Reklama

Pražská Pizza Nuova je v padesátce nejlepších pizzerií v Evropě

Pražská Pizza Nuova je v padesátce nejlepších pizzerií v Evropě
Se svolením Pizza Nuova
Petra Jansová

Internetový gastronomický průvodce 50 Top Pizza zveřejnil žebříček nejlepších pizzerií mimo Itálii. Do výběru se dostala i pražská Pizza Nuova patřící do sítě Ambiente.

Vaší pozornosti by neuměla uniknout především pizza margherita, kterou pizzerie nabízí v mnoha variantách, vždy ale připravenou z těch nejkvalitnějších surovin, popisují podnik kurátoři žebříčku.

Ten vzniká pravidelně každý rok a je výsledkem spolupráce desítek „inspektorů“ objíždějících pizzerie rozmístěné napříč celou Evropou. Kromě kvality pizzy, surovin a ingrediencí, z nichž je vyrobena, posuzují i úroveň servisu. V Praze kromě jiného zaujal i nápojový lístek, a to nejenom díky širokému výběru piva. Stejně jako celodenní menu, obzvlážť pak to snídaňové.

V Pizza Nuova se pizza připravuje výhradně v peci na dřevěné uhlí a je certifikovaná společností Associazione Verace Pizza Napoletana. V žebříčku se pražský podnik objevil už loni. „Samozřejmě máme velkou radost,” dodává marketingová ředitelka sítě Ambiente Šárka Hamanová. 

Na nejlepší pizzu do Paříže

Jako nejlepší pizzerii za hranicemi Itálie označil žebříček pařížský podnik Peppe Pizzeria, který se nachází v blízkosti bulváru Champs-Élysées. „Zdejší těsto je lehké jako pírko. Nad všemi ostatnímu v menu vyniká pizza Calzone Paris/Napolu s lanýži. Skvělé jsou i saláty a dezerty,“ píše se v žebříčku. 

Reklama

Druhé místo obsadil vídeňský podnik Via Toledo Enopizzeria a na třetím místě skončila madridská pizerrie Fratelli Figurato.

Nejdražší hamburger na světě.

Není největší, ale je nejdražší. Burger Golden Boy stojí 130 tisíc korun

Nejdražší hamburger na světě vyjde na téměř 130 tisíc korun. Nechybí v něm japonské hovězí, pravý kaviár ani lanýže.

Přečíst článek

Český Krumlov 2021 turistika

Fotoreportáž: Krumlov vítá turisty. Asiaté však zatím nikde

Tradičně patří k nejnavštěvovanějším místům České republiky. Loni však kvůli pandemii Český Krumlov zaznamenal výrazný úbytek turistů, především těch z Asie, kteří tam patří k nejčastějším návštěvníkům. Jak to bude letos?

Přečíst článek

 

Reklama
Doporučujeme