Rozpočet jako seriál na Netflixu. Pokračování Kingdom Come dostalo vývojáře do stamilionové ztráty

České herní studio Warhorse Studios v současné době vyvíjí očekávaného nástupce jeho hitu Kingdom Come. Druhý díl, který by měl vyjít v únoru příštího roku, však evidentně polyká velkou spoustu peněz. Ve zveřejněných finančních výsledcích za rok 2023 totiž česká společnost vykázala ztrátu 184,7 milionu korun.
Ve sbírce listin, kterou citoval i server CzechCrunch, se dále uvádí, že českému studiu klesly i tržby, a to na 119 milionů z předloňských 153 milionů. Dokument dále ukazuje i velký nárůst provozních nákladů, které činily 367 milionů korun. Tedy skoro o 300 milionů více než v roce 2022.
Pokračování úspěšné hry Kingdom Come: Deliverance bylo oznámeno letos v dubnu.
První díl Kingdom Come: Deliverance, jehož vývoj vyšel na stovky milionů korun, se začal prodávat 13. února 2018. Jen za první rok se prodaly dva miliony kopií hry a letos v únoru studio oznámilo na síti X, že bylo prodáno už více než šest milionů kopií. Hra sklízela úspěchy v Česku i zahraničí, byla nominovaná na různé herní ceny. Celkové náklady na vývoj hry vydané na PC, PlayStation 4 a Xbox One se podle tvůrců pohybovaly v řádu stovek milionů korun, což z titulu udělalo jednu z nejdražších českých her.
Vývojářskou společnost Warhorse Studios v roce 2019 koupila firma Koch Media patřící švédské vydavatelské firmě THQ Nordic. Většinovým vlastníkem studia byl dříve finančník a podnikatel Zdeněk Bakala, dalšími majiteli pak zakladatelé Daniel Vávra a Martin Klíma. Firmy detaily transakce nezveřejnily, podle serveru iHNED.cz tehdy Koch Media za studio zaplatila 42,8 milionu eur, tedy v té době asi 1,1 miliardy korun.
Čínské automobilky v čele se společností BYD otevřely novou frontu v boji o dominantní postavení v automobilovém průmyslu a snaží se nově definovat vozy vyrobené v Číně jako globální symbol luxusu pro věk elektromobilů.
Čína chce rozdrtit evropské automobilky i na poli luxusních vozů
Zprávy z firem
Strojírenská skupina Wikov Industry podnikatele Martina Wichterleho se dohodla na koupi předního světového výrobce turbín pro vodní elektrárny Litostroj včetně dceřiných firem v zahraničí. Hodnotu převzetí Litostroje s ročními tržbami okolo dvou miliard korun Wikov neuvedl. Vypořádání transakce je naplánované na přelom listopadu a prosince.
Podnikatel Wichterle kupuje výrobce turbín pro vodní elektrárny Litostroj
Zprávy z firem
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.