Reklama

Umožňují mu luxusní život. Velká Británie namířila sankce na Putinovy ženy a nejbližší příbuzné

Ruský prezident Vladimir Putin
ČTK/AP
Petra Jansová
pej

Velká Británie opět zpřísňuje sankce vůči Rusku. Tentokrát se vláda Borise Johnsona zaměřila na přátele a rodinní příslušníky Vladimira Putina, kteří ho podporují a umožňují mu nadále vést život v luxusu, píše agentura Bloomberg.

Reklama

Britská vláda v pátek rozhodla, že uvalí sankce na Putinovu bývalou manželku Ljudmilu Očeretnaju i na někdejší gymnastku Alinu Kabaevu, předsedkyně představenstva mediálního holdingu National Media Group měla mít s ruským prezidentem velmi blízký vztah. Nyní žije ve Švýcarsku. 

Na sankčním seznamu přibyla i jména Igora Putina, Michaila Putina, Romana Putina a Michaila Šelomova.

„Odhalili jsme a zaměřujeme se na skrytou síť lidí, která nadále podporuje Putinův luxusní život v Rusku. Se zpřísňováním sankcí budeme pokračovat, abychom zastavili všechny, kteří napomáhají Putinově agresi, dokud Ukrajina nezvítězí,“ uvedla britská ministryně zahraničí Liz Trussová.

Britská vláda od začátku invaze sankcionuje více než tisícovku jednotlivců a stovku společností, upozorňuje Bloomberg.

Ruský rubl

Rubl je nejvýš za poslední roky. Kurz je ale „umělý“

Ruský rubl k americkému dolaru v Moskvě poprvé po více než dvou letech zpevnil za hranici 63 rublů (23 korun) a v růstu pokračuje i k euru, kde je nejsilnější za pět let. Je to díky podpoře centrální banky, která na devizovém trhu zavedla restrikce jako odpověď na západní sankce.

Přečíst článek

Vladimir Putin, prezident Ruska

Unie chce uvalit sankce na přítelkyni Putina. Šéfka mediálního holdingu pobývá ve Švýcarsku

Na sankčním seznamu Evropské unie se s největší pravděpodobností ocitne i někdejší ruská gymnastka Alina Kabaevová. Předsedkyně správní rady mediální skupiny National Media Group je totiž údajně velmi blízko Vladimiru Putinovi, upozorňuje agentura Bloomberg.

Přečíst článek

Reklama

Související

Prezident Ruské federace Vladimir Putin

Dodávky ruského plynu do EU letos klesly o třetinu. Putin hrozí, že Evropu odstřihne úplně

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme