Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

hospodaření - informace o tématu

Lukáš Kovanda: Hůř než teď stát hospodařil už jen loni

Únorové hospodaření státního rozpočtu skončilo druhým nejhorším výsledkem v historii, hůře bylo už jen loni. Schodek ke konci února vzrostl na 102,5 miliardy korun. Letošní celoroční schodek by měl nakonec činit zhruba 230 miliard korun. Měl by být tedy o nějakých 22 miliard korun nižší, než ten naplánovaný. Státu pomohou vyšší daně a odvody, nižší inflace i mimořádné zdanění zejména menšinových akcionářů ČEZ.

Přečíst článek

Gen Digital hlásí lehce slabší čísla. A snížila výhled pro letošní rok

Antivirová firma Gen Digital, která vznikla spojením české společností Avast a americké NortonLifeLock, snížila ve třetím fiskálním čtvrtletí končícím v prosinci čistý zisk o 13 procent na 144 milionů dolarů, tedy zhruba 3,3 miliardy korun.

Přečíst článek
Jeff Bezos, zakladatel internetového gigantu Amazon

Amazonu se dařilo, zisk prudce rostl. I díky cloudu

Vánoční sezona se v Amazonu povedla. V předešlém čtvrtletí internetovému prodejci prudce vzrostl zisk. Dařilo se i jeho cloudové divizi.

Přečíst článek
Moneta Money Bank

Vedení Monety navrhuje dividendu 9 korun na akcii

Čistý zisk Monety Money Bank loni činil 5,2 miliardy korun a meziročně stoupl o 0,3 procenta. Překonal tak očekávání jejího managementu (5 miliard korun).

Přečíst článek

Raiffeisenbank loni klesl zisk o víc než čtvrtinu na 5,5 miliardy korun

Raiffeisenbank v Česku v roce 2023 meziročně klesl čistý zisk o 27,1 procenta na 5,5 miliardy korun. Aktiva banky vzrostla o 12,6 procenta na 677 miliard korun. Ostatní velké banky výsledky za loňský rok zatím nezveřejnily.

Přečíst článek
Majitel Zásilkovny loni zvýšil obrat téměř o pětinu

Majitel Zásilkovny loni zvýšil obrat téměř o pětinu. Propadu e-shopů navzdory

Skupina Packeta, která vlastní logisticko-technologickou firmu Zásilkovna, zvýšila loni obrat o 18,3 procenta na 7,25 miliardy korun. Počet přepravených zásilek stoupl o 17,9 procenta na téměř 106 milionů.

Přečíst článek

Po dvou letech velkých ztrát skončila ČNB loni v zisku

ČNB loni skončila v zisku 55,2 miliardy korun. Využije ho ke snížení kumulované ztráty z předchozích let.

Přečíst článek

OKD i přes těžební odstávky skončila loni v zisku 1,5 miliardy

Hospodaření těžební společnosti OKD skončilo v loňském roce ziskem, který před účetními operacemi souvisejícími s tvorbou rezerv bude činit kolem 1,5 miliardy korun. Ze dvou lokalit Dolu ČSM na Karvinsku podnik vytěžil více než milion tun uhlí. Uvedla to mluvčí OKD Barbora Černá Dvořáková.

Přečíst článek
Supermarket Albert

Majiteli obchodů Albert klesl zisk téměř o 30 procent

Odpisy spojené s prodejem amerického řetězce FreshDirect a další náklady restrukturalizace srazily zisk nizozemské maloobchodní skupině Ahold Delhaize, která v České republice provozuje prodejny Albert.

Přečíst článek
Bankou roku je Komerční banka

Česká spořitelna, Moneta a teď i Komerční banka a Raiffeisenbank hlásí pokles zisku

Další z tuzemských bankovních domů reportují pokles zisku. Komerční bance klesl za první tři čtvrtletí letošního roku čistý zisk meziročně o 4,9 procenta na 12,4 miliardy korun. Raiffeisenbank klesl čistý zisk dokonce o 27,5 procenta na 3,96 miliardy korun.

Přečíst článek

Aston Martin překvapil vysokou ztrátou. Vlně výprodejů akcií neunikl

Výrobce luxusních sporťáků značky Aston Martin čelil průtahům při spouštění výroby nového modelu. Výsledkem těchto útrap je neočekávaně vysoká ztráta a nelibost investorů, který horší než očekávaný výsledek hospodaření britské automobilce hned spočítali. Akcie firmy ve středu na londýnské burze odepsaly devět procent.

Přečíst článek
Reklama

News box

Největší evropská automobilka Volkswagen bude vyvíjet levné 🚗 elektromobily, aby mohla lépe konkurovat čínským výrobcům. Cílem je vyrábět elektromobily pro evropský trh v ceně kolem 20 tisíc eur (přes 493 tisíc korun). Světová premiéra je plánována na rok 2027. Automobilka se svým oznámením přišla poté, co začátkem měsíce zkrachovala jednání o spolupráci na tomto projektu s Renaultem.
Do české muniční iniciativy už přispělo 15 zemí Evropské unie a Severoatlantické aliance přes 1️⃣,6️⃣ miliardy eur (39,5 miliardy korun), řekl před dnešním jednáním o bezpečnosti s evropskými státníky v pražské Kramářově vile premiér Petr Fiala (ODS).
Společnost T-Mobile koupí téměř všechny mobilní operace amerického regionálního operátora United States Cellular, včetně zákazníků a obchodů, a 30 procent jeho aktiv v oblasti spektra. Hodnota transakce činí 4️⃣,4️⃣ miliardy dolarů (99,8 miliardy korun). Oznámil to dnes T-Mobile.
Česká televize v přípravě rozpočtu na příští rok počítá s variantou, že bude muset omezit výrobu premiérových pořadů o 40 až 45 procent. Na výrobu pořadů přitom například letos plánuje v rozpočtu vynaložit téměř 2️⃣,6️⃣ miliardy korun, řekl Radek Konečný z tiskového oddělení.
Průměrný hrubý měsíční výdělek absolventa vysoké školy magisterského a inženýrského stupně je o 17 600 korun 📈 vyšší než u středoškoláka s maturitou. Pokud má zaměstnanec dokončenou bakalářskou úroveň vysokoškolského studia, vydělá v průměru o 10 tisíc korun více než ten, kdo ukončil střední školu maturitou. Vyplývá to z aktuálního zjištění portálu Platy.cz mezi několika tisíci respondenty. 
Obezita sice není nakažlivá jako chřipka, nicméně splňuje parametry nemoci jako třeba 📈 vysoký krevní tlak. Je to nemoc s výraznou genetickou složkou podmíněná do velké míry životním stylem. V rozhovoru, který ČTK poskytla Akademie věd ČR (AV ČR), to řekl Petr Zouhar z Fyziologického ústavu AV ČR. 
Ukrajině se podařilo 👍 stabilizovat frontu v Charkovské oblasti, uvedl ukrajinský ministr obrany Rustem Umerov. V rozhovoru s agenturou Reuters také řekl, že Rusko má nyní na Ukrajině a v její blízkosti 500 tisíc vojáků a chystá se tento počet navýšit o dalších 200 tisíc až 300 tisíc. Kyjev podle Umerova už velmi brzy dostane první západní letouny F-16.
Společnost Czechoslovak Group (CSG) českého podnikatele Michala Strnada koupí za 1️⃣,9️⃣6️⃣ miliardy dolarů (44,4 miliardy korun) divizi sportovního vybavení americké firmy Vista Outdoor. Americký podnik o tom dnes informoval v tiskové zprávě. 
Neudržitelnost penzijního systému představuje podle premiéra Petra Fialy (ODS)  zásadní zátěž pro Česko. Je třeba zajistit, aby důchodové pojištění nezkolabovalo, řekl ministerský předseda po dnešním zahájení mimořádné sněmovní schůze svolané z koaličního podnětu k úvodnímu kolu debaty o sporných širších změnách v penzích.
Inflační očekávání spotřebitelů v eurozóně minulý měsíc 📉 klesla na nejnižší úroveň od září 2021. Spotřebitelé podle výsledků průzkumu Evropské centrální banky (ECB) v dubnu předpokládali, že spotřebitelské ceny v eurozóně se v příštích 12 měsících zvýší o 2,9 procenta, zatímco v březnu počítali s tříprocentním růstem.
Reklama
Reklama
Doporučujeme