Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

Každý druhý odhalený padělek hodinek jsou rolexky. Kvalita roste

falešné rolexky
bloomberg
 ČTK

Počet propracovaných padělků hodinek se zvyšuje, upozornil prodejce použitých hodinek Watchfinder & Co. Nejvíce se falšují hodinky značky Rolex, které tvoří asi polovinu odhalených padělků. Generální ředitel společnosti Watchfinder Arjen van de Vall agentuře Bloomberg řekl, že zhruba u deseti procent hodinek přijatých loni od prodejců bylo při ověřování pravosti zjištěno, že jsou to padělky.

Reklama

"Rolex je nejatraktivnější značkou luxusních hodinek a je po ní největší poptávka. Proto je i nejvíce padělána," řekl van de Vall. Firma se však podle něj setkává s replikami prakticky všech velkých značek.

Padělky jsou ale také stále propracovanější a je těžší je odhalit. Watchfinder byl kdysi podle van de Valla schopen identifikovat zhruba 80 procent falešných hodinek pouhým pohledem, nyní je to ale jen 20 procent. Zaměstnanci firmy, kterou vlastní švýcarský konglomerát na prodej luxusních doplňků Richemont, tak nyní musejí provádět podrobnější kontroly, včetně nutnosti otevřít zadní stranu hodinek a zkontrolovat strojek, aby identifikovali špičkové padělky.

Ceny luxusních švýcarských hodinek na sekundárním trhu jsou nejníže za dva roky

Ceny použitých luxusních švýcarských hodinek klesají, Patek Philippe i Rolex jsou levnější o desítky procent

Ceny luxusních švýcarských hodinek na sekundárním trhu jsou nejníže téměř za dva roky. Na vrcholu byly modely značek Rolex, Audemars Piguet a Patek Philippe na začátku loňského roku.

Přečíst článek

Padělky nebo repliky luxusních hodinek jsou nyní velkým problémem na sekundárním trhu s hodinkami, jehož hodnota je aktuálně zhruba 25 miliard eur. Některé padělky oklamou i ty nejzkušenější odborníky.

Značka Omega, která je součástí skupiny Swatch Group, v červnu uvedla, že její tři zaměstnanci byli součástí zločinecké skupiny, jejímž cílem bylo prodat "frankensteinské" hodinky Omega Speedmaster. Ty byly vytvořeny ze směsi převážně autentických dílů z jiných historických hodinek. V roce 2021 se hodinky prodaly v aukci za více než tři miliony dolarů, což byla nejvyšší cena zaplacená za hodinky Omega. Kupcem byla sama firma, která uvedla, že se stala obětí zločinného spiknutí.

Podvody se staršími hodinkami přicházejí poté, co se ceny nejžádanějších modelů za pandemie vyšplhaly na nevídané úrovně, než se opět prudce snížily. Podle indexu Bloomberg Subdial Watch, který sleduje ceny nejvíce obchodovaných modelů luxusních hodinek, jako je Rolex, Patek Philippe a Audemars Piguet, se ceny na sekundárním trhu za poslední rok snížily přibližně o 18 procent. Van de Vall dodal, že nižší kolísání cen hodinek v důsledku odchodu spekulantů je vítaná zpráva.

Magazín Newstream CLUB

Je nový byznysově - lifestylový čtvrtletník o tom, jak žít bohatý a smysluplný život. Přináší inspiraci, osobnosti, miliardáře, rozhovory, life-hacky. Nedílnou součástí je fashion, design, travel, styl, food, filantropie a taky budoucnost.

Za hlavní téma PRVNÍHO čísla magazínu Newstream CLUB s titulkem Work is Life jsme zvolili radikální změnu, která se odehrává na poli práce. Ostatně i tento magazín je výrazem této změny. Ještě před několika lety by takový časopis zaměstnal velkou redakci na několik týdnů. Díky současným technologiím jej dokáže připravit mnohem menší tým. Pokud je dost efektivní a 100procentně oddaný pro věc.

Aktuální číslo magazínu Newstream CLUB představuje na titulní straně manažerku a podnikatelku Michaelu Bakala, která prozrazuje, že zvažuje novou kariéru. Vydala se proto studovat psychologii do Kalifornie.

Headhunter Jan Bubeník v prvním čísle mluví o tom, jak se v poslední době změnily nároky na šéfy. „Dnešní šéf je kapitán na rozbouřeném moři,“ říká.

Miliardáři a investoři Libor Winkler, Ondřej Fryc, Andrea Ferancová Bartoňová či Radim Jančura sdílejí své tipy, jak nakládat s penězi a investicemi.

V magazínu je sekce věnovaná filantropii – představují se top české nadace včetně Cibulky manželů Vlčkových a nadace rodiny Kellnerových. Objevují se v něm také články z prestižního Harvard Business Review, které redakce na základě licence jako jediná přináší českému publiku. 

K dostání je v síti trafik Lagardère. K dostání je také online i jako předplatné přes SEND.

Objednávejte zde.

Další číslo magazínu Newstream Club vyjde v prosinci 2023.

Související témata

Miliardáři

Filantropie

Leadership

Biohacking

Fashion

Design

Umělá inteligence

Work-life balance 

Reklama

Související

Ceny luxusních švýcarských hodinek na sekundárním trhu jsou nejníže za dva roky

Ceny použitých luxusních švýcarských hodinek klesají, Patek Philippe i Rolex jsou levnější o desítky procent

Přečíst článek
prodejna luxusních hodinek Rolex v Praze

Luxusní hodinky se prodávají lépe než před pandemií. Mají investiční potenciál

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme