Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Menší zisk, ale více klientů i investic. Polský broker XTB pokračuje v expanzi

XTB
Profimedia
 ČTK

Ke konci března měla firma celkem 1,54 milionu zákazníků. Počet aktivních uživatelů vzrostl meziročně o 76,5 procenta na 735 300.

Polské brokerské společnosti XTB v prvním čtvrtletí klesl čistý zisk na 46,3 milionu eur (1,15 miliardy korun) ze 70,1 milionu eur ve stejném období loni. Za poklesem je nárůst provozních nákladů na 75,5 milionu eur. Konsolidované výnosy vzrostly meziročně o 7,8 procenta na 138,7 milionu eur. Společnost, která působí i v Česku, to uvedla v dnešní tiskové zprávě.

V prvním čtvrtletí začalo služeb XTB využívat 194 000 nových investorů, což představuje meziroční nárůst o 49,8 procenta. Ke konci března tak měla firma celkem 1,54 milionu zákazníků. Počet aktivních uživatelů vzrostl meziročně o 76,5 procenta na 735 300. Firma letos expanduje v Indonésii, Brazílii, Chile a ve Spojených arabských emirátech, kde otevřela druhou kancelář v Dubaji.

Klienti XTB investovali do akcií a dalších burzovně obchodovaných produktů, včetně burzovně obchodovaných fondů (ETF), celkem 4,1 miliardy dolarů (90,13 miliardy korun). To představuje meziroční nárůst o 121,3 procenta.

Společnost XTB byla založena v roce 2004 a provozuje vlastní investiční platformu, která klientům umožňuje investovat do akcií, ETF nebo finančních derivátů navázaných na akciové indexy, komodity a měny. Firma zaměstnává více než 1200 lidí ve 12 zemích. Od roku 2016 se s akciemi XTB obchoduje na varšavské burze cenných papírů.

Burza roste pět týdnu v řadě

Komodity letos vynášejí, jejich index přidal osm procent

Ceny komodit se v prvním čtvrtletí na světových trzích spíše zvyšují, nejvíce zdražily průmyslové a drahé kovy a káva. Naopak výrazně zlevňuje kakao a pomerančový džus. Nižší jsou také ceny evropského plynu a elektřiny. Komoditní index agentury Bloomberg od začátku roku vykazuje přibližně osmiprocentní nárůst.

Přečíst článek

Zlato překonalo akciové trhy. Průměrný roční výnos činí 10,1 procenta

Cena zlata od roku 2000 do současnosti stoupla o 1042 procent, což je průměrný roční výnos 10,1 procenta. Od začátku letošního roku si připsal žlutý kov více než 30procentní zhodnocení a stal se jedním z nejvýnosnějších aktiv současnosti, uvádí analýza XTB.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Ondřej Hartman, zakladatel FXstreet.cz

Trump je pro tradery požehnáním. Není hodiny, aby nebylo o čem psát, říká zakladatel FXstreet.cz

Přečíst článek
Doporučujeme