Reklama

Libeňský most se začne měnit už letos

Takto bude vypadat Libeňský most po rekonstrukci, ta by měla začít už letos.
ČTK
Petra Jansová
pej

Oprava Libeňského mostu začne letos, a to vybudováním provizorní lávky pro pěší. Celkově se náklady na opravu kubistické mostní konstrukce vyšplhají ke dvěma miliardám korun.

Reklama

Práce zahrnují kromě opravy mostu také proměnu jeho okolí, včetně stavby protipovodňových opatření. Práce provede konsorcium firem Metrostav.

„Soutěž na zhotovitele byla unikátní taky v tom, že jsme ji s TSK Praha nesoutěžili pouze na cenu, ale také poprvé v historii města i na délku tramvajové výluky. Ta podle původního projektu měla trvat dva až tři roky. My jsme ji stáhli na jeden,” uvedl náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě) s tím, že pěší a cyklisté se přes řeku vždy mezi Libní a Holešovicemi dostanou přes provizorní lávky. S jejich výstavbou město začne už letos.

Oblokouvá konstrukce architekta Pavla Janáka zůstane zachována, v minulosti se objevily i snahy, aby se most stal kulturní památkou. „Rekonstruované oblouky propojí nově navržené mostní konstrukce, které vychází z původních skic architekta. Libeňský most tak splní také protipovodňová kritéria.

V případě povodní totiž dovolí vodě protéct a sníží hladinu rozlití do Karlína a Holešovic. Nové mosty doplníme o bezbariérové rampy na Rohanský ostrov, ze kterého se má stát nový park,“ doplnil Scheinherr.

Reklama

Takhle to při slunečných dnech vypadalo v poledne před Lloyds bank v londýnské City. Ještě v čase před pandemií.

Londýnská City opět ožije. Covid necovid, banky vábí lidi zpět do kanceláří

Finančním domům Barclays, Deutsche Bank, Goldman Sachs a Citigroup i Lloyds už došla s covidem trpělivost. Povolávají své lidi zpět do kanceláří, píše Bloomberg. Londýnská City tak se tak zaplní bankéři v rouškách.

Přečíst článek

KFC v Praze

Kuře táhne víc než hovězí. KFC má v Česku nejvíc poboček

Nejširší sítí rychlého občerstvení v České republice je KFC se 114 restauracemi, o pět méně jich má konkurenční McDonald´s. Řetězce se letos plánují rozrůst většinou o několik nových poboček. Vyplývá to z ankety mezi fast food řetězci.

Přečíst článek

Reklama

Související

Takto by mohlo vypadat Metro O.

Vyplatí nebo nevyplatí se nová linka metra? Magistrát to prověří ve studii za 30 milionů

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme