Reklama

Co dělá skutečný milionář? Nerozhazuje!

Elon Musk
ČTK
Petra Jansová
pej

Obraz milionáře, jak ho často prezentují média, je naprosto odlišný od skutečnosti, tvrdí Chris Hogan ve své knize Everyday Millionaires, na kterou upozornil server CNBC.

Reklama

Víra v americký sen, podle něhož se pilní, odvážní a chytří dokáží i z pozice poslíčka vypracovat na milionáře, slábne, čím blíž jsme starému kontinentu. Spisovatel a rozhlasový moderátor Chris Hogan se ve své knize Everyday Milionaires rozhodl zbořit mýty, že vstupenku do prestižního klubu dolarových milionářů může člověk buďto zdědit, nebo „vyhrát loterii“.

Hogan se zaměřil na životní příběh deseti tisíc superbohatých jedinců, aby rozkryl „tajemství“ jejich úspěchu, a předal při tom věrnější obraz toho, jací jsou skuteční milionáři. Zjistil, že rozhazovat a létat soukromými tryskáči většině z nich není vlastní.

„Jsou velmi disciplinovaní, pracovití. Nepotrpí si na přílišnou okázalost,“ tvrdí Hogan s tím, že za jejich bohatstvím zpravidla stojí série velmi moudrých rozhodnutí.

Cestu k úspěchu jim podle Hogana vydláždil mimo jiné i specifický druh myšlení. Zhruba 97 procent z 10 tisíc dotazovaných věří, že mají svůj osud plně pod kontrolou. Právě tato jistota bohaté lidi odlišuje od zbytku populace, která tímto sebevědomím oplývá mnohem méně. 

Podle nejnovější analýzy Global Wealth Report švýcarské banky Credit Suisse do klubu dolarových milionářů spadá více než jedno procento světové populace. Na knihu i studii upozornil server CNBC.

Soukromý tryskáč, ilustrační foto

Doba přeje bohatým. Firmy nestíhají vyrábět bizjety, čeká se na ně roky

Poptávka po privátním létání vzkvétá. Dokonce do takové míry, že výrobci malých letadel, takzvaných byznys jetů, je nestíhají vyrábět. Zájemci musejí počítat s delšími dodacími lhůtami. Vyprázdnil se i trh s letadly z druhé ruky. Podle analytiků stojí za růstem poptávky koronavirová pandemie jen částečně. Větší vliv má rostoucí bohatství těch vůbec nejbohatších.

Přečíst článek

Kniha vyvrací i další mýty, jako například ten, že peníze milionářů pochází zpravidla z dědictví. Podle Hoganova průzkumu jen 21 procent z deseti tisíc postavilo svoje bohatství na majetku získaném po předchozích generacích. Převážná většina, zbylých 79 procent, jsou naopak tzv. selfmademeni, přičemž osm z deseti dokonce pochází ze střední nebo nižší třídy.

Optimistické je, že téměř 80 procent z nich tvrdí, že milionářem se může stát každý. „Stačí mít disciplínu a neočekávat, že zbohatnete přes noc,“ dodává Hogan a varuje před přizpůsobení se zrychené době, v níž si lidé s rozvojem internetu a dalších technologií zvykli mít práci rychle hotovou a odvykli si pracovat.

Mark Zuckerberg

Mark Zuckerberg: Asociál, který propojil svět

Během jediného dne přišel Mark Zuckerberg o 29 miliard dolarů, když akcie jeho sociální sítě Facebook odepsaly 26 procent. Poprvé od vstupu Facebooku na burzu tak Zuckerberg opustil prestižní klub deseti nejbohatších lidí planety. Zvládne stále ještě mladý podnikatel ustát tlak, který na jeho osobu nyní začne nyní doléhat ještě více než doposud? 

Přečíst článek

Casino dell’Aurora

Nejdražší dům světa majitele nenašel. Do aukce půjde znovu a s pořádnou slevou

O vilu v centru Říma s jedinou známou nástropní malbou od italského malíře Caravaggia v úterní internetové aukci nikdo neprojevil zájem. Vila, jejíž vyvolávací cena byla 353,25 milionů eur (asi 8,6 miliard korun), bude v dubnu znovu nabídnuta s asi dvacetiprocentní slevou, napsala agentura Reuters.

Přečíst článek

Magazín Newstream CLUB

Tématem druhého čísla byznysově - lifestylového čtvrtletníku je návod, jak globálně uspět, jak dobýt svět a užít si ho.

Na titulní straně představujeme neurologa Martina Tolara. Jeho společnost Alzheon je nejblíž ze všech farmaceutických firem světa k dosažení schválení léku na Alzheimerovu nemoc. Co všechno musel obětovat a jak těžké bylo prosadit se v USA?

„Amerika je kouzelná v tom, že když máte chuť něco dělat, máte výdrž a nadšení, tak vám pomůže. Ona je to země plná lidí, kteří tam přišli s jedním kufrem a vybudovali si tam z ničeho, jen ze svých snů, celý život,“ říká Tolar v hlavním rozhovoru magazínu.

A magazín dále přináší řadu příběhů osobností, kterým se ve světě podařilo uspět. Eduard Kučera například vypráví, jak těžké bylo hledat vhodného správce majetku a vysvětluje, proč se nakonec rozhodl většinu investic mít v USA.

Architekt Petr Štefek pracoval v Londýně u Normana Fostera a popisuje rozdíly mezi globální londýnskou scénou a Prahou.

Legendární investor Gabriel Eichler pak popisuje svou cestu z USA zpět do Československa a jak tu jeho know-how pomáhalo budovat svobodnou ekonomiku.

Jak dostat dítě na Oxford?

Připravit svým potomkům ty nejlepší startovní podmínky pro život, kariéru a úspěch ve světě je snem každého rodiče. Stojí to však peníze a čas. A také je k tomu potřeba učinit celou řadu správných rozhodnutí od volby střední školy přes kroužky a další mimoškolní aktivity. Odměnou ale může být studium na některé z nejprestižnějších univerzit světa na obou březích Atlantiku i Pacifiku. Jak ta správná rozhodnutí skutečně učinit poradí nejpovolanější odborníci ve druhém čísle magazínu Newstream CLUB, který právě vychází.  K dostání je v síti trafik Lagardère i online

Příští číslo magazínu Newstream CLUB vyjde již v březnu. 

Související témata

Miliardáři

Vzdělávání

Biohacking

Reklama

Související

Andrej Babiš

Studie: Klub českých dolarových milionářů se rozrůstá, loni už měl přes 32 tisíc členů

Přečíst článek
Bývalý majitel řetězce Pepco má hroší kůži. Otevřel si důl s diamanty

Bývalý majitel řetězce Pepco má hroší kůži. Vrací se s diamanty

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme