Budovy mediálních společností Empresa Media a TV Barrandov jdou v rámci exekučního řízení do dražby. Exekuční nedobrovolná dražba se uskuteční 10. prosince. Uvedl to server Mediaguru na základě informací zveřejněných na dražebním webu. Dražby se podle Mediaguru týkají budov spojených s mediálním podnikáním Jaromíra Soukupa.
Zadlužená společnost Barrandov Televizní Studio má kvůli exekuci zablokované bankovní účty a nemůže provádět finanční operace. Firma Jaromíra Soukupa a Jana Čermáka ale nyní získala dočasnou ochranu před klíčovým věřitelem, který účty zablokoval, uvedl Deník N.
Poloviční podíl v mediální agentuře Médea koupil od Jaromíra Soukupa investor Jan Čermák, který již vlastní 50 procent Soukupovy firmy Empresa Media. Cenu žádná ze stran nezveřejnila.
Do mediálního domu Jaromíra Soukupa vstoupil nový účastník, Jan Čermák. Ten se dlouhodobě věnuje vymáhání nesplácených pohledávek. Čermák je známý především svou účastí v případu investiční skupiny Arca slovenského investičního predátora Pavola Krúpy. Čermák v tomto právně složitém případu zastupuje zájmy mnoha věřitelů s pohledávkami v řádu miliard korun. Nyní se vložil do situace kolem zadluženého mediálního podnikání Jaromíra Soukupa, majitele televize Barrandov a mnoha jiných společností, včetně zastřešující společnosti Empresa Media. Soukup je mediálně velmi činný a veřejně známý, z pozice majitele je moderátorem mnoha televizních pořadů své televize. Newstream.cz získal exkluzivní vyjádření nového spolumajitele Soukupovy skupiny, Jana Čermáka.
Poloviční podíl ve společnosti Empresa Media, která vlastní Barrandov Televizní Studio nebo vydává časopisy Týden a Instinkt, získal od Jaromíra Soukupa majitel firmy Servis-24 Jan Čermák. Zároveň se stal druhým jednatelem Empresy vedle Soukupa. Pro všechny důležité kroky bude nyní potřeba podpisu obou jednatelů. Vyplývá to z notářských zápisů transakcí. Hodnotu transakce ani jedna strana nezveřejnila.
Firma Médea podnikatele Jaromíra Soukupa opět čelí insolvenčnímu návrhu. Podaly ho Česká televize (ČT) a firma Media Club z mediální skupiny Prima, kterým podle návrhu Médea dluží zhruba 30 milionů korun za poskytnutí reklamního prostoru. Vyplývá to z informací, které byly dnes zveřejněny v insolvenčním rejstříku. Upozornil na to server Mediaguru.cz.
Městský soud v Praze v pátek zahájil insolvenční řízení s agenturou Médea Jaromíra Soukupa. Návrh na zahájení insolvenčního řízení podaly společnosti Cinema City Czech, Cinexpress a Knowlimits Group. Upozornil na to server Mediaguru. Libor Vachtl z Médey v tiskové zprávě reagoval, že firma není v úpadku, a podle toho podle něj také insolvenční řízení dopadne. Médea se hodlá bránit trestními oznámeními.
Čínská CITIC prodala svůj podíl 55,8 procenta v mediální společnosti Médea zpět podnikateli Jaromíru Soukupovi. Podíl držela prostřednictvím firmy Rainbow Wisdom Investments.
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) ani na druhý pokus neprodal pražský zámek Veleslavín. Do elektronické aukce s vyvolávací cenou 493 milionů korun se opět nikdo nepřihlásil, plyne z aukčního webu. Úřad v tiskové zprávě uvedl, že co nejdříve vyhlásí další kolo výběrového řízení na prodej zámku.
Číst více
Rozsáhlý areál Hanáckých kasáren v centru Olomouce v elektronické aukci získal za 91 milionů korun zatím nejmenovaný investor z Brna, státu se tak kulturní nemovitou památku podařilo prodat na desátý pokus. Minimální cena nemovitosti v desátém kole dražby činila 90 milionů korun, devítimilionovou kauci složili tři zájemci, padlo nakonec deset příhozů.
Míra inflace v Británii v prosinci zpomalila na 2,5 procenta z listpadových 2,6 procenta. Vyplývá to z údajů britského statistického úřadu. Inflace zmírnila poprvé za tři měsíce, což přináší naději, že britská centrální banka příští měsíc sníží 📉 úrokové sazby.
Německá ekonomika v loňském roce opět klesla 📉. Hrubý domácí produkt (HDP) se snížil o 0,2 procenta, oznámila na základě prvního odhadu předsedkyně Spolkového statistického úřadu Ruth Brandová. Německé hospodářství se propadlo i v roce 2023, největší ekonomika v Evropě tedy klesá už druhým rokem.
Krajský soud ⚖ve Zlíně zprostil bývalého hradního kancléře Vratislava Mynáře obžaloby z dotačního podvodu a poškozování zájmů Evropské unie při stavbě penzionu v Osvětimanech na Uherskohradišťsku. Hrozilo mu až osm let vězení, vinu odmítl. Rozsudek není pravomocný, soud jej nadále vynáší. Obžaloba navrhovala Mynářovi uložit tříletou až čtyřletou podmínku a peněžitý trest deset milionů korun. Obhajoba žádala zproštění obžaloby.
Číst více
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto dodala loni celosvětově 926 600 vozů 🚗, meziročně o 6,9 procenta víc 📈. Odbyt rostl především na evropských trzích, na největším trhu v Německu o 18,5 procenta. Nejprodávanějším modelem zůstala Octavia. Prodeje plně elektrického modelu Enyaq klesly o 2,6 procenta.
Plzeňský Doosan Škoda Power, který vyrábí turbíny a energetická zařízení, plánuje nabídnout část svých akcií na hlavním trhu Prime market pražské burzy. Z výtěžku společnost pořídí mj. nová zařízení, vybavení a informační technologie, což by mělo zlepšit efektivitu výroby či digitalizaci. Podrobnosti k nabídce a harmonogramu Doosan Škoda Power zveřejní v prospektu, který ještě musí schválit Česká národní banka.
Číst více
Americký výrobce letadel Boeing ✈ loni dodal svým zákazníkům 348 letadel, což je nejméně od pandemie nemoci covid-19. O rok dříve Boeing dodal 528 letadel. Na výrobu měly negativní dopad stávky a problémy s bezpečností, uvedl s odvoláním na úterní oznámení firmy server stanice BBC. Údaje tak potvrzují, že Boeing výrazně zaostal za evropským konkurentem Airbus, který dodal 766 letadel.
Podnikatel Daniel Křetínský získal další souhlas s plánem převzít za 3,57 miliardy liber (bezmála 107 miliard korun) firmu International Distribution Services (IDS), která je vlastníkem britské pošty Royal Mail. Transakci schválily regulační úřady Evropské unie a Spojených států.
Číst více
Export elektřiny ⚡ z Česka dál klesá. Loni činil čistý vývoz do zahraničí 6,4 terawatthodiny (TWh), což je meziročně o téměř 30 procent méně. Nejvíce se exportovalo do Rakouska, naopak z Německa převažoval dovoz elektřiny. Vyplývá to z dat státního provozovatele přenosové soustavy ČEPS.