Reklama

Bazarová móda za miliardy. Online tržiště Etsy koupí aplikaci Depop

Depop
Anna Vacková / Newstream.cz
 ČTK

Americký internetový prodejce Etsy koupí za 1,63 miliardy dolarů (34 miliard korun) aplikaci pro nákup a prodej nošeného oblečení Depop, která je oblíbená zvláště mezi mladými.

Reklama

Stále více mladých zákazníků se obrací k módě z druhé ruky kvůli ekologické a uhlíkové stopě oděvního průmyslu. Očekává se, že jen ve Spojených státech se hodnota trhu s obnošeným oblečením do roku 2024 více než zdvojnásobí, stoupne z nynějších na 64 miliard dolarů ze současných asi 30 miliard USD. V celosvětovém měřítku pak bude růst tohoto trhu dvojnásobný ve srovnání s růstem současné tzv. fast fashion, tedy levné a dostupné módy vyráběné v obrovském množství.

Depop je internetové tržiště, kde mohou lidé kupovat a prodávat oblečení. Firmu založil před deseti lety v Londýně podnikatel Simon Beckerman. V současnosti přes než 26 milionů uživatelů ve více než 147 zemích. Zhruba 90 procent uživatelů tvoří mladí do 26 let a v USA je desátou nejoblíbenější nákupní stránkou mezi spotřebiteli generace Z, což jsou lidé narození v období zhruba od poloviny 90. let 20. století do roku 2012.

Etsy je známá hlavně prodejem ručně vyráběných mýdel a šperků, ale také vintage zbožím, tedy starším a kvalitním zbožím. Koupí získá napojení na miliony kupující z generace Z, a také posílí na trhu s vintage oblečením, napsaly agentury AP a Reuters.

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme