Reklama

Pražská burza dnes otevřela se zpožděním. Selhala technika

Pražská burza měla technické potíže, začátek obchodování se pozdržel
BCPP, užito se svolením
 ČTK

Obchodování na Burze cenných papírů Praha v pondělí začalo s dvouhodinovým zpožděním, až v 11:00. Burza odložila zahájení kvůli technickým problémům na straně dodavatele obchodního systému Xetra, uvedl mluvčí burzy Jiří Kovařík.

Reklama

Pražská burza v minulém týdnu výrazně oslabila, zejména kvůli nervozitě kolem ČEZ. Akcie této klíčové energetické společnosti čelily mohutným výprodejům. Impulzem byly zprávy o vládním návrhu zákona označovaného jako „lex ČEZ“ o přeměnách obchodních společností, podle něhož by vládě stačilo 75 procent hlasů na valné hromadě pro prosazení například plánu rozdělení společnosti.

Emise ČEZ v týdenní bilanci oslabily o víc než 15 procent a v pátek odpoledne uzavřely obchodování na hodnotě 1022 korun.

Lukáš Kovanda: ČEZ těžce krvácí, za poslední týden přišel o 100 miliard své hodnoty.

Lukáš Kovanda: ČEZ za poslední týden přišel na hodnotě o 130 miliard. Zločinecká akce, bouří se minoritní akcionáři

ČEZ těžce krvácí i dnes, za týden přišel o 130 miliard své hodnoty. Důvodem je zjevná snaha vlády de facto vytěsnit menšinové akcionáře za pro ně na až tak výhodných podmínek, někteří z nich proto hovoří o „zločinecké akci“, upozorňuje hlavní ekonom Trinity Bank Lukáš Kovanda.

Přečíst článek

Pražská burza je největším a nejstarším organizátorem trhu s cennými papíry v České republice. Spolu se svými dceřinými společnostmi tvoří skupinu PX, jejíž nejvýznamnější společností je vedle burzy Centrální depozitář cenných papírů. Pražská burza je z 99,54 procenta dceřinou společností Burzy cenných papírů Vídeň.

Akcie ČEZ prudce klesly

Analytička: Doporučení na ČEZ jsem neměnila přes dva roky

Teresa Schinwaldová z rakouské Raiffeisen Bank pro Newstream.cz uvedla, že poslední doporučení na akcie energetického gigantu ČEZ vydala v lednu 2021. V uplynulém týdnu se analytička stala terčem tvrdé kritiky na sociálních sítích, když se objevily zprávy, že očekává výrazný propad akcií polostátní firmy. Mělo jít o chybu na terminálech společnosti Bloomberg, který analytiky vydaná doporučení na akciové tituly sleduje.

Přečíst článek

Reklama

Související

Akcie ČEZ zažily prudký pád.

Kryštof Míšek: Panika může být přehnaná. Ale akcie ČEZ se dostaly na rozcestí

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme