Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Změny v dozorčí radě Mafry. Přichází Dlouhý či Dienstl

Vydavatelství Mafra na Smíchově
ČTK
 ČTK

Společnost Kaprain, jako nový vlastník mediální skupiny Mafra, kompletně obměnila dozorčí radu vydavatelství.

Reklama

Jejím novým předsedou je nově marketingový ředitel Kaprainu Jakub Dlouhý a členy pak právník Pavel Lupínek, vedoucí výroby Mafry Martin Kudera, který jediný v orgánu zůstává z doby vlastnictví Agrofertem, a nejnověji i Jan Dienstl, který Mafru zná z předchozího vyjednávání o odkupu pro jiného zájemce. 

V dozorčí radě naopak po přechodu vlastnictví z Agrofertu na Kaprain skončil dočasně dosazený místopředseda Michal Adamovský, bývalý předseda Karel Vabroušek a Vladan Rámiš.

Zástupci Kaprainu uvedli, že zatímco Synthesia byla po únorové akvizici rychle začleněna do jeho existující chemické divize, s fungováním mediální skupiny se nový majitel stále seznamuje. „Aktuálně pracujeme na analýze efektivity a rozvojového potenciálu jednotlivých titulů i celé mediální skupiny. Silné personální obsazení dozorčí rady je jednou z podmínek úspěšného rozvoje Mafry. Mají v ní proto své místo experti na komunikaci, byznys i zástupce zaměstnanců,“ uvedl generální ředitel Kaprainu Marcel Dostal.

Mafra je největším multimediálním domem na českém trhu, který prostřednictvím svých produktů pravidelně osloví téměř tři miliony čtenářů tisku a měsíčně 7,2 milionu návštěvníků internetu. Celková čtenost titulů Mafry je 4,85 milionu čtenářů, což představuje 55,6 procenta populace v ČR ve věku 12 až 79 let.

Reklama

Eva Bučová se stala novou generální ředitelkou banky ING v Česku

Eva Bučová se stala novou generální ředitelkou banky ING v Česku

Stávající ředitelka pro korporátní klienty a předsedkyně výboru pro udržitelnost v ING Česká republika Eva Bučová přebírá od 1. července 2024 funkci po Eriku Fortgensovi, který byl v červnu 2024 jmenován ředitelem korporátního bankovnictví pro region střední a východní Evropy.

Přečíst článek

Ludvík Baleka je novým šéfem Pražské plynárenské

Ludvík Baleka je novým šéfem Pražské plynárenské, nahradí Pacovského

Novým předsedou představenstva Pražské plynárenské je Ludvík Baleka. Ve firmách skupiny působí od roku 2018, v minulosti pracoval i v dalších energetických společnostech jako například ČEZ nebo MND.

Přečíst článek

Speciál Realitní Club

Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části –  webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu. 

  • Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
  • Komerční reality: kanceláře, coworking;
  • Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
  • Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.

Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry.

Témata související s realitami:

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme