Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

Jak vybrat svítidla do podhledu: na co se zaměřit a na co dát pozor

Jak vybrat svítidla do podhledu: na co se zaměřit a na co dát pozor
Komerční spolupráce
Komerční spolupráce

Podhledové svítidlo je moderním a stylovým prvkem, který ve vašem interiéru vytvoří jedinečnou atmosféru. Můžete ho zabudovat do jakékoli místnosti, ale třeba i do šatníku nebo nad knihovnu. Hodí se zkrátka kamkoli, kam potřebujete vnést více světla. Poradíme vám, jak ho správně vybrat. 

Reklama

Podhledová svítidla se snadno integrují do stropu nebo podhledu, takže vytváří dojem, že světlo přichází z neznámého zdroje. Tento skrytý prvek osvětlení přispívá k elegantnímu a minimalistickému vzhledu vašeho interiéru, a navíc dokáže zakrýt nerovnosti na stropě a vytváří plynulý povrch, což opět podtrhuje moderní design místnosti.

Martin Wichterle, podnikatel

No name výroba v Číně už nikoho moc nezajímá, říká podnikatel Wichterle

Logo českého designu je možné postavit na tom, že v Česku designové produkty také vyrábíme a vyvíjíme. Podnikatel Martin Wichterle, který kromě strojírenské firmy Wikov vlastní sklárny Bomma a Rückl, v rozhovoru pro magazín Moderní ekonomická diplomacie zdůrazňuje, že „česká laboratoř designu je skutečně unikátní“.

Přečíst článek

Podhledová svítidla nabízejí všestranné možnosti využití. Můžete s nimi docílit rovnoměrného osvětlení celé místnosti nebo je umístit podél stěn či podlah pro vytvoření zajímavých efektů a důrazů na architektonické prvky. Podhledová svítidla také mohou sloužit jako skvělý prostředek pro zdůraznění uměleckých děl nebo dalších jednotlivých dekorativních prvků v interiéru.

Jaké jsou důležité parametry pro nákup podhledových svítidel?

Výška podhledu

Je zřejmé, že podhledové svítidlo nemůžeme zakoupit bezhlavě jen na základě vzhledu a ceny. Produkt se musí do připraveného podhledu v první řadě fyzicky vejít. Ačkoli na trhu najdete svítidla, která se dají vmontovat do podhledu s minimální výškou pét centimetrů, řada z nich vyžaduje výšku šest centimetrů a více.

Christof Jaeger, generální ředitel společnosti BSH domácí spotřebiče, českého zastoupení značek Bosch, Siemens a Gaggenau

Moderní domácí spotřebiče už jsou běžně na wifi a zvládají komunikaci i se servisem. Trendem je hlasové ovládání

Leckterá nejnovější pračka nebo myčka nádobí už dnes umí nastavit prací nebo mycí procesy často lépe než její majitel. Díky tomu šetří chytré spotřebiče přírodní zdroje, peněženku i lidské zdraví. Do budoucna ale budou chytré přístroje v domácnosti umět ještě mnohem více, upozorňuje Christof Jaeger, generální ředitel společnosti BSH domácí spotřebiče, českého zastoupení značek Bosch, Siemens a Gaggenau. 

Přečíst článek

V případě, že máte ve stropě instalovanou izolaci, měli byste pořídit svítidla do izolace přímo určená, nebo je doplnit zábranou, která zaručí, že se izolace nebudou dotýkat.  

Výkon a barva světla

Snad všechna podhledová svítidla už dnes využívají moderní LED technologii, která poskytuje vysokou svítivost při nízké spotřebě energie. LED světelné zdroje jsou energeticky úsporné, dlouhotrvající a poskytují širokou škálu světelných teplot. Můžete si tak přizpůsobit osvětlení podle vašich preferencí. Obecně platí, že teplé a útulné světlo zavedete do místností, kde relaxujete, chladnější bílé světlo naopak zvolíte pro pracovní prostor, kde potřebujete lépe vidět. 

Pozor na IP krytí

Jak jsme už uvedli na začátku, podhledová svítidla je možné instalovat doslova do každé místnosti. Pokud s nimi ale chcete osvítit prostor se zvýšenou vlhkostí, jako je koupelna, budete potřebovat světla s vyšší odolností vůči vodě. Poznáte je podle hodnoty krytí, označené písmeny IP.

