Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Petr Hlaváček v podcastu Realitní Club: Ne všichni developeři umějí stavět. Tlačí jen zisk

Petra Jansová

Toho, že možná v blížících se komunálních volbách neuspěje, se pražský radní pro územní rozvoj za TOP 09 a nynější lídr pražské kandidátky STAN Petr Hlaváček nebojí. Má údajně spoustu možností. Neobává se ani o kontinuitu projektů, které započal, ať už jde o Vltavskou filharmonii, Pražský okruh nebo výstavbu pod taktovkou Pražské developerské společnosti. Co by ale Praha podle něj potřebovala, je efektivní státní správa.

Reklama

„Připravili jsme velký zásobník pro výstavbu. Urychlili jsme ji tam, kde jsme mohli. A naopak zadrhává tam, kde jsou kompetence přenesené na státní správu,“ volá po novele stavebního zákona Hlaváček.

„Ne úplně všichni developeři umí stavět, i proto panuje ve společnosti určité napětí. Praha po vzoru západní Evropy měla iniciovat výstavbu,“ říká Hlaváček v prvním díle podcastové série Newstreamu s názvem Realitní Club.

Město by se podle Hlaváčka nemělo zbavit možnosti stavět byty na vlastních pozemcích, v dlouhodobém horizontu díky tomu může přispět i k poklesu cen bydlení v metropoli.

A jestli může město stavět rychleji než soukromý sektor? „Nepochybně. Městská developerská společnost může rychleji docílit povolení, protože je empatičtější, nejde na hranu prostředí, hledá přiměřené množství metrů čtverečních a snaží se najít dohodu. Nezkouší jen maximalizovat zisk. Neříkám, že je to vždy špatně, ale způsobuje to střet,“ říká Hlaváček.

Reklama

Redakce Newstream.

Redakce Newstream.cz spouští Realitní Club

Trh realit se rychle otáčí, přináší to nové výzvy a témata. Newstream.cz spouští Realitní Club, který zahrnuje podcast, magazín, eventy a speciál na webu včetně oborově zaměřeného newsletteru.  

Přečíst článek

V dalších epizodách podcastu budou následovat rozhovory se známými developery jako je Marcel Soural z Trigemy či Simon Johnson z Crestylu a dalšími odborníky z trhu na aktuální i palčivá témata. Podcast vzniká v rámci širší spolupráce newstream.cz s agenturou EP Production. Najdete ho v aplikaci Apple Podcasts, Google Podcasts i Spotify.

Speciál Realitní Club

Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části –  webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu. 

  • Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
  • Komerční reality: kanceláře, coworking;
  • Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
  • Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.

Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry. 

Témata související s realitami:

Reklama

Související

Jiří Vančura: Financovali jsme výstavbu i v době, kdy jiní raději vyčkávali. Chceme dál růst

Přečíst článek
Natáčení podcastu s Markem Lokajem, šéfem developera YIT.

Developer: Přestat stavět paneláky byla chyba. Současné technologie jsou mnohem dál než v socialismu

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme