Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Krejčíř má smůlu. Soud zamítl jeho žádost o nový proces v Česku

Soud zamítl žádost Radovana Krejčíře o nový proces v Česku
ČTK
 ČTK

Pražský městský soud zamítl žádost odsouzeného podnikatele Radovana Krejčíře, který usiloval o nové soudní řízení provedené v jeho přítomnosti, informovala o tom Česká televize.

Reklama

Soud o Krejčířově žádosti rozhodl na konci července na neveřejném zasedání. Verdikt ale nesdělil, nejprve bylo potřeba ho doručit procesním stranám. Pokud by býval Krejčíř s žádostí uspěl, dosavadní český pravomocný odsuzující verdikt by se zrušil a český soud by musel provést nové hlavní líčení.

FOTOGALERIE: Krejčířova vila jde po rekonstrukci do prodeje

Krejčíře začaly české úřady na přelomu tisíciletí stíhat kvůli hospodářské trestné činnosti. Na to, že usiluje o otevření svých českých kauz, upozornil v polovině července deník Právo. Napsal, že podnikatel se chce u českého soudu bránit osobně. U uložení patnáctiletého trestu přítomen nebyl. V roce 2005 totiž před policejním vyšetřováním uprchl z Česka. V Jihoafrické republice žije od roku 2007, od té doby také Česko usiluje o mužovo vydání. Za mřížemi v JAR je Krejčíř od listopadu 2013, a to na 35 let. V Africe čelí i několika dalším obviněním.

Reklama

Patnáctiletý souhrnný trest zahrnuje vedle pokusu o vytunelování Čepra také přípravu vraždy celníka, řízení organizovaného zločineckého gangu a padělání peněz i směnek a také dřívější odsouzení za půlmiliardový daňový únik, podvody, zpronevěru a další činy.

Dmitrij Medveděv

Rusko by mohlo anektovat Jižní Osetii a Abcházii, uvedl Medveděv

Místopředseda ruské bezpečnostní rady Dmitrij Medveděv varoval, že Rusko by mohlo anektovat gruzínské separatistické regiony Jižní Osetii a Abcházii. Rusko po válce z roku 2008 udržuje na těchto územích svá vojska, což Gruzie označuje za okupaci.

Přečíst článek

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09)

Stanislav Šulc: Kauza IKEM (ne)skončila. Válek to nezvládl

Šéf IKEM Michal Stiborek končí. Ministr zdravotnictví Válek jej neodvolal, jen přijal jeho rezignaci. Tím kauza IKEM mohla skončit. Kdyby Válek udržel vlastní ego a nedopustil se jedné zásadní věty. Tvrzením, že aktuální situace je součástí nějakého většího boje v rámci IKEM totiž potvrdil Stiborkova slova, že jde o jeho cílenou likvidaci. A to je velký problém.

Přečíst článek

Reklama

Související

Vězení

Feminismus i Islámský stát. Vězněnou ruskou režisérku tamní úřady zařadily na seznam teroristů

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme