Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Realitní Club: Co se staví a chystá?

První bubenská vlaštovka. Za čtyři roky tam bude stát bytový dům pro sociálně slabší

Mezinárodní soutěž na podobu městského domu na Praze 7 se sešla s velký ohlasem. První cenu si odneslo architektonické studio Apropos, které kromě Česka působí i ve Švýcarsku nebo Nizozemí.

Přečíst článek

Lázně v Riegrových sadech? Proč by ne, dokazuje autor kobek na pražské náplavce

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

Bydlení si může dovolit stále méně Američanů. Stejně tak Čechů

Zájem o hypotéky ve Spojených státech minulý týden klesl oproti loňsku na téměř poloviční hodnotu. Na svém webu to uvedla americká Asociace hypotečních bankéřů. Zájemce odrazují vyšší sazby na hypotečních úvěrech, které se vyšplhaly nejvýše za 21 let.

Přečíst článek
Huť Marie

Druhý život opuštěné sklářské hutě v Josefově Dole. Nově slouží kultuře a sportu

Z jizerskohorského Josefova Dolu na Jablonecku zmizel jeden z brownfieldů. Z bývalé opuštěné sklářské Maxovské hutě je centrum zábavy nazvané Huť Marie.

Přečíst článek
Semerínka Vizualizace nového projektu v Praze 5 Radlicích od Obermeyer Helika.

Praha 5 se rozroste o dalších 170 bytů v rezidenčním projektu Semerínka

V bývalé průmyslové zóně na Praze 5 vyroste nový bytový projekt Semerínka. Rezidenční dům se 170 byty tam plánuje postavit architektonická a projekční kancelář Obermeyer Helika. Nyní čeká na změnu územního rozhodnutí a vydání stavebního povolení.  

Přečíst článek
Takto vypadá Lidl v Litomyšli.

Nejkrásnější a nejzelenější Lidl mají v Litomyšli. Aby ne, navrhovali ho architekti

Kde je vůle, je i cesta. I proto se východočeská Litomyšl stala synonymem kvalitní architektury. Tamní vedení města ale neponechá náhodě ani výstavbu supermarketu, a proto jeho podobu hledá prostřednictvím architektonické soutěže. Po Bille má tak i „nejhezčí“ český Lidl.

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

David Černý a Marcel Soural, jeden ze sta nejbohatších Čechů a majitel developerské společnosti Trigema

Jednání o stavebním zákoně? Už je z toho guláš, říká Marcel Soural

Budoucnosti se nebojí, protože chuť lidí kupovat byty se opět vrátí. Proto Marcel Soural o pozastavení žádného ze svých projektů neuvažuje. „Všechno záleží na tom, jestli nám pán z Ruska ten kohoutek vypne nebo nechá trochu téct. Pak uvidíme, jak se to vyvine. Přečkáme zimu a s jarem vždycky přijde nějaké oživení,“ říká majitel skupiny Trigema Marcel Soural.

Přečíst článek
Rodinný dům, ilustrační foto

Prodat nebo neprodat? Ceny domů klesají a ještě budou, ve světě i v Česku

Ceny starších bytů a domů klesají napříč celým světem. A tento trend se nevyhýbá ani Česku.

Přečíst článek
Novostavba se soláry na střeše

Emisí se v EU musejí zbavit i budovy

Všechny novostavby v Evropské unii budou od roku 2030 povinně bezemisní, nové úřední budovy tuto podmínku musejí splnit už o dva roky dříve. Všechny nové domy budou také od konce roku 2029 muset umožňovat instalaci solárních panelů, což se nových nerezidenčních budov týká už od konce roku 2026. Shodli se na tom v úterý ministři energetiky členských zemí, kteří schválili společný přístup k pravidlům omezujícím energetickou náročnost budov. O jejich konečné podobě budou státy jednat s Evropským parlamentem.

Přečíst článek
Partneři ZDR Investments (zleva) Roman Latuske, Radek Hladký a Zdeněk Prázdný

Latuske z fondů ZDR: Realitní fondy budou nadále dobrou volbou pro zhodnocení peněz

Inflace je sice obří, a ceny všeho rostou. Ale investice do nemovitostí se nadále vyplatí, říká Roman Latuske, partner v realitních fondech ZDR, které se soustředí na retailové parky a investovaly do nich již přes deset miliard korun. Když vložíte peníze do nemovitostního fondu, můžete díky inflačním doložkám stále počítat se solidním zhodnocením, říká Latuske.  

Přečíst článek

PODCAST Realitní Club: Investoři překvapivě bývají ti nejflexibilnější, říkají architekti

Co chybí českým architektům, aby mohli svobodně tvořit? A co zase Praze a ostatním českým městům? Nejen tato témata probírali moderátoři Petra Jansová a Dalibor Martínek v dalším podcastu Realitní Club s Jiřím Řezákem a Davidem Wittasskem ze studia Qarta.

Přečíst článek

Poslechněte si, jak bude vypadat trh s bydlením v roce 2023

Poslechněte si speciální epizodu podcastu Realitní Club, ve které vám moderátoři Petra Jansová a Dalibor Martínek představí nejnovější počin Newstreamu - tištěný magazín Realitní Club. Časopis bude vycházet dvakrát ročně. Jeho první číslo má titulek Změna hry. Trh s bydlením se totiž přetáčí, dekáda růstu se mění v novou výzvu.

Přečíst článek

News box

Prezident 👨 Petr Pavel vnímá jako legitimní žádat po pravděpodobném budoucím premiérovi a šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi, aby veřejnosti vysvětlil, jakým způsobem vyřeší střet zájmů. Bylo by dobře, aby veřejnost od svého možného budoucího premiéra slyšela, že nebude ve střetu zájmů a bude fungovat ve prospěch ČR bez konfliktu se zákonem, řekl prezident.
Koruna v úvodu týdne mírně posílila k euru, naopak vůči dolaru mírně 📉 oslabila. Kolem 17:00 se obchodovala za 24,28 koruny za euro a 21,03 koruny za dolar. V porovnání s pátečním podvečerem si vůči euru polepšila o tři haléře, naopak k dolaru tři haléře ztratila. 

Policie rozšířila stíhání v kauze motolské nemocnice o první firmu. Obvinění z korupce a z praní špinavých peněz čelí Pragoperun FNM, která nemocnici prala prádlo. Uvedl to server Seznam Zprávy. Kriminalisté v případu úplatků od nemocničních dodavatelů i nadále stíhají 1️⃣8️⃣ lidí včetně někdejšího ředitele nemocnice Miloslava Ludvíka a jeho bývalého náměstka Pavla Budinského.

Počet podnikatelů v Česku, kteří si vydělávají samostatnou výdělečnou činností, 📈 stoupl za letošní tři čtvrtletí o 27 tisíc na rekordních 1,182 milionu. Vyplývá to z evidence České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ). Loni počet podnikatelů, tedy například i soukromých lékařů, umělců či zemědělců, za celý rok vzrostl o 28 tisíc.

Policejní vyšetřovatel na Slovensku  zastavil stíhání ve věci darování stíhaček MiG-29 a systému protivzdušné obrany Kub Ukrajině, o kterém po ruské invazi do sousední země rozhodla bývalá vláda v Bratislavě. Rozhodnutí není pravomocné. Zvláštní vyšetřovací tým, který v souvislosti s vojenskou pomocí Kyjevu loni zřídila slovenská policie, se zabývá ještě dvěma z původního počtu pěti případů.

Americký prezident 👴 Donald Trump poslal britské veřejnoprávní stanici BBC dopis, ve kterém hrozí právními kroky za sestříhání svého projevu, oznámila dnes BBC. Kvůli kauze rezignovali generální ředitel stanice Tim Davie a šéfka zpravodajství Deborah Turnessová. Předseda Rady BBC Samir Shah mezitím sdělil, že zvažuje osobní omluvu Trumpovi.

Společnost Nová Huť (dříve Liberty Ostrava) propustí asi 2️⃣5️⃣0️⃣​​​​​​​ lidí, řekl České televizi generální ředitel firmy Radek Strouhal. Nepůjde podle něj o zaměstnance přímo z výroby, ale například z údržby. Pro výrobu podnik lidi naopak nabírá a přesun k linkám nabízí i propouštěným zaměstnancům, řekl Strouhal. Hromadné propouštění už Nová Huť nahlásila úřadu práce.

Pařížský soud dnes odpoledne souhlasil s propuštěním 👴 Nicolase Sarkozyho z vězení, kde někdejší francouzský prezident čeká na odvolací proces v kauze nelegálního financování prezidentské kampaně v roce 2007 penězi z Libye. Informovala o tom stanice BFM TV a také tiskové agentury.

Americký prezident Donald Trump omilostnil svého někdejšího právníka a poradce 👴 Rudyho Giulianiho a desítky svých dalších spojenců obviněných ze snahy zvrátit výsledek prezidentských voleb v roce 2020, v nichž Trump prohrál s demokratem Joem Bidenem. Píší o tom americká média s odvoláním na představitele ministerstva spravedlnosti Eda Martina.

Hospodaření energetické skupiny ČEZ zatím podle analytiků v prvních třech čtvrtletích letošního roku 👍 plnilo současné předpoklady společnosti. Zisk podniku by tak podle jejich odhadů měl oproti loňsku mírně klesnout, což by měl být zejména důsledek nižších cen elektřiny na trhu a také pokračujících odvodů windfall tax. Pozitivně naopak v hospodaření skupiny podle analytiků dál působí loňská akvizice GasNet. Vyplývá to z komentářů analytiků. 

Doporučujeme