Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Zprávy z firem

Škoda Auto, ilustrační foto

Škoda Auto expanduje do Vietnamu. Chce si tím posílit pozici v regionu

Automobilka Škoda Auto vstupuje na trh ve Vietnamu. Evropské modely tam nabídne již v příštím roce, od roku 2024 budou ve Vietnamu k dispozici také vozy vyráběné v Indii. Zpočátku Škoda počítá s prodejem 30 tisíc vozů ročně, následně chce prodeje zvednout až na 40 tisíc aut za rok. Škoda Auto o informovala v tiskové zprávě. Loni Škoda Auto po celém světě dodala 878 200 vozů.

Přečíst článek

Kvůli konkurenci z Chile či jižní Afriky zůstane třetina českých jablek na stromech

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

Nevidomý masér Karel Giebisch

Nevidomý masér živnostníkem roku: Cesta k úspěchu? Touha a spousta testování

Karlu Giebischovi se podařilo navzdory hendikepu rozjet úspěšné podnikání. Na Olomoucku patří k nejvyhledávanějším masérům, což mu vyneslo i titul živnostníka roku 2020. „Být sám za sebe je náročnější, ale můžete vymýšlet a zkoušet nové možnosti, experimentovat,“ říká nevidomý masér Karel Giebisch, který se o své podnikatelské zkušenosti podělí 18. října na konferenci Boost your business! Tu spolupořádá server newstream.cz.

Přečíst článek
Apple, ilustrační foto

Z miliardové pokuty musí Apple zaplatit jen 372 milionů, rozhodl soud ve Francii

Soud ve Francii výrazně snížil pokutu americké společnosti Apple za porušování pravidel hospodářské soutěže. Podle zdroje agentury Reuters je to na 372 milionů eur (9,1 miliardy korun) z původně vyměřené sankce 1,1 miliardy eur.

Přečíst článek
Jindřichohradecká úzkokolejná železnice

Jindřichohradecká úzkokolejka je v úpadku. Soud zamítl reorganizaci

Firma Jindřichohradecké místní dráhy (JHMD), která provozuje dopravu na úzkokolejce, je v úpadku. Rozhodl o tom Krajský soud v Českých Budějovicích. Reorganizaci soud zamítl. Soud má pochybnosti o pravdivosti údajů, které firma uvedla ohledně své finanční situace. Vyplývá to z informací v insolvenčním rejstříku.

Přečíst článek
Porsche 718 Cayman (ilustrační foto)

Z Porsche se za týden na burze stala nejhodnotnější evropská automobilka

Firma Porsche se stala na burze nejhodnotnější evropskou automobilkou. Její akcie se vyšplhaly na 93 eur (2277 korun), což výrobce luxusních sportovních vozů ohodnotilo na 85 miliard eur (dva biliony korun). Společnost tak co do ocenění předstihla svůj mateřský koncern Volkswagen.

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

Škoda Auto

Prodej nových aut v Česku do září klesl o více než desetinu

Prodej nových osobních aut v Česku za tři čtvrtletí meziročně klesl o 11,1 procenta na 143 843 vozů. V září odbyt o pět procent vzrostl. Oznámil to Svaz dovozců automobilů. Nejprodávanější je nadále Škoda se 46 018 vozy, druhá je značka Hyundai se 14 628 automobily a třetí Volkswagen prodal 12 115 aut. Následují Toyota, Kia a Dacia.

Přečíst článek
Elon Musk

Další krok ke koupi Twitteru. Musk nebude ve sporu vypovídat před soudem

Miliardář Elon Musk a americká internetová společnost Twitter se dohodli, že odloží Muskovu na dnes plánovanou výpověď u soudu. V příštích dnech by mohli dosáhnout dohody o ukončení svého soudního sporu, uvádějí zdroje agentury Reuters. To by nejbohatšímu muži na světě umožnilo odkoupit provozovatele sociální sítě, za kterého v pondělí nabídl původně dohodnou cenu 44 miliard dolarů (zhruba 1,1 bilionu korun), pokud Twitter upustí od soudního sporu.

Přečíst článek
Sluchátka AirPods od Applu

Po novém iPhonu bude Apple v Indii vyrábět i sluchátka

Technologický gigant Apple se snaží přesunout část výroby z Číny jinam. Důvodů pro to má více, podstatnou roli v tom hrají zhoršující se vztahy Washingtonu a Pekingu. Preferovanou lokalitou se pro Apple stává Indie, kde bude vyrábět i nejnovější iPhony a nově také sluchátka AirPods, píše CNBC.

Přečíst článek
Jiří Beran zakladatel mistoprodeje.cz

Jiří Beran z mistoprodeje.cz: Slováci nás v retailu výrazně předběhli

Nejdřív pandemie, nyní inflace a šokující dopady války na Ukrajině. To vše mění nákupní návyky Čechů a Slováků a musejí na to reagovat také obchodníci a prodejci. Jak se jim daří naplňovat představy dlouhodobě sleduje Jiří Beran, zakladatel mistoprodeje.cz. „Vidíme velké změny zejména u nákupních center, která se mění v zábavní centra. A i menší prodejny se snaží zážitek z nakupování obohatit například přidruženým prodejem kávy,“ vysvětluje Jiří Beran. O své zkušenosti se podělí 18. října na konferenci Boost your business!, kterou spolupořádá server newstream.cz.

Přečíst článek

Musk opět otočil, už zase chce koupit Twitter. A za původně dohodnutou cenu

Miliardář a nejbohatší člověk planety Elon Musk mění názor asi tak často jako ponožky. Další obrat o 180 stupňů předvedl ještě před zahájením soudního sporu s vedením Twitteru, které ho žaluje za odstoupení od dohody na koupi sociální sítě. Musk už ji zase chce. A za původně dohodnutou cenu 44 miliard dolarů.

Přečíst článek
Společnost Pilulka zvýšila tržby téměř o polovinu.

Pilulka expanduje do Maďarska. Do pár týdnů chce být už i v Rakousku

Pilulka vstoupila na maďarský trh. Začne v on-linu, tamní trh bude zásobovat ze Slovenska. Obdobnou strategii zaujme v případě Rakouska, kam by měla expandovat v řádu týdnů.

Přečíst článek

News box

Japonská vládnoucí koalice pravděpodobně  ztratí většinu v horní komoře parlamentu, odhadují po uzavření volebních místností zahraniční agentury a japonská média. Nepříznivý výsledek voleb by mohl ovlivnit osud premiéra Šigerua Išiby, který stojí v čele menšinového kabinetu, píše japonská agentura Jiji Press.

Ukrajinské dronové útoky na Moskvu podle agentury DPA způsobily  masivní dopravní komplikace na čtyřech letištích ruské metropole a poškodily řadu výškových budov. Starosta Sergej Sobjanin škody potvrdil a uvedl, že nejsou vážné. Podrobnosti ale neuvedl.

V Pásmu Gazy dnes při izraelské střelbě zemřelo dalších 4️⃣4️⃣ Palestinců, kteří čekali na humanitární pomoc, uvedla podle agentury AFP místní civilní obrana. Už předtím agentura Reuters s odvoláním na místní zdravotníky informovala o nejméně 30 mrtvých kvůli izraelské střelbě do davu Palestinců při čekání na jídlo.

Při střetech mezi beduínskými kmeny a milicemi drúzské menšiny, které vypukly před týdnem v jihosyrské provincii Suvajda a do nichž se zapojily syrské vládní jednotky a letecky také izraelská armáda, zemřelo přes 1️⃣0️⃣0️⃣​​​​​​​0️⃣​​​​​​​ lidí. Informovala o tom dnes Syrská organizace pro lidská práva (SOHR), podle ní i zdrojů agentur AP, AFP a Reuters se dnes situace v oblasti uklidnila a míří tam humanitární konvoje.

Účast České republiky na světové výstavě EXPO 2025 v Japonsku se oproti původním předpokladům zřejmě prodraží až o 1️⃣2️⃣0️⃣​​​​​​​ milionů korun. Vyplývá to podle serveru iROZHLAS.cz z interního materiálu ministerstva zahraničí. Náklady Černínský palác pokryje ze svého rozpočtu.

Více než 100 lidí zadržela 👮 policie v sobotu v Británii, když protestovali proti zákazu hnutí Palestine Action. Demonstrace proti zařazení této skupiny na seznam teroristických organizací se konaly mimo jiné v Londýně, Manchesteru, Edinburghu či Bristolu, informoval server televize Sky News.
Nájmy v Česku v druhém čtvrtletí meziročně 📈 zdražily o devět procent a proti prvnímu čtvrtletí o procento, v průměru tak činily 17 586 korun měsíčně. Vyplývá to z analýzy realitní platformy UlovDomov.cz. V Praze či Brně se nájmy podle analýzy meziročně téměř nezměnily, případně u některých dispozic bytů klesly.

Počet obětí sobotního potopení lodi ve vietnamské zátoce Ha Long dnes vzrostl na nejméně 3️⃣8️⃣, po pěti lidech se nadále pátrá, uvedly agentury. Předchozí bilance činila 34 mrtvých. Všichni na palubě byli Vietnamci.

Ukrajina navrhla Rusku uskutečnit příští týden další kolo rozhovorů, oznámil ukrajinský prezident 👨 Volodymyr Zelenskyj. Podle agentury Reuters dodal, že je zapotřebí učinit maximum k dosažení příměří.

Vláda Petra Fialy (ODS) byla podle oslovených odborníků v zahraniční a bezpečnostní politice  aktivní. Za jeden z nejviditelnějších momentů v českém mezinárodním angažmá za poslední roky považují reakci na ruskou invazi na Ukrajině, a to od jejího začátku v únoru 2022. Neochvějnou podporou Izraele se naopak česká pozice vzdálila od evropského postoje, domnívají se.

Doporučujeme