Kamera v bytě, ilustrační foto

Čeští konstruktéři vyvíjejí „inteligentní” byt. Bude úsporný a schopný zachraňovat životy

Jak by mohlo vypadat naše bydlení v blízké budoucnosti? Odpověď hledají výzkumníci z centra energeticky efektivních budov při ČVUT. V jednom už mají jasno - inteligentní byt bude jednou zachraňovat životy.

Přečíst článek

Podhledová svítidla do koupelny musejí mít hodnotu IP 44 či vyšší; v případě, že by na ně měla přímo stříkat voda (například ve sprše), budete muset pořídit světla s krytím IP 68. Pro klid duše můžete k nákupu světel přizvat svého elektrikáře, který vám všechno podrobněji vysvětlí. 

Je to možná trochu věda, ale jakmile budete mít jednoho dne vybráno a nainstalováno, rozhodně nebudete litovat. Podhledová svítidla jsou v každém případě skvělou volbou pro všechny, kteří hledají moderní a elegantní způsob osvětlení svého domova. S jejich skrytým designem, výkonným LED osvětlením a všestranným použitím podhledová svítidla umějí zcela změnit atmosféru a vzhled každé místnosti.

Výrobce městského mobiliáře mmcité získal za svůj multifunkční altán pojmenovaný Cuby prestižní ocenění.

Prestižní cenu Good Design za rok 2022 získal altán a květináč českých autorů

Výrobce městského mobiliáře mmcité z Bílovic na Uherskohradišťsku získal za svůj multifunkční altán pojmenovaný Cuby a variabilní květináč nazvaný Polys prestižní cenu Good Design za rok 2022. Autory oceněných výrobků jsou David Karásek, Viktor Šašinka a Michael Tomalik. Porota soutěže každoročně oceněné vybírá z tisíců přihlášených produktů z desítek zemí.

Přečíst článek

Magazín Newstream CLUB

Je nový byznysově - lifestylový čtvrtletník o tom, jak žít bohatý a smysluplný život. Přináší inspiraci, osobnosti, miliardáře, rozhovory, life-hacky. Nedílnou součástí je fashion, design, travel, styl, food, filantropie a taky budoucnost.

Za hlavní téma PRVNÍHO čísla magazínu Newstream CLUB s titulkem Work is Life jsme zvolili radikální změnu, která se odehrává na poli práce. Ostatně i tento magazín je výrazem této změny. Ještě před několika lety by takový časopis zaměstnal velkou redakci na několik týdnů. Díky současným technologiím jej dokáže připravit mnohem menší tým. Pokud je dost efektivní a 100procentně oddaný pro věc.

Aktuální číslo magazínu Newstream CLUB představuje na titulní straně manažerku a podnikatelku Michaelu Bakala, která prozrazuje, že zvažuje novou kariéru. Vydala se proto studovat psychologii do Kalifornie.

Headhunter Jan Bubeník v prvním čísle mluví o tom, jak se v poslední době změnily nároky na šéfy. „Dnešní šéf je kapitán na rozbouřeném moři,“ říká.

Miliardáři a investoři Libor Winkler, Ondřej Fryc, Andrea Ferancová Bartoňová či Radim Jančura sdílejí své tipy, jak nakládat s penězi a investicemi.

V magazínu je sekce věnovaná filantropii – představují se top české nadace včetně Cibulky manželů Vlčkových a nadace rodiny Kellnerových. Objevují se v něm také články z prestižního Harvard Business Review, které redakce na základě licence jako jediná přináší českému publiku. 

K dostání je v síti trafik Lagardère. K dostání je také online i jako předplatné přes SEND.

Objednávejte zde.

Další číslo magazínu Newstream Club vyjde v prosinci 2023.

Související témata

Miliardáři

Filantropie

Leadership

Biohacking

Fashion

Design

Umělá inteligence

Work-life balance 

Reklama

Související

Skleněná instalace od Aleny Matějka s názvem Lost Souls

V Benátkách startuje mezinárodní festival sklářského umění. Prohlédněte si výstavu českých umělců

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme