

Netflix šokuje nárůstem počtu diváků. I díky příběhu narkobaronky Griseldy
Profimedia
 nst
nst

Zátah proti sdílení hesel i příběh narkobaronky Griseldy zajistily Netflixu hvězdné čtvrtletí. Nárůst počtu předplatitelů streamingové služby byl dvojnásobný oproti očekávání. Výhled ale zklamal.

Reklama

Streamovací platformě Netflix přibylo v prvním čtvrtletí 9,33 milionu předplatitelů, tedy téměř dvakrát více, než se čekalo. Firma ale očekává slabší růst tržeb než analytici. Její akcie proto nejprve po zveřejnění hospodářských výsledků přidaly zhruba tři procenta, ovšem následně čtyři procenta ztratily.

Netflix slaví úspěch díky přísnějšímu postupu vůči sdílení přihlašovacích hesel. Překonat odhady o počtu nových uživatelů se firmě povedlo podruhé za sebou. Na konci března si její služby předplácelo 269,6 milionu zákazníků.

Vedení společnosti ale vyzvalo investory, aby se jako na klíčové finanční ukazatele zaměřili spíše na tržby a provozní marže než na předplatitele. Firma uvedla, že počínaje prvním čtvrtletím roku 2025 přestane vykazovat přírůstky předplatitelů každé čtvrtletí a místo toho je bude oznamovat pouze při dosažení významných milníků. Analytici uvedli, že toto rozhodnutí pravděpodobně investory rozladí.

Pro aktuální čtvrtletí Netflix předpokládá tržby 9,49 miliardy dolarů (zhruba 226 miliard korun), zatímco analytici očekávali 9,537 miliardy dolarů. Zisk na akcii za leden až březen dosáhl 5,28 dolaru oproti 2,88 dolaru o rok dříve. Tržby Netflixu v tomto období, kdy služba uvedla tituly jako sci-fi seriál Problém tří těles a kriminální thriller Griselda, vzrostly o 14,8 procenta na téměř 9,4 miliardy dolarů.

Staronový CEO Disney mění byznys model zábavního kolosu.

Konec jedné éry. Disney končí s prodejem DVD a Blu-rayů. Radovat se může konkurenční Sony

Budoucnost Walta Disneyho je ve streamingu. I proto se jedna z nejvlivnějších mediálních skupin světa rozhodla k radikálnímu kroku – končí s prodejem DVD a Blu-rayů. Disneyovky na fyzických nosičích bude nově distribuovat konkurenční studio Sony, zatím v USA a Kanadě. Naopak oproti spekulacím si Walt Disney zatím ponechává televizní aktivity. Robert Iger, staronový CEO Disneyho tak potvrdil ochotu přicházet s radikálními změnami v byznys modelu firmy.

Přečíst článek

Umělá inteligence rozdělila Hollywood. Kazí byznys Netflixu i jeho rivalů

Umělá inteligence rozdělila Hollywood. Kazí byznys Netflixu i jeho rivalů

Herci a scenáristé v Hollywoodu pokračují ve stávce. Bojují za záchranu svého řemesla, které je ohroženo nástupem chatbotů a počítačem vygenerovaných avatarů. Mezitím streamovací platformy hledají manažery umělé inteligence, kterým jsou ochotny platit milionové částky, v dolarech samozřejmě. Jak tohle dopadne? A jaký to má dopad na byznys Netflixu a jeho rivalů, se zamýšlí hlavní analytička společnosti Wonderinterest Trading Olívia Lacenová.

Přečíst článek

Magazín newstream CLUB

Jak vytvářet odkaz pro příští generace? Odpovědi z byznysového světa, ale i od výrazných osobností společenského života nabízí třetí číslo magazínu newstream CLUB, který právě vychází.

Na obálce byznysově - lifestylového čtvrtletníku je František Kinský, legendární šlechtic, který vypráví, jak se v jejich rodě dědí nikoli majetek, ale zodpovědnost a služba. 

Hvězdami jarního čísla jsou dále mimo jiné Silke Horáková (Albatros), Luděk Sekyra (Sekyra Group), Zbyněk Frolík (Linet) nebo architekt Václav Aulický či umělec Milan Knížák.

Magazín se věnuje tématům dlouhodobých investic, předávání majetku v rámci rodinných klanů, tradičním českým značkám či tomu, jak developeři společně s architekty mění tvář měst na dlouhá staletí.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme