Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Český datový start-up Manta získal od investorů dalších 800 milionů. Přispěl i Kučera z Avastu

Tomáš Krátký, founder a CEO Manta
Manta/užito se svolením Manta
Veronika Kudrnová
vku

Českoamerický datový start-up Manta získal další kapitálovou investici ve výši 35 milionů dolarů, v přepočtu asi 800 milionů korun. Nově mezi investory figuruje i Eduard Kučera z Avastu. Firma uvedla, že peníze posílí její snahy o globální expanzi.

Nové financování má firmě podle zakladatele a generálního ředitele Tomáše Krátkého (na snímku) umožnit pokračovat v globální expanzi a v dalším rozvoji produktů, které zákazníkům pomáhají překonávat slepá místa v datových systémech, stojí ve sdělení firmy.

Softwarovou platformu Manta používají firmy po celém světě k vytváření tzv. mapy datových toků, která jim umožňuje získat kompletní přehled nad všemi systémy, které používají na zpracování dat.

Chris Baddeley

Expanzi a obchod společnosti Manta v USA povede Chris Baddeley

Česko-americká softwarová společnost Manta, která vyvíjí nástroj pro mapování datových toků v IT prostředí velkých firem, jmenovala novým viceprezidentem obchodu Chrise Baddeleyho. Ten bude mít na starosti zejména expanzi v USA. Baddeley přichází ze společnosti Cloudera.

Přečíst článek

„Data patří k nejcennějším aktivům každé firmy a automatizovaná platforma společnosti Manta mění způsob správy dat díky přehledné vizualizaci veškerých datových toků, čímž šetří zákazníkům čas, peníze i lidi,“ uvedla Marieke Christmannová, ředitelka společnosti Forestay Capital, která vedla investiční kolo.

Na investičním kole Série B se podíleli stávající investoři Bessemer Venture Partners, SAP, Senovo, Credo Ventures a Dan Fougere. Nově se zapojili například zakladatel společnosti Avast Eduard Kučera či Evropská banka pro obnovu a rozvoj.

Investiční kolo Série B se uzavírá v době, kdy společnost otevřela nové kanceláře v Lisabonu a Dublinu. Hlavní sídlo firmy je v Praze, v USA má pobočky v New Yorku a floridské Tampě. Celkem Manta zaměstnává více než 150 zaměstnanců po celém světě.

Startup Manta vznikl v roce 2008 původně jako interní nástroj pro mapování datových toků. V roce 2015 začala Manta fungovat jako samostatná firma, která postupně se rozvinula, prošla dvěma investičními koly v celkové hodnotě 18 milionů dolarů. Mezi uživatele patří střední a velké společnosti a korporace zejména z finančního, telekomunikačního a zdravotního sektoru po celém světě.

Tomáš Krátký, founder a CEO Manta

Český datový start-up Manta expanduje do Irska a Portugalska

Česko-americký startup Manta, který vyvíjí nástroj pro analýzu datových toků v IT prostředí velkých firem, otevřel své nové pobočky v portugalském Lisabonu a irském Dublinu. Po Praze, New Yorku a floridské Tampě jde podle sdělení společnosti Manta o čtvrtou a pátou fungující pobočku technologické firmy.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme