Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Dluhy Jaromíra Soukupa. Firma Barrandov Televizní Studio visí skoro miliardu

Podnikatel Jaromír Soukup
ČTK
 ČTK

Skoro miliardu korun dluží firma Barrandov Televizní Studio podnikatele Jaromíra Soukupa. Vyplývá to z údajů zveřejněných v insolvenčním rejstříku. Městský soud v Praze v pondělí vyhlásil na návrh firmy tzv. moratorium na majetek dlužníka, které má chránit společnost před věřiteli. Ochrana platí tři měsíce, což má podle soudu poskytnout firmě čas na přípravu reorganizace.

Reklama

Barrandov Televizní Studio oznámilo v návrhu moratoria, že má závazky za více než 991 milionů korun. S moratoriem podle firmy souhlasí věřitelé stojící za nadpoloviční většinou závazků. Na vyhlášení moratoria upozornil server iROZHLAS.cz, podle něhož Soukup žádá ochranu především před firmou Knowlimits Group, která už své pohledávky začala vymáhat pomocí exekutorů.

Soukup v návrhu moratoria píše, že již dříve dosáhl vyhlášení individuálních moratorií, tedy ochrany před konkrétními věřiteli, a to před firmami Knowlimits Group a Barrandov Studio. Podmínkou této ochrany bylo zahájení preventivní restrukturalizace do 14. února. Podle Soukupa ale nakonec zahájení restrukturalizace nebylo možné, protože se nepodařilo odložit splatnost některých závazků a firma se dostala do platební neschopnosti. Proto požádala o tříměsíční ochranu před všemi věřiteli.

Staré město v Mnichově

Probíhající krach německých komerčních nemovitostí začíná ohrožovat tamní bankovní sektor

Ceny komerčních realit v Německu za poslední dva roky spadly o 36 procent, ve městech jako Mnichov ještě výrazněji. Panuje značná obava, že banky s takto dramatickým poklesem cen nepočítaly, píše ve svém komentáři hlavní ekonom Trinity Bank Lukáš Kovanda.

Přečíst článek

Barrandov Televizní Studio nyní podle návrhu plánuje podat insolvenční návrh spojený s návrhem na povolení reorganizace. „V tuto chvíli (firma) sestavuje reorganizační plán, který zamýšlí předložit věřitelům k hlasování ještě před zahájením insolvenčního řízení,“ uvádí v návrhu Soukup. Firma předpokládá, že plán předloží věřitelům před vypršením tříměsíční ochrany.

Kanály televize Barrandov kvůli dluhům za energie 20. ledna zhruba devět hodin nevysílaly po odpojení od dodávky proudu. Vysílání obnovily po napojení provozů televize na dieselové agregáty. Spolumajitel Barrandova Jan Čermák tehdy Deníku N řekl, že televize dlužila dodavateli energií.

Loni na podzim získal poloviční podíl ve společnosti Empresa Media, která vlastní i Barrandov Televizní Studio či vydává časopisy Týden a Instinkt, od Soukupa podnikatel Jan Čermák. Jediným členem představenstva firmy Barrandov Televizní Studio je podle obchodního rejstříku dál Soukup. Empresa Media má podle dřívějších informací také dluhy v řádu stovek milionů.

Areál firmy Liberty Ostrava

Liberty Ostrava podala nabídku na převzetí firmy Tameh

Hutní společnost Liberty Ostrava podala nabídku na převzetí dodavatele energie Tameh Czech. Snaží se tak vyřešit krizi obou podniků, které jsou ekonomicky i technologicky provázané, uvedla agentura Reuters s odvoláním na představitele společnosti Liberty Ostrava.

Přečíst článek

Speciál Realitní Club

Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části –  webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu. 

  • Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
  • Komerční reality: kanceláře, coworking;
  • Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
  • Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.

Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry.

Témata související s realitami:

Reklama

Související

Prezident Miloš Zeman uděloval 28. října 2019 na Pražském hradě státní vyznamenání. Na snímku je podnikatel, mediální magnát a moderátor Jaromír Soukup

Médea Jaromíra Soukupa opět čelí insolvenčnímu řízení. Nyní chtějí zpět desítky milionů velcí hráči – ČT a Prima

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme