DRFG jde do fotovoltaiky

První fotovoltaické elektrárny budou nainstalovány na střechy obchodního centra Haná v Olomouci, nákupního centra Géčko v Liberci nebo obchodního centra Paráda v Hodoníně.
DRFG Energy, energetická divize investiční skupiny DRFG, nově nabízí investorům investiční projekty v oblasti obnovitelných zdrojů. Konkrétně jde do instalací fotovoltaických elektráren na střechy retailových a průmyslových budov i dodávku vyrobené energie přímo koncovým komerčním odběratelům, uvedla firma ve sdělení. První fotovoltaické elektrárny budou nainstalovány na střechy obchodního centra Haná v Olomouci, nákupního centra Géčko v Liberci nebo obchodního centra Paráda v Hodoníně.
DRFG nechce spoléhat na dotace, ale sází na to, že větší i menší podniky budou mít v následujících letech povinnost uvádět vedle finančních výsledků i tzv. nefinanční informace, tedy jakým způsobem přistupují k dopadům své činnosti na životní prostředí. „To byl jeden z důvodů, proč jsme se rozhodli na retailových budovách z portfolia nemovitostního fondu Czech Real Estate Investment Fund, nainstalovat fotovoltaické elektrárny. Klientům tak vzniká možnost začít využívat zelenou energii bez nutnosti vlastní investice nebo dotací,“ uvádí Josef Šilhánek, investiční ředitel skupiny DRFG, která je rovněž zakladatelem fondu.
Vyrobená energie z fotovoltaických elektráren bude využita v rámci spotřeby elektrické energie v budovách. „V první fázi plánujeme na střechy obchodních center fondu CREIF nainstalovat elektrárny s výkonem 260 až 530 kWp. Pro koncové klienty bude výhoda i ve fixaci ceny části elektrické energie na několik let. Naším dalším krokem bude dodávka fotovoltaických elektráren na klíč. Rádi bychom se tak stali významným subjektem v sektoru výroby energií,“ dodává Ondřej Klička, investiční manažer DRFG.
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.