Reklama

Češi postaví v Chorvatsku další luxusní dovolenkový resort

Takto bude vypadat resort Mandré na Pagu.
Domoplan / užito se svolením
Petra Jansová

Čtyřiadvacet prémiových apartmánů, bazény a plážový bar postaví tuzemští developeři na chorvatském ostrově Pag. Investice má vyšplhat k pěti milionům eur.

Reklama

Projekt s názvem Mandré, je jedním z mnoha, které brněnský developer Domoplan na Balkánu plánuje. Dokončen by měl být během 18 měsíců.

„Chorvatsko je pro Čechy velmi oblíbená destinace. Jedná se o stabilní zemi, která se už desítky let permanentně rozvíjí a nadále rozvíjet bude. Za poslední roky se velmi rozvinula infrastruktura, kvalita služeb i apartmánů a hotelů,“ vysvětluje důvody rozšíření právě do Chorvatska Michal Augustýn, manažer chorvatské divize Domoplanu sídlící v Záhřebu.

Nová Palmovka

Praha plánuje postavit tisíce bytů i nové čtvrti. Pomoci by mohl i soukromý sektor

Až osm tisíc nájemních bytů by mohlo vzniknout do deseti let na městských pozemcích o rozloze více než 600 tisících metrů čtverečních. Výstavbu iniciuje městská příspěvková organizace Pražská developerská společnost (PDS). Plány představili její ředitel Petr Urbánek a náměstek pražského primátora Petr Hlaváček (za TOP09).

Přečíst článek

Kromě prázdninového resortu má Domoplan v plánu do budoucna vystavět prostřednictvím své chorvatské pobočky také rezidenční bydlení v Záhřebu a srbském Bělehradu. 

Čeští developeři míří na Balkán

„Projekty rezidenčního bydlení v Záhřebu a Bělehradu vstupujeme na chorvatský, respektive srbský trh, kde chceme místním lidem nabídnout kvalitní bydlení na podobné úrovni, jaké stavíme v Česku. Zahájení realizace plánujeme za půl roku,“ dodává Augustýn.

Domoplan není jediným tuzemských developerem, který se svými projekty míří na Balkán. Miliardové investice v Bělehradě má i společnost UDI Group. Poptávka je tam jak po bytech do vlastnictví, tak po tzv. business apartmánech, které jsou využívány na pronájem.

„Zatímco v minulosti v Srbsku převažoval nákup bytů za hotovost, dnes přibývá kupujících na hypotéku. Ty jsou tam stále ještě velmi výhodné, nicméně i zde očekáváme zdražení v důsledku inflace rostoucí v postcovidovém období v celé Evropě,“ uvádí ředitelka strategie společnosti UDI Group Marcela Fialková s tím, že realitní trh v Srbsku roste a lze ho přirovnat k 90. letům v Praze.

Ilustrační foto

Šéf Hypoteční banky Jiří Feix: Úrok dvě procenta na hypotéce? To už se nezopakuje

Drahé nemovitosti a drahé hypotéky nutí stále více zájemců o vlastní bydlení s koupí nemovitosti vyčkat. Doba dvouprocentních úroků na hypotéce je však již nenávratně pryč, píše ve svém komentáři pro Newstream šéf Hypoteční banky Jiří Feix.

Přečíst článek

Rezidenční výstavba ve Varšavě

Češi jsou na tom nejhůř v Evropě s dostupností bydlení. Koupit si vlastní byt je levnější i v Berlíně

Vlastní byt si pořídí rychleji v Berlíně než v Praze. Češi jsou na tom totiž v ohledu vlastnického bydlení nejhůř v Evropě.

Přečíst článek

Magazín Newstream CLUB

Tématem druhého čísla byznysově - lifestylového čtvrtletníku je návod, jak globálně uspět, jak dobýt svět a užít si ho.

Na titulní straně představujeme neurologa Martina Tolara. Jeho společnost Alzheon je nejblíž ze všech farmaceutických firem světa k dosažení schválení léku na Alzheimerovu nemoc. Co všechno musel obětovat a jak těžké bylo prosadit se v USA?

„Amerika je kouzelná v tom, že když máte chuť něco dělat, máte výdrž a nadšení, tak vám pomůže. Ona je to země plná lidí, kteří tam přišli s jedním kufrem a vybudovali si tam z ničeho, jen ze svých snů, celý život,“ říká Tolar v hlavním rozhovoru magazínu.

A magazín dále přináší řadu příběhů osobností, kterým se ve světě podařilo uspět. Eduard Kučera například vypráví, jak těžké bylo hledat vhodného správce majetku a vysvětluje, proč se nakonec rozhodl většinu investic mít v USA.

Architekt Petr Štefek pracoval v Londýně u Normana Fostera a popisuje rozdíly mezi globální londýnskou scénou a Prahou.

Legendární investor Gabriel Eichler pak popisuje svou cestu z USA zpět do Československa a jak tu jeho know-how pomáhalo budovat svobodnou ekonomiku.

Jak dostat dítě na Oxford?

Připravit svým potomkům ty nejlepší startovní podmínky pro život, kariéru a úspěch ve světě je snem každého rodiče. Stojí to však peníze a čas. A také je k tomu potřeba učinit celou řadu správných rozhodnutí od volby střední školy přes kroužky a další mimoškolní aktivity. Odměnou ale může být studium na některé z nejprestižnějších univerzit světa na obou březích Atlantiku i Pacifiku. Jak ta správná rozhodnutí skutečně učinit poradí nejpovolanější odborníci ve druhém čísle magazínu Newstream CLUB, který právě vychází.  K dostání je v síti trafik Lagardère i online

Příští číslo magazínu Newstream CLUB vyjde již v březnu. 

Související témata

Miliardáři

Vzdělávání

Biohacking

Reklama

Související

Současně se stavbou Vltavské filharmonie dojde i na revitalizace veřejného prostranství.

Nejenom nová budova filharmonie. Na Vltavské do dvou let započne stavební revoluce

Přečíst článek
Domek v Říčanech

Jak se staví v nejlepším městě pro život? V Říčanech se dá najít i kvalitní architektura

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme