Reklama

Šéf Alphabetu Sundar Pichai loni vydělal skoro pět miliard

Šéf technologické firmy Alphabet Sundar Pichai
ČTK
 ČTK

Šéf technologické firmy Alphabet, pod kterou spadá internetový vyhledávač Google, Sundar Pichai si v loňském roce vydělal celkově 226 milionů dolarů, v přepočtu skoro pět miliard korun. To je zhruba 800krát více, než průměrný výdělek zaměstnance této firmy, napsala agentura Reuters s odkazem na údaje zveřejněné společností. Alphabet nedávno oznámil úspory a snížení počtu svých zaměstnanců.

Reklama

Dritvou většinu své odměny, zhruba 218 milionů dolarů, dostal Pichai v akciích. Agentura Bloomberg uvádí, že Pichai dostává prémii v akciích každé tři roky. Jeho odměn z loňského roku je však o něco nižší než v roce 2019, kdy dostal celkem 281 milionů dolarů. Samotná mzda manažera činila v uplynulých třech letech dva miliony dolarů. Další miliony dolarů pak společnosti utrácí za různé požitky, například ochranku.

Údaj firmy zveřejnila krátce poté, co představila svůj záměr výrazně zeštíhlit svůj personál. Alphabet chce zrušit na 12 tisíc pracovních míst, což je zhruba šest procent celkového počtu jeho zaměstnanců. To vyvolalo protesty v pobočkách v Londýně či Curychu.

Dalibor Martínek: Učitelé se domohli vyšších platů. Kdy se my domůžeme lepší výuky?

Učitelé rádi vyprávějí, že jim nevychovaní rodiče zasahují do pedagogické činnosti. Často mají pocit, že musí napravit chyby nezvedených rodičů. Je to jedna z oblíbených učitelských legend.

Přečíst článek

Stanislav Šulc: Černý čtvrtek Elona Muska. Ozvala se karma?

Stanislav Šulc: Černý čtvrtek Elona Muska. Ozvala se karma?

Během jediného dne se bohatství Elona Muska propadlo o 13 miliard dolarů, tedy ještě o víc, než dokázal prošutrovat ministr financí Zbyněk Stanjura za první kvartál letošního roku. Ve čtvrtek 20. dubna tak Musk zjistil, že když se nedaří, tak se prostě nedaří.

Přečíst článek

Speciál Realitní Club

Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části –  webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu. 

  • Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
  • Komerční reality: kanceláře, coworking;
  • Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
  • Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.

Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry.

Témata související s realitami:

Reklama

Související

Šampiony akciových trhů jsou letos technologické firmy. Japonsko a Německo trhly rekord

Šampiony akciových trhů jsou letos technologické firmy s AI. Japonsko a Německo trhly rekord

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme