Reklama

Italský architekt z tisíc let starých ruin vytvořil luxusní hotel

Ruiny se díky architektovi proměnily na luxusní hotel.
Castello di Reschio
Petra Jansová

Tisíc let starý hrad v italském regionu Umbria, napůl cesty mezi Florencií a Římem, si v roce 1984 pořídil místní architekt a designér Benedikt Bolza. A od té doby starobylý objekt obývá a přestavuje, s maximálním respektem k historii.

Reklama

Už ve chvíli, kdy se ke koupi hradu a desítek přilehlých stavení v areálu o rozloze asi 1500 hektarů rozhodl, měl v jedné věci jasno: nebude se dělat nic, co by stavby připravilo o jejich historickou tvář. 

Nejprve se Bolza rozhodl zachránit někdejší statky, které si na pozemku nacházely. Jednotlivé stavby v nepříliš dobrém stavu prodal, zároveň ale s jasnou představou, kam se jejich budoucí podoba bude ubírat.

Na výsledek rekonstrukce se můžete podívat do následující galerie.

„Otec se snaží při rekonstrukci využít lokální materiály stejně jako zručnost zdejších řemeslníků,“ přibližuje rodina architekta Bolzy pro server Dezeen.

Reklama

Obnova probíhala posledních několik let. Nejprve se muselo zachránit původní zdivo. Až posléze přišly na řadu interiéry. 

Hrad nyní disponuje třiceti apartmány, soukromými lázněmi, restaurací a několika společenskými místnostmi. Venkovní pobyt hostům zpříjemňuje bazén, a dvě propojená nádvoří. Na jednom z nich se pořádají koncerty, druhý slouží jako „palmová zahrada“.

>>>>Na další povedené rekonstrukce se můžete podívat zde.<<<<<

Reklama

Související

Více než 100 let v něm prodávali nábytek. Po zdařilé rekonstrukci v olomouckém domě sídlí rozhlas

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme