Reklama

Danuše Nerudová oznámila kandidaturu na Hrad. Není bez šancí

Danuše Nerudová v pořadu Victory Cluv
Newstream.cz
Štěpán Kult

Ekonomka a bývalá rektorka brněnské Mendelovy univerzity Danuše Nerudová oznámila, že se rozhodla kandidovat na prezidentku České republiky. Není bez šancí – například kurzy u sázkových kanceláří ji řadí na páté až šesté místo, co se týče možnosti uspět.

Reklama

„Rozhodla jsem se kandidovat na funkci prezidentky České republiky. Činím tak po zvážení všech pro a proti a s veškerou vážností. Potřebujeme hlavu státu, která má schopnosti a energii stát v ekonomicky nelehké době na straně lidí. Všichni si zasloužíme naději na lepší časy," uvedla Nerudová na Twitteru. Oproti prezidentským volbám v roce 2018 tak Česko má šanci na první ženu v úřadě. 

Ekonomka, pedagožka. V roce 2018 se jako první žena stala rektorkou Mendelovy univerzity v Brně, v témže roce byla jmenována předsedkyní poradní Komise pro spravedlivé důchody. Odborně se zabývá nejen důchody, ale i problematikou daní a rovnosti postavení mužů a žen. 

„Do naší společnosti se musí vrátit pokora a úcta,“ prohlásila mimo jiné Nerudová v rozhovoru a videopořadu Newstream TV Victory Club.

Hlavu státu si bude Česká republika vybírat začátkem příštího roku. Za favority jsou nyní považováni bývalý vysoký představitel české armády Petr Pavel a někdější premiér Andrej Babiš (ANO). Svou kandidaturu ještě oficiálně neoznámili, nicméně Babiš si pořídil obytný vůz a začal objíždět republiku a pořádat setkání s občany.

Podmínkou pro účast ve volbách jsou podpisy minimálně 20 poslanců, deseti senátorů, nebo 50 tisíc občanů.  

Reklama

Danuše Nerudová
video

Kdo je Danuše Nerudová? Co dříve řekla o prezidentské kandidatuře? Sledujte Victory Club

Rektorka Mendelovy univerzity se během koronavirové pandemie stala jednou z nejvýraznějších kritiček nesystematického řízení státu. Sama se rozhodla zavřít školu, je zastánkyní očkování. Jaká byla její největší rozhodnutí v životě a jakou osobností vlastně je Danuše Nerudová, která poslední květnový den potvrdila svou kandidaturu na Hrad? A jak se dříve ke kandidatuře vyjádřila v pořadu Newstrem TV Victory Club?

Přečíst článek

Kdo obsadí Pražský hrad na dalších pět let jako prezident, rozhodnou čeští voliči na jaře roku 2023.

Kandidáti na prezidenta ČR. Babiš, Pavel, Nerudová, Středula a další – kdo je kdo a jaké mají šance?

Neúspěšní kandidáti z prezidentské volby v roce 2018, aktivní i vysloužilí politici, byznysmeni, osoby známé i neznámé, uznávané i kontroverzní, i jeden komik. Seznam potenciálních kandidátů na prezidenta ČR čítá na desítky jmen a další přibývají. Co jsou zač a jak jim věří sázkové kanceláře? Bookmakeři v červnu nejvíce věří Andreji Babišovi a Petru Pavlovi. Babiš kandidaturu zatím neoznámil, a učiní tak zřejmě na státní svátek 28. října, v médiích se však vyjádřil, že kandidátů za ANO je více. Pavel již zahájil prezidentskou kampaň 6. září.

Přečíst článek

Reklama

Související

Kdo obsadí Pražský hrad na dalších pět let jako prezident, rozhodnou čeští voliči na jaře roku 2023.

Kandidáti na prezidenta ČR. Babiš, Pavel, Nerudová, Středula a další – kdo je kdo a jaké mají šance?

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme