Reklama

Bydlet se dá i na 20 metrech. Radikální architektonické řešení vyšlo na 800 tisíc

Bydlet se dá i na 20 metrech čtverečních.
Studio Flusser
Petra Jansová
pej

I na dvaceti metrech čtverečních se dá plnohodnotně a stylově bydlet. Koncept architektonického studia Neuhäusl Hunal je toho důkazem. 

Majitel rekonstruovaného bytu 3+kk se obrátil na architekty Davida Neuhäusla a Matěje Hunala s obtížným, přesto ale řešitelným zadáním. Do prostoru průchozí místnosti o ploše 20 metrů čtverečních chtěl vměstnat kuchyň, jídelnu i obývací pokoj.

Požadavek vyřešil jediný kus nábytku, který v sobě ukrývá všechny zmiňované funkce. „Charakter a atmosféru prostoru přirozeně určuje právě probíhající činnost. Pokud se konkrétní aktivita zrovna neodehrává, zůstává skryta a zbytečně nezabírá nevelkou plochu,“ popisuje autorská zpráva.

Světlé, hladké plochy vizuálně maximalizují prostor, černé, v nichž je uschována například sedací plocha, s nimi tvoří minimalistickou barevnou variaci.

Celkově úpravy, během nichž došlo i na výměnu dveří nebo podlahy, vyšly na 800 tisíc korun.

Reklama

Facebook se přejmenuje na Meta

Analýza: Facebook se mění v Meta. Co to přinese českému trhu?

Facebook mění jméno na Meta a chce ještě více urychlit transformaci společnosti v plně digitální, či dokonce virtuální svět. Pokud to udělá špatně, v Česku může přijít o dosavadní výlučné postavení.

Přečíst článek

Zájem o luxusní dovolené vzrostl

Covid vystřelil zájem o luxusní dovolené. Před davy bohatí utíkají i na jižní pól

Soukromý tryskáč, ostrov nebo jachta jsou hlavními prioritami pro čím dál větší počet cestovatelů. Segment luxusních dovolených během pandemie nebývale narostl a stejně tak i zisky cestovních kanceláří, které je zajišťují.

Přečíst článek

>>>>>>Další počiny architektů sledujete zde<<<<<<

Reklama

Související

Reklama
Doporučujeme