Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

Škoda Auto začala stavět v Boleslavi nové hlavní sídlo, dostane jméno po otcích zakladatelích

Vizualizace nového sídla Škody Auto
Škoda Auto, s laskavým svolením
 ČTK

Automobilka Škoda Auto začala v pondělí v Mladé Boleslavi stavět nové hlavní sídlo společnosti. Komplex budov, které ponesou název Laurin & Klement Kampus, bude postaven naproti dosavadnímu objektu vedení společnosti. Jeho dokončení je plánováno na druhou polovinu roku 2023, vznikne místo až pro 1700 zaměstnanců, uvedla automobilka. Kolik bude výstavba stát, firma neuvedla.

Reklama

Budoucí hlavní sídlo české automobilky se bude rozprostírat na celkové ploše 44 tisíc metrů čtverečních. Vzniknou čtyři bloky s pěti podlažími. Dosavadní administrativní pracoviště budou do novostavby přesunuta z jedenácti firemních a dalších ploch aktuálně pronajatých v Mladé Boleslavi. Tímto krokem docílí společnost operativních úspor.

Výroba v mladoboleslavské továrně Škoda Auto

Odborář Povšík o přeměně Škoda Auto na elektromobilitu: Tak obtížnou situaci jsme ještě nezažili

Předělání továren automobilky Škoda Auto na elektromobilitu se neobejde bez zásadního omezení výroby, řekl pro týdeník Škodovácký odborář předseda podnikové rady Jaroslav Povšík.

Přečíst článek

Vedle kancelářských ploch bude nový komplex disponovat také závodní restaurací pro 400 hostů a konferenční zónou. Podzemní garáž poskytne místo pro parkování až 300 vozidel.

Prostřednictvím naší nové budovy vedení společnosti se jasně hlásíme k Mladé Boleslavi a k zakladatelům naší společnosti. Prostory budovy Laurin & Klement Kampus v budoucnu poskytnou optimální podmínky pro mezioborovou spolupráci a kreativní simply clever nápady, které tvoří podstatu naší značky," uvedl člen představenstva Karsten Schnake.

„Při stavbě nové budovy se důsledně řídíme ambiciózními předpisy udržitelného rozvoje, které jsme si sami stanovili. Další elektřinu bude mimo jiné dodávat fotovoltaický systém s 330 panely a výkonem 100 kW,“ dodal.

Baterie do elektromobilů v závodu Škoda Auto.

Škoda Auto vyrábí v Mladé Boleslavi baterie do elektromobilů pro celý koncern Volkswagen

Škoda Auto v Mladé Boleslavi nově vyrábí baterie pro elektromobily celého koncernu Volkswagen. Do technologií nainvestovala přes tři miliardy.

Přečíst článek

Zásobování nové budovy energií s neutrální bilancí emisí CO2 zajistí Škoda Auto do roku 2025 přechodem na biomasu. Na střeše budovy bude umístěna fotovoltaická elektrárna provozovaná ve spolupráci s energetickou společností ČEZ, která bude s 330 panely o maximálním výkonu 100 kW dodávat další elektrickou energii nutnou k provozu budovy.

Řada stavebních úprav a technických inovací zároveň přispěje k výraznému snížení spotřeby elektřiny. Jen použitím technologie LED a inteligentních světelných senzorů klesne množství potřebné energie ve srovnání s klasickými zářivkami o polovinu. Vysoce účinná vzduchotechnika bude v noci ochlazovat kancelářské prostory, klimatizační systémy zároveň dosáhnou zpětným získáváním energie účinnosti rekuperace 80 procent. Rolety budou chránit před slunečním zářením, a sníží tak zátěž spojenou s chlazením o 30 procent, uvedla Škoda Auto.

Škoda Auto, ilustrační foto

Provozní zisk Škody Auto klesl o čtvrtinu na 8,3 miliardy korun

Provozní zisk automobilky Škoda Auto v prvním čtvrtletí klesl zhruba o čtvrtinu na 337 milionů eur (8,3 miliardy korun) ze 448 milionů eur před rokem. Ve své výsledkové zprávě to uvedl mateřský koncern Volkswagen. Upozornil, že na výsledky měla negativní vliv válka na Ukrajině.

Přečíst článek

V centrální nádrži se bude zachytávat dešťová voda, která se bude upravovat pomocí filtračního systému o kapacitě 776 metrů krychlových. Následně ji bude možné používat například pro zavlažování zeleně.

Škoda Auto loni zákazníkům na celém světě dodala 878 200 vozů, což je o 12,6 procenta meziročně méně. Automobilka loni zvýšila nekonsolidovaný čistý zisk o 48 procent na 22,41 miliardy korun. Nekonsolidované tržby mateřské firmy se snížily o 0,4 procenta na 422,6 miliardy korun.

Speciál Realitní Club

Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části –  webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu. 

  • Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
  • Komerční reality: kanceláře, coworking;
  • Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
  • Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.

Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry.

Témata související s realitami:

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme