Rusňákova DRFG zvýšila zisk, sází na development a telco
Zprávy z firemFinanční skupině DRFG ovládané miliardářem Davidem Rusňákem se loni dařilo. Skupina hodlá dál posilovat v developmentu a vstoupit na nemovitostní trh i v dalších zemích EU.
Finanční skupině DRFG ovládané miliardářem Davidem Rusňákem se loni dařilo. Skupina hodlá dál posilovat v developmentu a vstoupit na nemovitostní trh i v dalších zemích EU.
Na londýnské burze se chystá jeden z letošních největších úpisů. Český poskytovatel platebních a technologických služeb pro autodopravce Eurowag by mohl zahájit primární nabídku akcií v Londýně již v září, píše zpravodajský server The Times.
Na Novojičínsku ve Fulneku roste nový průmyslový komplex firmy mcePharma. Investice za 250 milionů korun do tří let zaměstná 150 lidí.
Ve Velké Británii chybí až 100 tisíc profesionálních řidičů kamionů, což způsobuje nedostatek některých produktů v obchodech. Provozovatelé obchodů varují před problémy, které mohou o Vánocích vygradovat až do prázdných regálů.
Společnost Léčebné lázně Jáchymov změnila majitele. Sto procent akcií získal investor ze Spojených arabských emirátů.
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil investiční skupině Rockaway Group Jakuba Havrlanta ovládnout vydavatelství Euromedia Group a s ním i síť knihkupectví Luxor. Rockaway vydavatelství získá navýšením podílu ve společnosti Brasinex Bohemia.
Akcie italského fotbalového klubu Juventus Turín dnes poskočily až o 4,2 procenta poté, co se vyrojily spekulace, že jeho největší hvězda, Portugalec Cristiano Ronaldo, by mohl být na prodej Manchesteru City.
Regulace algoritmů se dotkne největších čínských internetových společností, jako jsou Bytedance (provozovatel sociální sítě TikTok), Tencent nebo Kuaishou Technology, uvádí agentura Bloomberg.
Šéf americké technologické společnosti Apple Tim Cook patří mezi nejlépe placené manažery. Jen na bonusech za posledních deset let, kdy převzal vedení firmy po Stevu Jobsovi, získal přes pět milionů akcií Applu. Většinu ale prodal.
Ústavní soud (ÚS) vyhověl prodejci letenek Kiwi.com a zrušil předběžné opatření vydané na podnět Ryanairu. Brněnská firma nemusí předávat letecké společnosti kontakt na pasažéry.
Americká společnost Apple se rozhodla ustoupit ve sporu s vývojáři a po dohodě s nimi umožní, aby tvůrci aplikací mohli přímo kontaktovat zákazníky a informovat je o jiných možnostech platby než přes virtuální obchod App Store, který patří Applu.