Kam zajít, co ochutnat a co stojí za pozornost

Odebírat newsletter

letiště Václava Havla - informace o tématu

Pražské letiště odbavilo za čtvrtletí 3,5 milionu lidí, o desetinu více

Za první čtvrtletí Letiště Václava Havla odbavilo 3 540 350 lidí, meziročně o 342 946 více. Jen v březnu prošlo letištěm přes 1,3 milionu cestujících, loni 1,21 milionu. V žebříčku států podle počtu cestujících se propadly Spojené arabské emiráty. V lednu a únoru tam odletělo 139.315 lidí, v březnu po vypuknutí konfliktu na Blízkém východě 21 259 lidí. Dubaj vypadla z březnového žebříčku 15 nejoblíbenějších destinací, v únoru skončila s 47 641 pasažéry čtvrtá. Vyplývá to z dat uveřejněných na webu letiště.

Přečíst článek

FOTOGALERIE: Jak dopadla přeměna letištního terminálu pro soukromé lety a vládní návštěvy?

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

Letiště Singapur-Changi, terminál 3

Letištím dál vévodí Asie. Ty v Americe zažily propad, Praha není ani v nejlepší stovce

Asijská letiště ovládla žebříček leteckého serveru Skytrax World Airport Awards 2025. Titul nejprestižnějšího letiště světa pro letošní rok získalo zpět singapurské letiště Changi, když předstihlo Hamad International z Dauhá, které loni obsadilo první místo. Letišti Václava Havla v Praze zůstal žebříček nedostupný.

Přečíst článek
Letiště Václava Havla

Pražské letiště čeká velká proměna. Utratí celkem 32 miliard

Rozšíření čeká oba terminály, vzniknou nové parkovací domy. V plánech letiště počítá i s napojením na železnici a se vznikem vlakové stanice.

Přečíst článek

Drážní zakázka za 100 miliard. Správa železnic hledá, kdo postaví trať na pražské letiště

Správa železnic vypsala výběrové řízení na dodavatele PPP projektu pro železniční trať z Prahy-Veleslavína na pražské letiště. Má to být první spolupráce státu se soukromým sektorem na železnici. Vítěz výběrového řízení zajistí vybudování trati a její údržbu po dobu 25 let. „Jedná se o historický milník v přípravě prvního PPP projektu na naší železnici,“ uvedl generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda.

Přečíst článek

Konec problémů? Dceřiná firma Letiště Praha má dost pracovníků na odbavování kufrů

Odbavovací firma Czech Airlines Handling (CSAH), dceřiná společnost Letiště Praha, se už nepotýká s nedostatkem pracovníků na odbavování zavazadel. V rozhovoru s ČTK to řekl nový předseda představenstva společnosti Jiří Jarkovský. Firma podle něj mimo jiné navázala užší spolupráci s agenturami práce. CSAH, která se na letišti stará o odbavování kufrů, se na začátku července kvůli nedostatku pracovníků a velkému letovému provozu potýkala se zpožděním nakládky i výdeje kufrů. Kvůli těmto problémům rezignoval předchozí šéf představenstva firmy Tomáš Svoboda. Jarkovský už CSAH v minulosti vedl.

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

Pražské letiště má krizového manažera pro odbavování kufrů

Pražské letiště má krizového manažera pro odbavování kufrů

Jiří Jarkovský byl nově zvolen do funkce předsedy představenstva Czech Airlines Handling (CSAH), dceřiné společnosti pražského letiště, která má na starost odbavování zavazadel. Informovala o tom ředitelka komunikace Letiště Praha Eva Krejčí.

Přečíst článek

Letiště v Praze postihl další technický výpadek

nformační systémy pražského Letiště Václava Havla měly dnes odpoledne technické problémy. Nefungovaly hlavní informační tabule v terminálech a podle mluvčí letiště Kláry Divíškové výpadek systémů postihl i intranet, web a interní komunikační kanály letiště. Zhruba dvě a půl hodiny po oznámení problémů na síti X letiště uvedlo, že informační systémy opět fungují.

Přečíst článek
Jiří Jarkovský

Chci předcházet problémům s přepravou, říká nový krizový manažer pražského letiště

Na to, aby na letišti nedocházelo k excesům se zavazadly má dohlídnout nový krizový manažer. Role se od prvního srpna ujme Jiří Jarkovský. Současný předseda představenstva Tomáš Svoboda podal rezignaci.

Přečíst článek

Další komplikace na ruzyňském letišti. Odboráři vyhlásili stávkovou pohotovost

Odborový svaz pozemní a letecké dopravy (OSPLD), který působí na pražském Letišti Václava Havla, vyhlásil stávkovou pohotovost. Platí ode dneška do odvolání nebo do případného přechodu na jinou formu protestu. Důvodem je dlouhodobé neodborné vedení ruzyňského letiště v personální oblasti a řízení lidských zdrojů, řekl místopředseda svazu Marek Sedlák.

Přečíst článek
Z Prahy opět začne létat přímý spoj do Číny

Z Prahy opět začne létat přímý spoj do Číny

Praha opět získá přímé spojení s Čínou. Čínská letecká společnost Hainan Airlines obnoví 24. června pravidelné spojení mezi Prahou a Pekingem. Létat bude třikrát týdně. Na Ruzyň se čínský dopravce vrací po více jak čtyřleté přestávce.

Přečíst článek

Češi častěji do exotiky létají z Vídně nebo Mnichova. Je to mnohem levnější než z Prahy

Z pražského letiště podle některých prodejců letenek odlétá čím dál méně Čechů. Roste zájem o odlety z Vídně nebo Mnichova, odkud jsou letenky levnější. Vyplývá to z informací prodejců letenek. Největší meziroční propady zájmu o odlety z pražského letiště zaznamenali prodejci Pelikán a Student Agency Travel.

Přečíst článek

News box

Americký prezident 👴 Donald Trump od Íránu nemá zprávy o tom, že přerušuje vyjednávání s USA. Šéf Bílého domu však míní, že řečí už bylo dost a na nějaký čas by bylo dobré mlčet. Trump to dnes podle agentury Reuters řekl reportérovi stanice NBC News. O tom, že vyjednávací tým Teheránu zastavuje dialog a předávání zpráv s Washingtonem pomocí prostředníků kvůli porušování příměří v Libanonu ze strany Izraele, dnes informovala agentura Tasním.
Slovensko by v rámci kompenzací za vojenskou techniku darovanou Ukrajině mělo dostat z Evropského mírového nástroje jen desetinu z původně předpokládané částky 2️⃣5️⃣0️⃣ milionů eur (zhruba šest miliard korun). Novinářům to řekl slovenský ministr obrany Robert Kaliňák. Podle něj vinu nese Evropská unie a podobný problém se týká i dalších zemí. Tyto kompenzace v minulosti obdrželo také Česko.
Pražská burza začala červen 📉 výrazným poklesem. Index PX oslabil o 1,14 procenta na 2518,33 bodu. Dolů ho tlačily zejména akcie finančního sektoru, z nichž tlaku odolala jen Moneta Money Bank. V červeném ale zavřela většina hlavních titulů.
Velká čínská automobilka SAIC Motor postaví ve Španělsku svou první továrnu na 🚗 elektromobily v Evropě. Bude stát v Galicii, u města Ferrol v provincii La Coruňa. S odkazem na místní úřady o tom informuje agentura AFP.
Ceny ropy dnes odpoledne výrazně 📈 rostou poté, co íránská agentura Tasním uvedla, že Teherán přeruší jednání s USA a zcela zablokuje Hormuzský průliv. Ceny rostly již ráno po zprávách o nových úderech v konfliktu mezi Spojenými státy a Íránem, zisky ale byly dopoledne zhruba poloviční.
Íránský vyjednávací tým  zastavuje dialog a předávání zpráv se Spojenými státy pomocí prostředníků, důvodem je izraelské porušování příměří v Libanonu, uvedla dnes agentura Tasním. Zdroj této informace ale nesdělila.
Do dvouhodinové stávky adiktologických služeb kvůli přesunu protidrogové agendy z úřadu vlády se podle ředitele Asociace poskytovatelů adiktologických služeb (APAS) Matěje Hollana dnes zapojilo 4️⃣0️⃣ organizací, které provozují 250 služeb a mají asi 3500 pracovníků. Hollan to řekl v debatě k protestu odborů agentury pro sociální začleňování.
Dnes je poslední den pro zaplacení daně z nemovitosti za letošní rok. Výjimka platí pouze pro ty, kterým finanční úřad vyměřil daň přes 5️⃣0️⃣0️⃣0️⃣ korun. V takovém případě je možné ji rozdělit do dvou splátek, kdy první je splatná dnes a druhá do 30. listopadu. V případě pozdního zaplacení hrozí, že finanční úřady vyměří lidem úrok z prodlení.
Deficit státního rozpočtu se v květnu prohloubil na 1️⃣7️⃣0️⃣,2️⃣ miliardy korun z dubnových 106,1 miliardy korun. Dnes o tom informovalo ministerstvo financí. Prohloubení schodku je v květnu obvyklé. Letošní květnový deficit byl nejnižší od roku 2020, ale zároveň šestý nejvyšší od vzniku Česka. Loni na konci května byl rozpočet ve schodku 170,5 miliardy korun.
Mexická prezidentka Claudia Sheinbaumová ☝️ obvinila Spojené státy, že se nepřijatelně vměšují do vnitřních záležitostí její země. Během nedělního shromáždění tisícovek lidí hovořila o několika případech, kdy podle ní americké úřady překračují své pravomoci, informovala mexická média.