Reklama

Visa koupí za 1,8 miliardy eur platformu pro otevřené bankovnictví Tink

Visa koupí švédskou platformu pro otevřené bankovnictví Tink.
ČTK
 ČTK

Americký poskytovatel platebních technologií Visa podepsal dohodu o převzetí švédské platformy pro otevřené bankovnictví Tink. Zaplatí za ní 1,8 miliardy eur (45,7 miliardy korun).

Reklama

Firmy doufají, že jim spojení usnadní a urychlí zavádění otevřeného bankovnictví v Evropě. Tink si i po akvizici ponechá svoji značku a manažerský tým. Sídlo firmy zůstane ve Stockholmu.

Transakci ještě musejí schválit regulační orgány. Visa dodala, že převzetí bude financovat vlastní hotovostí a že plán nebude mít dopad na její oznámený program odkupu akcií ani na dividendovou politiku.

Tink umožňuje finančním institucím, finančně technologickým firmám a obchodníkům vytvářet nástroje, produkty a služby pro správu financí na míru evropským spotřebitelům a podnikům na základě jejich finančních údajů. Tink je propojen s více než 3400 bankami a finančními institucemi a má přístup k více než 250 milionům bankovních klientů v Evropě. Firma byla založena v roce 2012, má 400 zaměstnanců a služby nabízí na 18 evropských trzích.

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme