Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Češi se předzásobili HHC produkty. Těsně před jejich zákazem vykoupili prodejce

Prodeje HHC vzrostly o stovky procent
ČTK
 ČTK

V reakci na zákaz psychoaktivní látky HHC, který bude platit od 1. března, vzrostly za poslední týden prodeje sladkostí s tímto kanabinolem o stovky procent.

Reklama

Mnoho obchodníků má zásoby vyprodané, sdělila společnost Shoptet, která poskytuje řešení pro tvorbu a správu e-shopů. Češi se podle ní snaží sladkostmi s HHC předzásobit. Ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti) už dříve uvedl, že vláda by měla jednat o řešení případných stíhání za držení kanabinolu HHC. Národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil (ODS) pro tyto lidi navrhuje možnost abolice.

„Zákazníci se snaží předzásobit. Už jsme vyprodali 90 procent skladových zásob,“ uvedl majitel e-shopu hhcpoint.cz Lukáš Vaníček. Poté, co vláda oznámila, že HHC bude od 1. března připsána na seznam zakázaných látek, podle něj poptávka po produktech s HHC vzrostla trojnásobně.

Je dočasný zákaz HHC dostatečný? Odpovídají právníci

Vláda chce od 1. března dočasně zakázat psychoaktivní látku HHC. Držení většího množství by tak mohlo být trestné. A je úplný zákaz řešení? Téma pro nejnovější díl podcastu Právo k Ranní Kávě, který vzniká ve spolupráci s právní kanceláří PRK Partners.

Přečíst článek

„Poptávka se od vládního nařízení zvýšila extrémně. Všechno zboží musíme zlikvidovat, a tak jsme spustili výprodejové kampaně, které naše tržby výrazně ovlivnily,“ řekl majitel e-shopu bongemia.cz Štěpán Kafoněk. „Naštěstí nejsme e-shop, který má živnost postavenou čistě na produktech s HHC, obchod bude pokračovat jako dříve, pouze vynecháme kontroverzní látku,“ doplnil.

To, že prodeje v souvislosti s diskusí o zákazu HHC stouply, už dříve uvedl předseda Asociace za bezpečné prodejní automaty Vojtěch Ulman. Zákaz HHC podle něj ale není šťastným řešením. „Výsledkem tohoto kroku bude pouze posun produktů s HHC na černý trh, což rozhodně nezabrání intoxikaci osobám mladším 18 let,“ řekl.

Sushi

Čechům zavírají pivnice, Japoncům zase milované sushi bary. Efekt zdražování je nemilosrdný

Vysoká inflace drtí japonskou gastronomii. Sushi podniky tam krachují rychleji než za covidu.

Přečíst článek

Vláda podle středečního vyjádření ministra zemědělství Marka Výborného (KDU-ČSL) zatím o případných abolicích nejednala. „Je to věc ministerstva spravedlnosti a případně potom skutečně jednání s kanceláří prezidenta republiky. Myslím, že tady otevíráme něco, co nikdy nebylo součástí té debaty,“ řekl tehdy. Držení produktů s HHC bude přestupek s pokutou až 15 tisíc korun, při větším množství hrozí i vězení.

Vláda se k regulaci rozhodla po několika desítkách případů, kdy byli děti či mladí lidé po požití cukrovinek s těmito látkami hospitalizováni. Prodejci žádali zachování možnosti prodávat látky dospělým. K zařazení HHC na seznam zakázaných látek ČR čeká na souhlas Evropské komise. Zákaz skončí 1. ledna 2025, kdy by už měla platit připravovaná novela zákona o návykových látkách, která HHC označuje jako psychoaktivní a reguluje prodej.

Speciál Realitní Club

Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části –  webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu. 

  • Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
  • Komerční reality: kanceláře, coworking;
  • Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
  • Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.

Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry.

Témata související s realitami:

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme