Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Recenze: Klid a soukromí v přeplněné Antalyi. To je resort Bijal

clubhouse Bijal
Zdeněk Pečený, Newstream
Zdeněk Pečený

Oblast turecké Antalye zrovna není synonymem prázdných pláží a dovolené plné soukromí. To se ale nyní snaží změnit resort Bijal. Majitelé už mají bohaté zkušenosti z Malediv.

Reklama

Koncept

Resort Bijal otevřel v turecké Antalyi vedle města Sideteprve loni. Snaží se do této oblasti Turecké riviéry, která je známá spíše obrovskými nevzhlednými hotely o stovkách či tisících malých pokojíů, přinést něco úplně jiného. Resort nabízí pouze vily, což je v poslední době stále oblíbenější koncept u luxusních hotelů. Stejnou cestou šel třeba i v lednu otevřený Waldorf Astoria na soukromém seychelském ostrově Platte.

Na rozlehlém pozemku, kde se dříve nacházel akvapark pro sousední sesterský hotel Ali Bey s borovicovým lesem a vlastní pláží se nachází pouhých 19 vil. V nich ubytovaní hosté mají nepřetržitě k dispozici svého komorníka, se kterým jsou v kontaktu pomocí WhatsAppu. Jednou jsem ztratil klíč od pokoje, po textové zprávě komorník dorazil během minuty, pustil mě do mé vily a o čtvrt hodiny později mi přinesl nový klíč na pláž.

Za vznikem Bijalu stojí turecká miliardářka Esin Güral Argat, která již úspěšně provozuje resorty Joali a Joali Being na Maledivách. Architekti z Autoban Studio, kteří jsou podepsáni pod maledivskými resorty, stojí i za Bijalem. A je to znát. Designově je Bijal velmi povedený.

Reklama

Hotel se snaží u hostů podporovat hravost. Tomu má napomáhat například fotoaparát Instax, který je hostům k dispozici během pobytu, hodiny keramiky či dětský klub.

Prostory

Společenské prostory hotelu se nacházejí ve dvou budovách. Clubhouse a beachhouse. V clubhousu se nachází hotelové lobby a tudy procházejí všichni přijíždějící hosté. Tedy téměř všichni. Ředitel resortu Uluç Ali Yenerler říká, že má i tajný vchod pro VIP hosty, kde jim dokáže zaručit absolutní soukromí. Bijal je rozhodně ideálním místem pro slavné hosty, kteří si nepřejí být rušeni. V budově clubhouse se nachází také spa a moderně zařízené fitness stroji značky Technogym.

Ačkoliv je během našeho pobytu resort téměř plný, moc hostů nikde nepotkáte. Hlavně soukromá, téměř vždy prázdná pláž, je v Antalyi něco nevídaného. Každý má svůj privátní bazén, takže moře je menší lákadlo, o společných bazénech ani nemluvě.

Na druhém konci resortu, tedy u pláže, se nachází beachhouse. Od clubhousu je to pěšky 10 až 15 minut, ale žádný strach. Stačí napsat komorníkovi a hodí vás v golfovém vozíku.Tady se pěšky nechodí. Před vilou jsou navíc k dispozici kola, pokud by někdo opravdu chtěl sportovat.

Clubhouse i beachhouse mají oba svoji restauraci i bar. Restaurace v clubhousu, kde se ráno servírují snídaně, nabízí více italskou kuchyni a jejím executive šéfkuchařem je michelinskou hvězdou ověnčený Theodor Falser. Beachhouse nabízí klasičtější pokrmy k obědu na pláži či u bazénu. Saláty, ryby, těstoviny či burgery.

Pokoje

V Bijalu jsou k dispozici jedno- až čtyřložnicové vily. My jsme vyzkoušeli dvouložnicovou vilu číslo 7, která se rozkládá na 367 metrech čtverečních. Z toho 243 metrů je soukromá zahrada s vlastním bazénem poskytující dokonalé soukromí, vnitřek vily má 124 metrů čtverečních, což by v Praze postačilo na dva průměrné byty.

Prostorný obývací pokoj nabízí velký gauč a mramorový konferenční stolek na kterém při příjezdu čekají sladkosti, ovoce a láhev šampaňského Moët&Chandon. Nechybí minibar, kávovar Nespresso či rychlovarná konvice Smeg.

Menší ložnice má dvě jednolůžka a svoji koupelnu se sprchou, vhodná je především pro děti. Hlavní ložnice je o něčem jiném. Prostorná ložnice s křesílky a konferenčním stolkem a přilehlá koupelna o velikosti městské garsonky. Prostorná sprcha, samostatně stojící vana, dvě umyvadla a prostor na líčení pro dámy s fénem a žehličkou na vlasy značky Dyson.

Verdikt

Exkluzivita a malý počet vil na velkém pozemku je vyvážena vyšší cenou. Ta se prakticky nikdy nedostane pod 50 tisíc korun za noc, v letní sezoně je to 75 tisíc. Vše pochopitelně myšleno za jednoložnicovou vilu. Ta o čtyřech ložnicích začíná na 180 tisících za noc. Za to soukromí a ničím nerušenou rodinou dovolenou, kdy stačí komorníkovi napsat na Whatsappu, to rozhodně stojí.

Magazín newstream CLUB

Jak vytvářet odkaz pro příští generace? Odpovědi z byznysového světa, ale i od výrazných osobností společenského života nabízí třetí číslo magazínu newstream CLUB, který právě vychází.

Na obálce byznysově - lifestylového čtvrtletníku je František Kinský, legendární šlechtic, který vypráví, jak se v jejich rodě dědí nikoli majetek, ale zodpovědnost a služba. 

Hvězdami jarního čísla jsou dále mimo jiné Silke Horáková (Albatros), Luděk Sekyra (Sekyra Group), Zbyněk Frolík (Linet) nebo architekt Václav Aulický či umělec Milan Knížák.

Magazín se věnuje tématům dlouhodobých investic, předávání majetku v rámci rodinných klanů, tradičním českým značkám či tomu, jak developeři společně s architekty mění tvář měst na dlouhá staletí.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Reklama
Doporučujeme