Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

Francouzský Atos uzavře prodej dceřiné Tech Foundations Křetínskému na jaře

Daniel Křetínský
ČTK
 ČTK

Francouzská technologická skupina Atos dokončí plánovaný prodej dceřiné firmy Tech Foundations společnosti EP Equity Investment Daniela Křetínského ve druhém čtvrtletí roku 2024. Očekává, že tak dlouho bude trvat schvalování kontrolními úřady. Společnost Atos, která si od prodeje slibuje posílení kapitálu a snížení zadlužení zbývající části skupiny, to uvedla na svém webu.

Reklama

Návrh prodeje divize Tech Foundations vyvolal nevoli mezi některými menšinovými akcionáři skupiny Atos i mezi francouzskými politiky. Například skupina poslanců a senátorů z opoziční strany Republikáni kritizovala odprodej strategického podniku do zahraničních rukou. Obchod by podle nich mohl ohrozit jaderné odstrašovací schopnosti Francie. 

Společnost Tech Foundations se zabývá mimo jiné datovými centry či outsourcingem podnikových procesů. Atos nyní také oznámil, že z funkce předsedy představenstva odstoupil Bertrand Meunier, který post zastával od roku 2019. Proti jeho setrvání v čele společnosti se ohrazovalo několik menšinových akcionářů.

Daniel Křetínský

Křetínský dostal v Británii pokutu 674 milionů korun

Britský energetický regulátor Ofgem vyměřil pokutu 23,6 milionu liber (zhruba 674 milionů korun) společnosti EP SHB, která provozuje elektrárnu South Humber Bank v regionu Yorkshire a Humber, a je součástí sítě firem českého podnikatele Daniela Křetínského. Elektrárna si podle úřadu účtovala neoprávněně vysoké ceny. Mluvčí Křetínského firem Daniel Častvaj uvedl, že společnost EP SHB chybu uznává, pravidla porušila neúmyslně.

Přečíst článek

Křetínský patří k nejvlivnějším postavám českého byznysu. Ovládá řadu průmyslových, obchodních, finančních nebo mediálních firem v České republice i v zahraničí. Časopis Forbes ho v nejnovějším žebříčku řadí na druhé místo mezi nejbohatšími Čechy, jeho majetek odhaduje na 9,2 miliardy dolarů, tedy zhruba 216 miliard korun.

Daniel Křetínský

Síkela viní Křetínského. Využívá svá média ke kritice převzetí NET4GAS, uvedl ministr

Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela viní miliardáře Daniela Křetínského, že využívá svá mediální aktiva ke kritice převzetí provozovatele plynovodů NET4GAS českou vládou, uvedl list The Financial Times. Křetínského Energetický a průmyslový holding v reakci uvedl, že obvinění vznesená Síkelou odmítá a že plně respektuje nezávislou redakční politiku.

Přečíst článek

První plovoucí fotovoltaická elektrárna ČEZ na horní nádrži přečerpávací elektrárny

Už i Křetínský sází na zelenou energii. EPH postaví jednu z největších plovoucích solárních elektráren v Evropě

Energetický a průmyslový holding podnikatele Daniela Křetínského zahájil na jezeře Ostsee u německé Chotěbuzi výstavbu největší plovoucí solární elektrárny v Německu. Elektrárna bude mít výkon 29 megawattů, což umožní vyrábět elektřinu odpovídající roční spotřebě přibližně 8250 domácností. Systém plovoucích fotovoltaických elektráren chce skupina zprovoznit ve druhé polovině příštího roku.

Přečíst článek

Speciál Realitní Club

Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části –  webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu. 

  • Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
  • Komerční reality: kanceláře, coworking;
  • Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
  • Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.

Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry.

Témata související s realitami:

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme