Textovku pošlete i z Everestu. Apple vylepší své satelitní služby díky investici do Globalstaru

Americká společnost Apple investuje 1,5 miliardy dolarů (35,1 miliardy korun) do satelitní komunikační společnosti Globalstar. Chce tak rozšířit komunikační služby pro telefony iPhone. Uvedl to podle agentury Reuters Globalstar v prohlášení pro regulační úřady.
Apple již nyní spoléhá na satelity firmy Globalstar, které iPhonům umožňují posílat nouzové textové zprávy v oblastech bez mobilního signálu. Podle dohody o financování se Apple zavazuje poskytnout 1,1 miliardy dolarů v hotovosti a koupit 20 procent akcií firmy Globalstar za 400 milionů dolarů. Satelitní společnost použije část získaných peněz na snížení dluhu. Globalstar bude také moci zakoupit nové satelity a rozšířit pozemní infrastrukturu.
Globalstar rovněž přidělí firmě Apple 85 procent kapacity své sítě. Globalstar v současnosti provozuje 31 satelitů a objednal si 26 satelitů, aby doplnil a modernizoval svoji celkovou síť satelitů na nízké oběžné dráze Země.
Apple uzavřel partnerství s firmou Globalstar v roce 2022. Bylo to kvůli funkci, která by uživatelům Applu umožnila posílat nouzové zprávy z odlehlých oblastí.
Nový iPhone 16 se prodává lépe než jeho předchůdce. Ostatní produkty ale očekávání úplně nenaplňují. Vrásky americké společnosti Apple dělá hlavně čínský trh, kde se iPhony jen tak tak udržely v TOP 5 nejprodávanějších smartphonů.
Prodeje Apple produktů nenaplňují očekávání, výjimkou je nový iPhone 16
Zprávy z firem
Vesmírné závody mají mnoho disciplín. Vedle soutěže o to, kdo přistane dřív na Měsíci či rovnou na Marsu, soutěží světoví miliardáři i v tom, kdo světu nabídne lepší satelitní internet. Náskok si udržuje Elon Musk se svým projektem Starlink. Odhodlání ho dotáhnout má ale Jeff Bezos z Amazonu s projektem Kuiper. Amazon v pátek večer středoevropského času vyslal do vesmíru první prototypy družic, které otestují "terén".
Musk si to rozdá s Bezosem na poli satelitního internetu
Leaders
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.