Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Šéf Crestylu: Nové byty v Česku nezlevní, to spíš v Polsku

Šéf Crestylu: Nové byty v Česku nezlevní, to spíš v Polsku
 nst
nst

Proč budou ceny bytů padat v Polsku spíž než v Česku? A jak si příští rok povede kancelářský trh? Nejen tato témata probírali moderátoři Petra Jansová a Dalibor Martínek v dalším podcastu Realitní Club s  šéfem developerské společnosti Crestyl Simonem Johnsonem.

Reklama

Český trh je menší, o expanzi do ciziny proto uvažoval Crestyl již delší dobu. Jako první přišlo Polsko, nyní je v hledáčku Německo.

„Ani v Polsku zatím nové byty nezlevňují, ale i na tamním trhu toto riziko pociťujeme. Zpomalený prodej bytů a potenciálně i nějaké to snížení ceny v příštím roce vidím reálně,” říká Johnson v podcatu Realitní Club.

„V Polsku může dojít ke zlevnění bytů rychleji než v Česku. Nemyslím, že to bude nějaké velké zlevnění, protože už stavební náklady se škrtaly natolik, že prostor na snížení ceny prostě není. Ale vzhledem k tomu, že polský trh nezatěžují nepovolené jednotky, tak pravděpodobnost poklesu cen bytů tam je,“ dodává.

Nyní se společnost Crestyl poohlíží po německém trhu. „Posuzovali jsme tam tři společnosti. Etablování se na trhu dlouhodobě stabilní země by pro nás znamenalo zvýšení hodnoty naší společnosti,“ uzavírá Johnson.

Poslechněte si nový podcast již v pondělí na stránkách newstream.cz a na všech podcastových platformách.

Poslechněte si i další podcastové epizody Realitního Clubu:

Jan Kasl

PODCAST Realitní Club: Nejvíc mi na pražském územním plánu vadí, že má na sobě čtverečkovanou síť, říká architekt Jan Kasl

Znáte ty čtverečkované sešity, říká v novém podcastu Realitní Club Jan Kasl, architekt a bývalý primátor Prahy. Nový územní plán, který se již deset let tvoří, podle něj přesně tak vypadá. „Čtvereček na územním plánu, to je sto krát sto metrů. V tom čtverečku je zanesená průměrná výška budov, které se tam mohou stavět,“ říká.

Přečíst článek

miliardář Marcel Soural, šéf developerské společnosti Trigema

Soural v podcastu Realitní Club: Krize přijde v zimě, na jaře bude možná líp

Nastává na realitním trhu krize? Kdy se přežene? Jak se s ní popasují čeští developeři? Nejen tato témata probírali moderátoři Petra Jansová a Dalibor Martínek v dalším podcastu Realitní Club s  developerem, zakladatelem a majitelem společnosti Trigema Marcelem Souralem.

Přečíst článek

Speciál Realitní Club

Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části –  webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu. 

  • Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
  • Komerční reality: kanceláře, coworking;
  • Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
  • Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.

Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry. 

Témata související s realitami:

Reklama

Související

Simon Johnson z Crestyl

V Polsku nájemní bydlení stavíme. Chtěli bychom i v Praze, říká ředitel developera Crestyl

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme