Vyberte si z našich newsletterů

Přihlásit odběr

Generali Česká pojišťovna - informace o tématu

Řešíme tři stovky pojistných událostí denně, nejčastěji spojených s vodou, říká Iva Gažová z Generali České pojišťovny

Osobní kontakt umělá inteligence nenahradí, už dnes ale výrazně urychluje vyřízení pojistné události a vyplacení peněz. „U agendy škod zpracovává a třídí podklady, automaticky čte dokumenty a umí prioritizovat práci,“ vyjmenovává jmenuje senior manažerka likvidace neživotního pojištění z Generali České pojišťovny Iva Gažová. 

Přečíst článek

V představenstvu nesedíme jen se svou agendou. Všichni musíme být „malými CEOs“, říkají Katarína Bobotová, Lenka Kejíková a Katarína Andrašovská z Generali České pojišťovny

Přečíst článek
Vítězové letošního ročníku soutěže SME EnterPRIZE

Soutěž pro udržitelné podnikatele zná letošního vítěze, je jím firma vyrábějící ekodrogerii

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

Češi se bojí nesoběstačnosti ve stáří, ale daňově uznatelnou pojistku nevyužívají

Češi se bojí nesoběstačnosti ve stáří, ale daňově uznatelnou pojistku nevyužívají

Asi nikdo nechce zůstat jednou sám a nesoběstačný. Obávají se toho téměř tři ze čtyř Čechů, navzdory tomu ale jen málokdo se proti tomu pojistí. V Česku přitom existuje speciální daňově uznatelná pojistka, kterou nabízí už pět pojišťoven. Porovnali jsme jejich výhody a nevýhody.

Přečíst článek
kolostrum se nejčastěji získává z kravského mléka

Zemědělci přestali podceňovat klimatickou změnu a začali se proti ní více pojišťovat

Kvůli klimatickým změnám a stále častějším výkyvům počasí zemědělci oproti minulosti více pojišťují plodiny i hospodářská zvířata. Vyplývá to z dat pojišťoven. Například Agra pojišťovně, která zajišťuje pojištění na přibližně půl milionu hektarů zemědělské půdy, vzrostl počet pojištěných zemědělců a podniků mezi roky 2020 a 2024 z 1675 na 1725. ČSOB Pojišťovna uvedla, že za stejné období zemědělského pojištění narostlo o 50 procent. Někteří farmáři se ale podle pojišťoven z důvodu nepříznivé ekonomické situaci v sektoru snaží na pojištění šetřit.

Přečíst článek

Přibude v Česku po povodních nepojistitelných staveb? Ne nutně, tvrdí pojišťovny

Pojišťovny zatím živelné škody z letošního září v České republice vyčíslily na téměř 8,4 miliardy korun a rozhodně to ještě není konečná suma. Má se prý podle pojišťoven jednat o druhou největší katastrofu od rozdělení Československa v roce 1993. Více škod způsobily už jen povodně v roce 2002. Do jaké míry ale letošní tragické povodně ovlivní možnosti pojišťování domů v zasažených oblastech? Pojišťovny tvrdí, že jen minimálně. Přečtěte si, jak to bude a co rozhoduje o nepojistitelnosti nemovitostí.

Přečíst článek
Povodní v Mikulovicích - září 2024

PŘEHLEDNĚ. Co potřebujete doložit při nahlášení škody z povodní

Povodňové stavy v Česku ještě nekončí, na mnoha místech už však voda opadla a přichází na řadu likvidace nemalých škod. Jejich výše sice ještě není známa, ale je zřejmé, že se do statistik pojišťoven zapíší extrémními čísly. Počty škod, které nyní sčítají tuzemské pojišťovny, se už pohybují v desítkách tisíc a jejich výše už překročila hranici jedné miliardy korun. Přečtěte si, jak postupovat při nahlášení škody a co vše k tomu potřebujete. Kontakty pro hlášení škod u jednotlivých pojišťoven najdete na konci článku.

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

Mrazy a bouřky způsobily zemědělcům škody za 650 milionů

Kruté počasí. Mrazy a bouřky způsobily zemědělcům škody za 650 milionů

Jarní mrazy a pak silné bouřky způsobily letos dosud zemědělcům škody za více než 650 milionů korun. Vyplývá to z údajů Generali České pojišťovny, která pojišťuje dvě třetiny českých zemědělců.

Přečíst článek
Za zkaženou dovolenou i špatné počasí můžete dostat peníze z pojistky

Za zkaženou dovolenou i špatné počasí můžete dostat peníze z pojistky

Pojišťovny se u cestovního pojištění letos hodně zaměřují na vylepšování parametrů u pojištění storna, o které je v postcovidové době stále velký zájem a klienti se po něm prý ptají i přímo sami. Cestovní pojištění ale vylepšují i další novinky, které vám mohou pomoci, když se před dovolenou či během ní něco pokazí. Přečtěte si, které novinky u cestovního pojištění se vám mohou hodit na letošní letní cestování.

Přečíst článek
Generali Česká pojišťovna ocenila malé podnikatele s velkým dopadem pro budoucnost planety.

Malí podnikatelé, velký dopad pro budoucnost planety. SME EnterPRIZE zná vítěze

V soutěži pro malé i střední podniky a start-upy pořádané Generali Českou pojišťovnou uspěly projekty zaměřené na recyklaci, upcycling i inovativní zpracování odpadů. Podívejte se, které společnosti se ve svých aktivitách doopravdy drží udržitelnosti.

Přečíst článek

Generali Česká pojišťovna je v mnoha ohledech chytrou volbou

Největší tuzemská pojišťovna se dlouhodobě etabluje jako klientsky nejdostupnější pojišťovna. Cíle být pro své klienty celoživotním partnerem dosahuje díky kombinaci osobního přístupu, rozsáhlé sítě poboček i poradců a digitálních technologií.

Přečíst článek
Jana Šestáková oceňovaná poradkyně z pojišťovny Generali

Sjednáním pojištění moje práce teprve začíná, říká světově úspěšná poradkyně

Generali Česká pojišťovna byla oceněna jako klientsky nejpřívětivější pojišťovna uplynulého roku. Jaký je podle jedné z jejích nejlepších poradkyň, vítězky soutěže Global Advisor Excellence Contest Jany Šestákové, recept na úspěch v tomto oboru?

Přečíst článek
Nová generální ředitelka Generali penzijní společnost Jana Zelinková

Generali penzijní společnost má nové vedení. Do čela firmy jde Jana Zelinková

Jana Zelinková se stala novou generální ředitelkou Generali penzijní společnosti a od začátku března 2024 přebírá vedení největšího tuzemského poskytovatele penzijního spoření. Na pozici nahrazuje Lenku Kejíkovou, která se od února letošního roku stala členkou představenstva Generali České pojišťovny v roli pojistně-technické ředitelky pro oblast životního pojištění.

Přečíst článek

News box

Kolínský výrobce bezpilotních prostředků U&C UAS uzavřel 💰💰💰kontrakt na dodání průzkumných dronů jednotkám americké armády rozmístěným v Evropě. Tato pilotní zakázka v ceně ve stovkách tisíc eur, tedy v přepočtu několika milionů korun, je pro firmu pouhým počátkem v objemech výrazně násobně vyšších, informoval na letišti v Milovicích, kde firma drony testuje, výrobní ředitel společnosti Pavel Bulant. 
Kuba si pořídila více než 300 vojenských dronů a nedávno začala projednávat plány jejich případného využití k 💥💥💥 útokům na americkou základnu Guantánamo na Kubě, americké vojenské lodě, případně na floridský ostrov Key West, který leží jen 160 kilometrů severně od Havany. S odvoláním na vysoce postaveného amerického představitele to dnes napsal server Axios. Číst více
Festival Svět 📖📖📖 knihy, který se od čtvrtka do dneška konal na Výstavišti v Praze 7, navštívilo 65 tisíc lidí. Loňský ročník tak překonal zhruba o 2000 návštěvníků. Uvedla to mluvčí festivalu Jana Chalupová. Veletrh a literární festival na svém 31. ročníku nabídl 808 účinkujících, 560 programů a osm výstav.
Některé části mexického hlavního města se 🔻🔻🔻 propadají o více než dva centimetry měsíčně. Uvedl to americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) s odkazem na nové měření z vesmíru. Fenomén subsidence, který Mexiko zaznamenává už mnoho desítek let, komplikuje fungování podzemní infrastruktury i stabilitu budov. Mexické úřady se snaží fenoménu čelit různými opatřeními, například čerpáním vody do podzemí, napsal deník Le Monde.
Česká 🦷🦷🦷stomatologická komora by chtěla získat více pravomocí pro kontrolní činnost, vzdělávání nebo analýzu pokrytí sítí zubních lékařů. Po sněmu komory řekl její prezident Roman Šmucler. Navrhuje také posílení pravomocí nelékařů ve stomatologii, například zubních techniků. V Česku je zhruba 8800 zubních lékařů, kteří jsou povinně členy komory. Povolání se jich podle ročenky komory aktivně věnuje asi 66 procent. V současné době je kontrolní činnost nad jednotlivými ordinacemi v kompetenci krajských úřadů.
Čína, USA a Spojené arabské emiráty pozatýkaly při neobvyklé společné operaci proti📱📱📱 telekomunikačním podvodným gangům působícím v Dubaji 276 podezřelých. Informovala o tom podle agentury Reuters čínská státní televize CCTV. Operace proti takzvaným "telešmejdům" byla první svého druhu mezi těmito třemi zeměmi a "úspěšně zničila devět doupat podvodníků", vyplývá ze zprávy čínské televize. Oběti byly podvodně zlákány k neexistujícím investicím do kryptoměn, upřesnila CCTV.
Ruský prezident Vladimir Putin se ve dnech 19. až 20. května 🤝🏻🤝🏻🤝🏻sejde v Pekingu se svým čínským protějškem Si Ťin-pchingem. Jednání podle webu stanice CNBC proběhne krátce po summitu Číny se Spojenými státy. Hlavním tématem návštěvy, která připomíná 25 let od podpisu smlouvy o přátelství, bude posílení strategického partnerství a prohloubení bilaterální spolupráce. Klíčovou roli v obchodních vztazích obou mocností hraje energetika, kdy Rusko patří k největším těžařům ropy a Čína k jejím nejvýznamnějším odběratelům.
Téměř tři čtvrtiny z více než 300 tisíc lidí ročně hospitalizovaných na interních odděleních nemocnic jsou podle analýzy Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) 👴🏻👴🏻👴🏻 senioři. Vyplývá to z prezentace ředitele ÚZIS Ladislava Duška a místopředsedy České internistické společnosti České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně Tomáše Hauera na jednání výboru pro zdravotnictví. Číst více
Miliony domácích i zahraničních turistů očekávají španělské úřady letos 12. srpna, kdy bude v pevninském Španělsku poprvé za víc než 100 let viditelné úplné zatmění 🌞🌞🌞 Slunce. Číst více
Předseda Ústavního soudu ČR Josef Baxa dnes na tryzně v Terezíně varoval před projevy 🤚🏻🤚🏻🤚🏻autoritářství. Současnou atmosféru ve společnosti přirovnal k době před nástupem nacismu. Vyzval lidi, aby nebyli lhostejní a bránili základní hodnoty a instituce. Pietní akce u příležitosti 81. výročí konce druhé světové války se dnes účastní také prezident Petr Pavel, politici, diplomati, skauti.
Doporučujeme