Reklama

Petr Hlaváček v podcastu Realitní Club: Ne všichni developeři umějí stavět. Tlačí jen zisk

Petra Jansová

Toho, že možná v blížících se komunálních volbách neuspěje, se pražský radní pro územní rozvoj za TOP 09 a nynější lídr pražské kandidátky STAN Petr Hlaváček nebojí. Má údajně spoustu možností. Neobává se ani o kontinuitu projektů, které započal, ať už jde o Vltavskou filharmonii, Pražský okruh nebo výstavbu pod taktovkou Pražské developerské společnosti. Co by ale Praha podle něj potřebovala, je efektivní státní správa.

Reklama

„Připravili jsme velký zásobník pro výstavbu. Urychlili jsme ji tam, kde jsme mohli. A naopak zadrhává tam, kde jsou kompetence přenesené na státní správu,“ volá po novele stavebního zákona Hlaváček.

„Ne úplně všichni developeři umí stavět, i proto panuje ve společnosti určité napětí. Praha po vzoru západní Evropy měla iniciovat výstavbu,“ říká Hlaváček v prvním díle podcastové série Newstreamu s názvem Realitní Club.

Město by se podle Hlaváčka nemělo zbavit možnosti stavět byty na vlastních pozemcích, v dlouhodobém horizontu díky tomu může přispět i k poklesu cen bydlení v metropoli.

A jestli může město stavět rychleji než soukromý sektor? „Nepochybně. Městská developerská společnost může rychleji docílit povolení, protože je empatičtější, nejde na hranu prostředí, hledá přiměřené množství metrů čtverečních a snaží se najít dohodu. Nezkouší jen maximalizovat zisk. Neříkám, že je to vždy špatně, ale způsobuje to střet,“ říká Hlaváček.

Redakce Newstream.

Redakce Newstream.cz spouští Realitní Club

Trh realit se rychle otáčí, přináší to nové výzvy a témata. Newstream.cz spouští Realitní Club, který zahrnuje podcast, magazín, eventy a speciál na webu včetně oborově zaměřeného newsletteru.  

Přečíst článek

V dalších epizodách podcastu budou následovat rozhovory se známými developery jako je Marcel Soural z Trigemy či Simon Johnson z Crestylu a dalšími odborníky z trhu na aktuální i palčivá témata. Podcast vzniká v rámci širší spolupráce newstream.cz s agenturou EP Production. Najdete ho v aplikaci Apple Podcasts, Google Podcasts i Spotify.

Reklama

Související

Dušan Kunovský, Central Group

Dušan Kunovský v Realitním Clubu: Příští rok hrozí největší propad zájmu v dějinách Česka

Přečíst článek
Petr Hlaváček

Hlaváček: Když bude Praha stavět vlastní byty, ovlivní to ceny realit. Ale až za dlouho

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme