Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Markéta Pekarová Adamová - informace o tématu

Nejdůvěryhodnějším českým politikem je prezident Pavel. Druhé místo bere Babiš

Nejdůvěryhodnějším vrcholným politikem v Česku zůstává prezident Petr Pavel, věří mu 54 procent lidí. Následují předseda ANO Andrej Babiš s 46 procenty a předseda SPD Tomio Okamura se 40 procenty.

Přečíst článek

Politický diář Jany Havligerové: Vládním politikům hvězdy dvakrát nepřejí

Přečíst článek
Andrej Babiš

Politický diář Jany Havligerové: Když politici zahodí šanci raději mlčet

Sněmovna minulý čtvrtek žila mimořádnou schůzí k energetice, poslanec Babiš už nadcházejícím státním svátkem. V jeho téměř hodinovém projevu o energetice nepadlo pomalu ani slovo, věnoval se tomu, co se podle něj občané nedozvědí. „Zítra budete, vážení spoluobčané, slyšet, jak je to všechno skvělé. No, není to skvělé. Nám totiž tady téměř nic nepatří. Nemáme ani jednu vlastní státní banku, nemáme ani jeden vlastní řetězec. O tom zítra neuslyšíte. Budeme slyšet ty tradiční provládní plky.“ Ano, máme holé ruce, jen Babiš má Agrofert.

Přečíst článek
Ministr spravedlnosti Pavel Blažek

Politický diář Jany Havligerové: Ministři lžou, až se jim od huby práší

Ministra spravedlnosti Pavla Blažka jak známo, ve středu zaskočila „nevídaná bouřka“, a tak strávil pět hodin s Martinem Nejedlým, poradcem bývalého prezidenta Miloše Zemana. Bylo to v oblíbené restauraci pana poradce, pozval tam pár svých přátel. Začaly ovšem padat kroupy a tak ministr, který bydlí poblíž, do hospody náhodou nakoukl. „Přišel tam, a říká, já mám od těch krup pomlácenou hlavu“ přiblížil středeční situaci Nejedlý. Ještě se divíte, že si Blažek k jeho stolu přisedl?

Přečíst článek
Lídr hnutí ANO Andrej Babiš

Politický diář Jany Havligerové: Andrej Babiš, mistr bublanina

Schodek hospodaření státu byl v červnu nižší téměř o 56 miliard korun než květnový rekord, ministři jsou s vývojem státního rozpočtu vesměs spokojení. Lidovecký šéf zemědělství Výborný dokonce soudí, že je vše na dobré cestě k tomu, aby stát dokázal dodržet schodek naplánovaný na letošní rok. Červen je pro vládu dobré alibi, zvlášť když ministrovi financí škrty za dvacet miliard pro letošek zatrhli. Není potřeba být velký pesimista na to, aby jeden vládní optimismus nesdílel.

Přečíst článek
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj (vlevo) a český prezident Petr Pavel (uprostřed) při státních hymnách 6. července 2023 na Pražském hradě.

FOTOGALERIE: Volodymyr Zelenskyj v Praze aneb Jak vypadalo 16 hodin návštěvy

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, jehož země se téměř pět set dnů brání ruské invazi, se poprvé vypravil na návštěvu České republiky. Jednal s vrcholnými politiky v čele s prezidentem Petrem Pavlem, položil květiny na Národní třídě v Praze u památníku událostí 17. listopadu a po zhruba 16 hodinách pobytu odletěl na další návštěvu, tentokráte sousedního Slovenska. Jak vypadala jeho návštěva ve fotografiích? Podívejte se níže ve fotogalerii.

Přečíst článek
Renáta Kellnerová

Forbes: Nejvlivnější ženou Česka je Kellnerová. V žebříčku přibylo 25 nových jmen

Nejvlivnější ženou Česka je podle časopisu Forbes podnikatelka, filantropka a většinová majitelka skupiny PPF Renáta Kellnerová. Na druhém místě letošního žebříčku je místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová, která byla loni první. Třetí pozici obsadila předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09), která se na předních příčkách tohoto žebříčku umístila letos poprvé.

Přečíst článek

Česko-tchajwanský souboj startupů vyhrál projekt využívající umělou inteligenci

Součástí dnes končící návštěvy šéfky sněmovny Markéty Adamové Pekarové na Tchaj-wanu byl i první česko-tchajwanský souboj start-upů nazvaný Dumpling Hack. Jeho vítězem se stal start-up Business Copilot, který se rozhodl vytvořit kontaktní propojovací platformu poháněnou umělou inteligencí.

Přečíst článek
Předsedkyně sněmovny Markéta Pekarová Adamová na státní návštěvě v jihokorejském Soulu

Česká předsedkyně sněmovny míří ze Soulu na ostře sledovaný Tchaj-wan

V jihokorejském Soulu zahájila tento čtvrtek česká předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová svoji několikadenní návštěvu Severovýchodní Asie. Se zástupci Jižní Koreje kromě bezpečnostních otázek probírala hlavně rozvoj vzájemné ekonomické spolupráce. Stejná mise ji čeká ještě na Tchaj-wanu, kam se přesouvá spolu s asi 150 člennou delegací úředníků a podnikatelů v sobotu.

Přečíst článek
Reklama

News box

Desetitisíce Francouzů vyšly do ulic, aby vyjádřily odpor vůči krajní pravici, která by se po předčasných parlamentních volbách mohla ve Francii dostat do vlády poprvé od druhé světové války. Informují o tom francouzská média, podle nichž úřady po celé zemi očekávaly účast až 350 tisíc lidí.
Úvěr ve výši 50 miliard dolarů, tedy 1,1 bilionu korun poskytnou Ukrajině jen Spojené státy. Řekla to  na závěrečné tiskové konferenci po summitu skupiny ekonomicky vyspělých zemí G7 🌍italská premiérka Giorgia Meloniová, která předsedala dvoudennímu jednání Británie, Francie, Itálie, Japonska, Kanady, Německa a Spojených států s účastí Evropské unie. Půjčku mají krýt výnosy ze zmrazeného ruského majetku, který se nachází převážně v EU. Podle Meloniové se skupina G7 poprvé dohodla na spolupráci v oblasti migrace. 
Švýcarský summit o Ukrajině nebude schopen vyjednat  🪖 mír pro tuto zemi, ale může inspirovat proces, který k němu bude směřovat, řekla před zahájením vrcholného setkání švýcarská prezidentka Viola Amherdová. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, který o svolání summitu alpskou zemi požádal a vystoupil po boku Amherdové, doufá, že spravedlivého míru se podaří dosáhnout co nejdříve.

USA oznámily další pomoc Ukrajině ve výši přes 1,5 miliardy dolarů (téměř 35 miliard korun). Půjde na obnovu energetické infrastruktury a humanitární pomoc, informuje agentura Reuters.

Nový slovenský prezident Peter Pellegrini složil slib a ujal se úřadu. Jako první hlava slovenského státu byl v minulosti premiérem a také šéfem parlamentu. Pellegrini složil slib v pořadí jako šestý prezident od vzniku samostatného Slovenska v roce 1993, a to do rukou předsedy ústavního soudu během slavnostní schůze parlamentu.
Náklady firem na zaměstnance v Česku patří mezi nejvyšší ve střední a jihovýchodní Evropě. Dlouhodobě vyšší je má Rakousko, které ale postupně dohánějí Česko, Slovinsko a Slovensko. Vyplývá to z analýzy poradenské společnosti TPA. 
Svitavský výrobce technického textilu, společnost Fibertex Nonwovens, vloni dosáhl zisku po zdanění 59 milionů korun. Je to dva miliony korun lepší výsledek než v roce předchozím. Tržby z prodeje vlastních výrobků a služeb se přitom meziročně snížily z 1,827 miliardy na 1,686 miliardy korun. Výrazně lepší byl provozní výsledek hospodaření, který vzrostl z 87 milionů téměř na 119 milionů korun. Vyplývá to z výroční zprávy firmy.
Americké společnosti Coca-Cola a Starbucks ☕ požádaly o opětovné zaregistrování svých ochranných známek v Rusku. Chtějí tak ochránit svá práva na duševní vlastnictví poté, co v roce 2022 v reakci na invazi Moskvy na Ukrajinu zemi opustily. Uvedl to ruský list Vedomosti. Číst více
Bývalý slovenský premiér a předseda parlamentu Peter Pellegrini se dnes ujme prezidentského úřadu. Osmačtyřicetiletý politik uspěl v dubnovém rozhodujícím kole přímých voleb nové hlavy státu, ve kterých se končící prezidentka Zuzana Čaputová o další pětiletý mandát neucházela. Číst více
Saúdskoarabský státní investiční fond PIF a francouzská soukromá investiční společnost Ardian získají větší podíl v londýnském letišti  Heathrow. Po transakci v hodnotě 3,26 miliardy liber (95,5 miliardy korun) budou obě firmy společně vlastnit v letišti podíl 37,6 procenta, uvedla agentura Bloomberg s odvoláním na prohlášení firem. Číst více
Reklama
Reklama
Doporučujeme