Nejlepší pizzerie v Česku je v Praze. A boduje i napříč Evropou

Nejlepší česká pizza se peče nedaleko náměstí Republiky v Praze, alespoň to tvrdí prestižní žebříček 50 TOP Pizza. V něm je pizzerie Nuova zastoupena již po několikáté a každým rokem v rámci něj stoupá.
„Pizzerie, kterou nyní musíte navštívit. Tento podnik, který se nachází na náměstí Republiky, historicky zvedá laťku kvality v Praze,“ píše o Pizza Nuova. Podnik spadá do sítě Ambiente a v prestižním žebříčku 50 Top Pizza Europe, který mapuje nejlepší evropské pizzerie mimo Itálie, tentokrát Pizza Nuova zuajala 27. příčku.
Žebříček vzniká pravidelně každý rok a je výsledkem spolupráce desítek „inspektorů“, kteří objíždějí pizzerie napříč celou Evropou. Kromě kvality pizzy, surovin a ingrediencí, z nichž je vyrobena, posuzují i úroveň servisu. V Praze hodnotitelé zmiňují i české pivo nebo degustační menu formou „all you can eat“.
„Neapolský styl, měkkost a rychlé propečení,“ hodnotí kvalitu pizzy. Pizza Nuova je totiž jediným podnikem v republice, který se pyšní certifikátem asociace Verace Pizza Napoletana.
První příčku žebříčku obsadil podnik Napoli on The Road, který vede Michele Pascarella, oceněný jako nejlepší pizzař v Evropě.
Nejlepší česká pizza se peče nedaleko náměstí Republiky v Praze. Ocenili ji i Italové ve svém prestižním žebříčku 50 TOP Pizza. A jak nejlepší pizza v Česku a také 49. nejlepší v Evropě chutná?
Nejlepší pizzu v Česku pečou v Praze na náměstí Republiky. Má křupavé okraje a je šťavnatá
Enjoy
Když jí bylo 17, vyhrála populární televizní kuchařskou show MasterChef. Odmaturovala a zamířila do prestižní školy Le Cordon Bleu v Londýně. V anglické metropoli načas zůstala, sbírala zkušenosti v michelinské restauraci Story. Aktuálně se Kristína Nemčková pohybuje mezi filipínskou Manilou a japonským lyžařským střediskem Niseku. Prací v kuchyni si plní sny, ten největší si ale splní, až si otevře svůj vlastní podnik.
Šéfkuchařka Kristína Nemčková: Smažáku se všichni ve světě smáli. Nakonec se po něm zaprášilo
Enjoy
PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Hlavním tématem podzimního čísla magazínu Newstream Club je Sázka na Česko. Česko je totiž země s ohromným potenciálem. To je jedna ze spojovacích myšlenek vlivných českých podnikatelů. A ten potenciál je zejména v lidech. Jak ale tento potenciál vzít a přetočit jej ve skutečnou hodnotu, na které lze následně stavět růst? Právě o těchto otázkách jsme mluvili s několika výraznými figurami českého, slovenského, ale i světového byznysu.
Velmi aktivní, a přitom neotřelý způsob ukazuje galeristka Olga Trčková, která v centru Prahy vybudovala úspěšnou komerční galerii DSC Gallery. O tom, jak může Česko, či potažmo Česko a Slovensko uspět na globální scéně, pak vědí své miliardáři Vlastislav Bříza a Dalibor Cicman. První dokázal tradiční značku Koh-i-noor dostat do celého světa, druhý se svým e-commerce projektem GymBeam svět postupně dobývá.
Kromě rozhovorů s klíčovými osobnostmi trhu se v magazínu dozvíte také prognózu vývoje na pražské burze, proč se v Kuchyni na Pražském hradě nesmaží smažák nebo jak to vlastně mají Češi se svými chalupami.
Deváté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.