Reklama

Když na wellness, tak stylově. Třeba v magické zahradě v Senohrabech

Wellness v Senohrabech
BoysPlayNice, se svolením firmy
Petra Jansová
pej

Stavíme silné architektonické příběhy, tvrdí o svoji práci architekti ze Studia Reaktor. A se stejným přístupem navrhli i wellness koncept v Senohrabech nedaleko Prahy. Nazvali ho Magická zahrada, která získala ocenění Stavba roku 2021 Středočeského kraje.

Reklama

Nedaleko meandrů řeky Sázavy, obklopená lesem, skrývá zahrada nového wellness svá zákoutí různých magických nálad,“ popisuje autorská zpráva architektů. 

Do „saunové“ zahrady, kde se nachází jezírko obklopené saunovými truhlami a ochlazovacími kameny a oranžerie s odpočívárnou, se vchází přes sklepní chodby přilehlého hotelu, které zároveň tvoří zázemí. 

Jednotlivé sauny, je jich celkem šest, pokrývá dřevěný rošt, který naznačuje tematiku vnitřního prostoru. Přičemž každý interiér je jiný podle toho, o jakou saunu jde. Zahradu rozvíjí drobné cesty a „zašívárny“.

Automobil Hyundai

Hyundai loni celosvětově ztrojnásobil zisk na sto miliard korun

Navzdory nezdarům ze čtvrtého čtvrtletí způsobeným nedostatkem čipů, kdy zisk klesl o 40 procent, si jihokorejská automobilka Huyndai za loňský rok připsala čistý zisk 5,7 bilionu wonů (přes 100 miliard korun). Roční tržby vzrostly o 13,1 procenta na 117,6 bilionu wonů, oznámila firma.

Přečíst článek

Karel Janeček, kandidát na prezidenta

Stanislav Šulc: Karel Janeček je dokonalý kandidát pro přímou volbu

Blížící se prezidentská volba bude velkým testem tuzemských voličů. Zatím doposud se prezidenti rekrutovali výlučně z řad politiků. To se ale může změnit, jak ukazují příklady z celé řady států. Excentrický ezoterik tak má možná víc šancí, než si nyní chceme přiznat.

Přečíst článek

Reklama

Související

Ondřej Chybík, architekt

Chuť stavět v Česku je, finance taky. Projekty ale dusí legislativa, říká architekt

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme