Reklama

Malá Strana bez aut. I to je budoucnost dopravy Prahou, nastínil Hřib

Zdeněk Hřib
profimedia.cz
 ČTK

Praha chce na základě dat o dopravě, která sbírala v době opravy tramvajové trati mezi Malostranskou a Újezdem, zklidnit provoz v širším centru města. Data bude vyhodnocovat magistrát ve spolupráci s Dopravním podnikem hlavního města Prahy, Technickou správou komunikací a Operátorem ICT v následujících třech týdnech. Při oficiálním ukončení oprav tramvajové trati to řekl náměstek primátora pro dopravu Zdeněk Hřib (Piráti). Nejlepší by podle něj bylo oblast Malé Strany pro průjezd v budoucnosti uzavřít.

Reklama

"Žádný kolaps dopravy v Praze poté, co došlo k uzavření Malé Strany, nenastal, a to proto, protože se doprava svedla do tunelu Blanka. Hlavní důvod, proč se investovaly desítky miliard korun do tunelu Blanka bylo to, aby došlo ke zklidnění Malé Strany. Teď jsme zažily takový test tohoto opatření, které se mělo udělat už v roce 2015 při otevření Blanky a budeme dopady vyhodnocovat," řekl Hřib. "Povedeme také intenzivní dialog nejen na magistrátu, ale i s městskou částí Praha 1 o tom, jak to pojmeme do budoucna," dodal.

Tramvaje se na Malou Stranu vrátí v pondělí. Oprava trati začala 28. ledna, původně měla skončit 1. dubna, avšak díky příznivému počasí se ji podařilo o týden zkrátit. Na trase se vyměňovaly kolejnice, podle Hřiba opravy vyšly na nižší desítky milionů korun. Před obnovením běžného provozu se dnes mezi Malostranskou a Újezdem projela historická tramvaj.

Vít Soural, Flat Zone

Bydlení v Praze bude luxus. Lidé z ní budou utíkat do menších měst, říká Vít Soural

Tuzemský realitní trh zamrzl. Prodeje bytů zamrzly. Zájem o bydlení v Praze ale nikdy neopadne. „Praha je kosmopolitní město v samém středu Evropy, tedy poptávka ze zahraničí tu vždy bude. Zahraniční investoři zde navíc stále vidí potenciál růstu cen,” říká zakladatel společnosti Flat Zona Vít Soural.

Přečíst článek

"Máme před sebou velké množství práce, ale myslím si, že to je jeden z významných kroků k tomu, aby se centrum města Prahy stalo podobné centrům jiných světových metropolí, a to sice tak, že se tam dostanete městskou hromadnou dopravou, ale městskou část to nezatěžuje," řekla starostka Prahy 1 Terezie Radoměřská.

Od 1. dubna do 15. května se bude opravovat tramvajová trať v ulici Generála Šišky v Modřanech. Dopravní podnik hlavního města Prahy zde trať zmodernizuje a opraví trolejové vedení. Ve stejném období se bude po tři týdny rekonstruovat trať v Modřanské a napojí se trať na budovaný Dvorecký most v Podolí. "Všechny opravy jsou zkoordinovány tak, aby nedošlo k jejich souběhu s opravou Barrandovského mostu," doplnil dnes Hřib.

Reklama

Související

Praha má druhou nejlepší MHD na světě za Berlínem, říká průzkum Time Out

Tokio či Londýn se nestačí divit. Praha má druhou nejlepší MHD na světě za Berlínem, říká průzkum

Přečíst článek

Dalibor Martínek: Třicítkou po Praze? Skutečně chceme naplnit orwellovský sen levicových aktivistů?

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme