Reklama

Na místě cihelny stojí vila s bazénem a heliportem

Vila v Kostelci nad Ohří vznikla podle návrhu architektů ze studia ADR.
BoysPlayNice
Petra Jansová
pej

Horizontální vila s dřevěným obkladem stojí na místě někdejšího industriálního areálu. Objekt vznikl podle projektu architektonického ateliéru ADR.

Reklama

„Majitel se pro tento pozemek nadchl, když nad ním přelétal ve vrtulníku a ihned jej koupil. Na začátku byla malá architektonická soutěž mezi třemi architekty, ve které jsme zvítězili,“ přibližují architekti Aleš Lapka a Petr Kolář, zakladatelé studia ADR.

Hlavní objekt areálu, dům pro rodinu investora, navrhovali tak, aby nabídl co nejvíc průhledů na vrcholy Českého středohoří. 

Dům je dlouhý více než 100 metrů

„Z chodby v domě je vidět na horu Říp a zároveň na středověký hrad Hazmburk, z jídelny a kuchyně se otevírá výhled na celé středohoří,“ popisují architekti v autorské zprávě k projektu.

Pozemek, na němž kdysi stával industriální areál s cihelnou, se rozprostírá nad řekou Malou Ohří a má téměř devět tisíc metrů čtverečních. Z jižní strany je vymezen příjezdovou komunikací, ze západní polnostmi. Na severu se svažuje k Ohři.

Reklama

Prioritou architektonického řešení bylo navrhnout areál nejlépe tak, aby byl při pohledu z dálky nenápadný. Odtud horizontální tvary objektů.

Dům je navržen jako přízemní stavba, která je dlouhá více než 100 metrů. Objekt architekti rozčlenili krytými pěti terasami. Zvláštní pozornost věnovali střeše proto, aby nabízela příjemný pohled při příletu vrtulníkem.
 

>>>>>>Zajímáte se o architekturu? Novinky i trendy sledujte zde<<<<<<

Kryptoměny, ilustrační foto

Lukáš Kovanda: Digitální měny centrálních bank značí návrat do feudalismu

Slovy klasika, rozmohl se nám tu takový nešvar. Je jím přirovnávání takzvaných digitálních měn centrálních bank – CBDC – ke kryptoměnám typu bitcoinu. Přirovnání je velkou dezinformací současného finančnictví.

Přečíst článek

Restaurace Noma v Kodani.

Nejlepší restaurace na světě je opět kodaňská Noma

Nejlepší restaurací na světě podle prestižního gastronomického žebříčku The Best 50 se opět stala kodaňská Noma. České podniky se v padesátce nejlepších restaurací neumístily.

Přečíst článek

Reklama

Související

Pivovar v Mostě navrhli architekti ze studia ADR

Na pivo do Mostu. Na kraji města nově stojí stylový minipivovar s restaurací

Přečíst článek
Architekt Petr Kolář

Architekt miliardářů Kolář: Luxus není zlatý kohoutek, ale dokonalá funkčnost

Přečíst článek
Architektonickou soutěž na návrh českého pavilonu pro světovou výstavu Expo 2025 v japonské Ósace vyhrálo studio Apropos Architects se skleněnou spirálou.

Češi chtějí japonskou Ósaku dobýt tím, co umějí nejlíp. Pavilon na Expu bude ze skla

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme