Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

Italský architekt z tisíc let starých ruin vytvořil luxusní hotel

Ruiny se díky architektovi proměnily na luxusní hotel.
Castello di Reschio
Petra Jansová

Tisíc let starý hrad v italském regionu Umbria, napůl cesty mezi Florencií a Římem, si v roce 1984 pořídil místní architekt a designér Benedikt Bolza. A od té doby starobylý objekt obývá a přestavuje, s maximálním respektem k historii.

Reklama

Už ve chvíli, kdy se ke koupi hradu a desítek přilehlých stavení v areálu o rozloze asi 1500 hektarů rozhodl, měl v jedné věci jasno: nebude se dělat nic, co by stavby připravilo o jejich historickou tvář. 

Nejprve se Bolza rozhodl zachránit někdejší statky, které si na pozemku nacházely. Jednotlivé stavby v nepříliš dobrém stavu prodal, zároveň ale s jasnou představou, kam se jejich budoucí podoba bude ubírat.

Na výsledek rekonstrukce se můžete podívat do následující galerie.

„Otec se snaží při rekonstrukci využít lokální materiály stejně jako zručnost zdejších řemeslníků,“ přibližuje rodina architekta Bolzy pro server Dezeen.

Obnova probíhala posledních několik let. Nejprve se muselo zachránit původní zdivo. Až posléze přišly na řadu interiéry. 

Hrad nyní disponuje třiceti apartmány, soukromými lázněmi, restaurací a několika společenskými místnostmi. Venkovní pobyt hostům zpříjemňuje bazén, a dvě propojená nádvoří. Na jednom z nich se pořádají koncerty, druhý slouží jako „palmová zahrada“.

>>>>Na další povedené rekonstrukce se můžete podívat zde.<<<<<

Magazín Newstream CLUB

Je nový byznysově - lifestylový čtvrtletník o tom, jak žít bohatý a smysluplný život. Přináší inspiraci, osobnosti, miliardáře, rozhovory, life-hacky. Nedílnou součástí je fashion, design, travel, styl, food, filantropie a taky budoucnost.

Za hlavní téma PRVNÍHO čísla magazínu Newstream CLUB s titulkem Work is Life jsme zvolili radikální změnu, která se odehrává na poli práce. Ostatně i tento magazín je výrazem této změny. Ještě před několika lety by takový časopis zaměstnal velkou redakci na několik týdnů. Díky současným technologiím jej dokáže připravit mnohem menší tým. Pokud je dost efektivní a 100procentně oddaný pro věc.

Aktuální číslo magazínu Newstream CLUB představuje na titulní straně manažerku a podnikatelku Michaelu Bakala, která prozrazuje, že zvažuje novou kariéru. Vydala se proto studovat psychologii do Kalifornie.

Headhunter Jan Bubeník v prvním čísle mluví o tom, jak se v poslední době změnily nároky na šéfy. „Dnešní šéf je kapitán na rozbouřeném moři,“ říká.

Miliardáři a investoři Libor Winkler, Ondřej Fryc, Andrea Ferancová Bartoňová či Radim Jančura sdílejí své tipy, jak nakládat s penězi a investicemi.

V magazínu je sekce věnovaná filantropii – představují se top české nadace včetně Cibulky manželů Vlčkových a nadace rodiny Kellnerových. Objevují se v něm také články z prestižního Harvard Business Review, které redakce na základě licence jako jediná přináší českému publiku. 

K dostání je v síti trafik Lagardère. K dostání je také online i jako předplatné přes SEND.

Objednávejte zde.

Další číslo magazínu Newstream Club vyjde v prosinci 2023.

Související témata

Miliardáři

Filantropie

Leadership

Biohacking

Fashion

Design

Umělá inteligence

Work-life balance 

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme