Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Skupina Livesport loni prodala dvě dceřinky a vydělala přes dvě miliardy

Skupina Livesport loni prodala dvě dceřinky a vydělala přes dvě miliardy
Profimedia
 ČTK

Skupina Livesport, která se zabývá poskytováním informací o sportovních výsledcích, loni zvýšila čistý zisk o 113 procent na 2,219 miliardy korun. Tržby a příjmy z dividend od dceřiných společností v roce 2023 vzrostly o 322 milionů korun. Společnost to oznámila ve výroční zprávě.

Reklama

Čistý zisk v roce 2023 byl výrazně ovlivněn prodejem dvou dceřiných společností v rámci restrukturalizace skupiny Livesport. Čistý zisk z těchto transakcí činil 1,34 miliardy korun.Objem dividend, které si Livesport nechal vyplatit, meziročně klesl o 336 milionů. Čistý obrat se zvýšil 2,8 krát na 8,52 miliardy korun.

Livesportu se podle generálního ředitele Pavla Krbce dařilo i díky tomu, že se pod jeho střechu vrátily provozní a obchodní aktivity, které do loňského března měla na starosti společnost Livesport Media. „Ve velmi krátkém čase jsme byli schopni převzít veškerou agendu, rozšířit obchodní tým a začít ho těsněji propojovat s ostatními odděleními Livesportu,” uvedl Krbec.

Síť se sportovními výsledky Flashscore se rozšířila na další trhy. Sportovní zpravodajství na konci roku mělo přes 13 milionů čtenářů měsíčně. Pokračovala stavba nového data centra a zároveň firma začala modernizovat i softwarovou architekturu služeb.

Společnost Livesport, která vznikla v roce 2006, ovládá podnikatel Martin Hájek. Menšinový podíl v ní drží Jiří Mareš. Firma působí ve více než 40 zemích. Společnost vyvíjí a spravuje weby a aplikace, které dodávají sportovní výsledky a statistiky v reálném čase. Nejdůležitější částí skupiny je celosvětová síť Flashscore, která má přes 100 milionů uživatelů. Firma měla ke konci loňského roku 279 zaměstnanců.

Reklama

Rekord. Sázky na mistrovství světa v hokeji přesáhly 2,9 miliardy korun

Rekord. Sázky na mistrovství světa v hokeji přesáhly 2,9 miliardy korun

Sázky na letošní mistrovství světa v hokeji překonaly dosavadní maximum. Činily více než 2,9 miliardy korun a překonaly loňský rekord o téměř miliardu korun. Nejvíce sázeným zápasem bylo nedělní finále Česka se Švýcarskem, kdy se prosázelo přes 192 milionů korun. Zájem vystupňoval příjezd českých hvězd z NHL Davida Pastrňáka, Pavla Zachy a Martina Nečase.

Přečíst článek

Fotbal je víc než hokej. Tipsport čeká rekordní sázky

Fotbal je víc než hokej. Tipsport čeká rekordní sázky

Na domácí mistrovství světa v hokeji vsadili lidé u největší české sázkové kanceláře Tipsport celkem 1,703 miliardy korun. Byl to rekord mezi hokejovými šampionáty, vloni i předloni to bylo 1,4 miliardy korun. Ale v porovnání zájmu o sázky pořád vede fotbal. I když čísla jsou podobná. Žádný jiný sport, ani Olympiáda, se ve výši sázek s těmito dvěma sporty v Česku nemůže měřit.

Přečíst článek

Speciál Realitní Club

Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části –  webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu. 

  • Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
  • Komerční reality: kanceláře, coworking;
  • Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
  • Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.

Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry.

Témata související s realitami:

Reklama

Související

Nastává konec papírových novin

Dalibor Martínek: Lidovky končí. Nastává dlouho očekávaný konec papírových novin

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme