Jak vybudujete značku, kterou zákazníci zbožňují? Poslouchejte příběhy českých podnikatelů z firem, které jsou na tom stejně jako vy. Oddané svému řemeslu. Jak přemýšlí? Co je inspiruje? Jakých chyb se ve svém podnikání dopustili? Jak se jim povedlo přežít v extrémně náročném prostředí byznysu? Podcast Buduj značku vám pomáhá na vaší byznysové cestě. Rozhovory moderuje Petr Schwank z podcastového vydavatelství EP Events and Production.
podcast
253: Marcela Fialková: Image firmy by měla být konstantní na všech trzích
Marcela Fialková pracovala více než patnáct let v celostátních médiích jako vládní, politická a ekonomická reportérka. Následně se zhruba stejnou dobu věnuje hlavně PR a managementu. Vyzkoušela si budování vlastní PR značky i práci ve státní správě, kde zastávala pozici poradkyně ministryně pro místní rozvoj. V současnosti je ředitelkou pro strategii a komunikaci v mezinárodní developerské skupině Urban Developers and Investors.
252: Milan Rataj, Matěj Chadima: Produktem hodnocení kompetenčního modelingu je správně nalezené vzdělávání
Jak došlo ke spolupráci obou mužů? Jaké synergie v jejich práci fungují? Jak klienty přesvědčit, aby šli do hloubky ve svých prezentačních dovednostech? Jak trénink prezentačních dovedností vypadá? Proč je důležité vědět, jakou roli sehrávají kompetence ve strategii klienta? V čem je kompetenční model vodítkem?
Milan Rataj je odborníkem na kompetenční modelování ve firmách. Jde o nástroj ke zkvalitňování komunikace a posilování leadershipu. Zároveň stál u zrodu aplikace Sloneek, která slouží především HR týmům a která právě kompetenční modelování obsahuje.
Matěj Chadima je konzultantem a spolupracuje na strategickém poradenství a rozvoji lidí ve firmě EY. Zároveň je také spolumajitelem firmy EduSimply, která se věnuje tréninkům top managementu především v oblasti strategií a na to navazující i rozvíjení lidí a týmů. Na tvorbu strategií mají ve firmě i vlastní metodiku.
251: Aleš Najbrt: Dobré práce je tady v republice poměrně poskrovnu
Když se Aleš Najbrt podívá na logo, trpí profesní deformací? Jaké typické nešvary se objevují při přemýšlení nad logem? Proč je důležité se zamýšlet nad tím, zda společnost potřebuje nové logo, nebo jen redesign značky? Je dobré měnit logo kvůli konkurenci?
Tento podcast vznikl ve spolupráci s Unicorn Attacks.
250: Milan Rataj: Školy jsou schopné ke kompetencím přispívat nenásilně
Kompetenční model je přenositelný i do akademické sféry, primárně do škol - jakou roli v tom modelu školy hrají? Jak důležité je poslání pedagogů? Kdo všechno může být ředitelem? V čem je specifické učitelské povolání? Kde školy dělají často největší chybu? Je podle něj vzdělávání prioritou?
249: Petr Šíma & Douglas Wong: Nevložil bych peníze do společnosti, která je nejistá v řízení svých financí.
Petr Šíma je zakladatelem organizace Depo Ventures, která má za cíl dávat dohromady angel investory, ale nejen to. Zároveň těmto investorům ukazuje také zajímavé příležitosti k investicím, a to především v oblasti technologických startupů. Douglas Wong je zkušeným investorem a mentorem, který má 30letou praxi především v oblasti hardwaru a vzdělávání. Založil hned několik společností, z nichž zatím tři úspěšně exitoval. Pochází ze Spojených států.
Jak se Douglas Wong usadil v Česku? Jak se podle něj v Česku proměnil trh a pracovní prostředí? Jak hledá nové startupy? A jak přistupuje k projektům, do kterých investuje?
Podcast byl natočen v angličtině.
248: Milan Rataj: Nemůžete utahovat matku přes závit. Strhnete šroub a výsledek nebude žádný
Kde nejčastěji chybují firmy, když se baví o kompetenčním modelu, nebo se o něj snaží? Je při zavádění modelu ve firmě důležitější mít zavedené procesy, nebo kvalitně komunikovat? S jakými mýty se nejčastěji ve firmách setkává? Má smysl zavádět kompetenční model ve firmě, kde by byl tým proti?
247: Roman Kratochvíl: Nikdy jsem si nepřipustil, že bych prohrál, nebo že bych měl nechat firmu zkrachovat
Proč se rozhodl z oblasti IT přejít k výrobě drinků? Proč mu chyběla energie? Jaký okamžik pro něj byl nejtěžší? Jak správně vysvětlit lidem, co je zdravá energie? Čeho by chtěl dosáhnout s MYONE Drinkem? Co je to vlastně energy drink? Jak si nastavoval work balance?
246: Luděk Blahut & Marek Hatlapatka: Závislost Česka na bankovním sektoru je extrémně vysoká
Co vše dal společnosti Cyrrus covid-19? Co nového si vyzkoušeli? Jaký náhled má na domácí kancelář? Co by prospělo českým kapitálovým trhům? Daří se dohánět americký kapitálový trh? Co očekává v budoucnosti?
Tento díl podcastu vznikl ve spolupráci s Finanční konferencí. Jde o akci, která se uskuteční 21. a 22. září. Tématem konference budou alternativní formy financování.
245: Robert Stejkora, Ladislav Antoš: Z aplikace pro jednotlivce se po update stalo i řešení pro firmy
Kdy se Stejkora s Antošem potkali? Jak začala jejich spolupráce? Co jejich aplikace přináší? Jak těžké je něco podobného vytvořit? Jak by Stejkora zhodnotil současnou práci finančních poradců? Co oboru přinesla pandemie?
245: Pozvánka na živé natáčení podcastu Buduj značku
Už 23.9. se v pražském hotelu Maximilian uskuteční historicky první živé natáčení tohoto podcastu.
Registrujte se na stránkách ep-media.cz. Jste srdečně zváni!
244: Kristýna Konhefrová: České nevěsty jsou určitě konzervativnější
Jak těžké byly začátky jejího podnikání? Jaké služby spustila při první a jaké při druhé vlně? Kdy poprvé nahlédla do svatebního průmyslu? Jak těžké je prosadit se na trhu? Jaká je konkurence? Kdo jí dodává šaty? Jak vnímá udržitelnost ve svatební módě? Jaká jsou specifika českého trhu?
243: Marek Chmiel: Tím, že uložím data do cloudu, nezbavuji se povinnosti je zabezpečit
Jak společnost ovlivnilo tornádo, které se v červnu prohnalo jižní Moravou? Co se mu vše v první moment honilo hlavou? Jak rychle začaly obnovovací práce? Jak celou situaci vnímali zákazníci? Kolik kopií dat je vlastně optimálních? Jsou data v cloudu výrazně lépe zabezpečená, než když je má klient „u sebe”?
242: Roman Kratochvíl: Vraceli jsme se do historie, abychom přišli na to, jak funguje bazální příjem energie
Jak těžké bylo dostat tuto novou značku na trh? Jak dlouho se projekt vyvíjel? Jaký je rozdíl mezi stimulantem a energetickým nápojem? Kolik různých variant a verzí energetického nápoje za sebou má? Co vše MYONE Drink obsahuje? Jak dlouhá cesta vedla k drinku? Záleží na surovinách? Jde udělat uniformní výrobek? Jaké ovoce je stravitelné pro všechny lidi na světě?
241: Žaneta Huňková: Jsme národ kutilů. Každý, kdo umí, je naší konkurencí
Jak se dostala do SuperSouseda? Na jaké pozici začínala? Jaké výzvy aktuálně řeší? Co je její motivací? Jaké má vize? Jak dlouho služba SuperSoused funguje? Jaké jsou její cíle? Kdo je konkurencí SuperSouseda? Jak často řeší reklamace? Co jí v poslední době nejvíce rozčílilo? Jak náročné je vyjednávání s řemeslníky?
240: Martina Trnková: Všichni si myslí, že služby virtuálních asistentek jsou drahé. Je třeba se na to podívat ze správného úhlu
Co je vlastně virtuální asistentka? Jak se odlišuje od klasické asistentky? Jak společnosti pomohla koronavirová krize? Kdy se služba začala rozvíjet? S jakou vizí do toho Martina Trnková šla? Je v Česku hodně virtuálních asistentek? Jaké vlastnosti by měla mít správná virtuální asistentka? Jaké pozitivní a jaké negativní zkušenosti ve své branži Trnková má?
239: Michal Gloger: Rehabilitační centra se kvůli covidu uzavřela, museli jsme měnit strategii
Jak firmu Mebster ovlivnila koronavirová pandemie? Nutil covidový rok společnost k nějakým zásadním inovacím? Bavíme-li se o exoskeletu, k čemu slouží senzorický subsystém? Jak poznat moment, kdy je dobré odložit pomůcku v době rehabilitačního procesu? Jak náročný je pro Mebster, jenž je výzkumnou a vývojovou firmou, obchod?
238: Petr Šíma: Startupy už nikdy nezmizí. Atmosféra mezi startupisty mi připomíná 90. léta
Jak vypadá andělský investor? Co to vše obnáší? Pro koho tato pozice není? Proč by měl vlastně člověk investovat do startupu? Jak vidí dlouhodobě roli startupů ve společnosti? S kým se Šíma - charakterově - setkává nejčastěji? Proč je důležité, když chci investovat, rozložit riziko? Musí investor odejít, pokud se daná investice nevyvíjí dle představ?
237: Bob Kartous: Praha nemá být levnou destinací, kam jezdí partičky vesničanů z Anglie
Co Podnikatelský inovační institut (Pii) vlastně dělá? Kdy vznikl a proč? Jaké inovační platformy zde vznikají a jak se může zapojit například majitel startupu? Poslechněte si nový podcast Buduj značku. Jeho prvním hostem je ředitel Pii Bob Kartous. Podcast vznikl v rámci nové minisérie Podnikatelského inovačního institutu. Fanoušci do inovací a technologických novinek se můžou těšit na dalších devět dílů.
236: Vladan Hejnic: Důležité je být vůči klientům transparentní a mít pokoru k tomu, co se může stát
Jaké má Hejnic zkušenosti s investorskými penězi? Kdy je brát? Jsou vůbec pro startupistu vhodné? Jakou strategii by měl startupista mít? Proč je důležitá komunikace? Je dobré být transparentní i v otázkách výplat vůči zaměstnancům? Co startupistům podle Hejnice často chybí?
235: Tomáš Micka: Pojistit lze ve své podstatě všechno. Záleží na tom, jak je pojaté riziko
Proč se Micka rozhodl pro obor pojišťovnictví? A jak se mu daří v něm takto dlouho vydržet? Jak se dostal do Respectu? Jaké jsou v pojišťovnictví aktuální trendy? S jakými nejtěžšími případy se ve své praxi setkal? Je něco, co nelze pojistit? Jak často se baví se zahraničními společnostmi?
Podmínky v českém zpracovatelském průmyslu se v dubnu opět zhoršily 👎. Útlum ale zpomalil na nejmenší zhoršení od června roku 2022. Index nákupních manažerů (PMI) stoupl na 48,9 bodu z březnových 48,3 bodu. Informovala o tom společnost S&P Global.
Britské ropné a plynárenské společnosti Shell v prvním čtvrtletí klesl 📉 upravený zisk o 28 procent na 5,58 miliardy dolarů (zhruba 123 miliard korun). Firma o tom informovala v dnešní tiskové zprávě. Shell se letos potýká s poklesem cen ropy a nižšími maržemi v rafinaci.
Číst více
Protiimigrační strana Reform UK vedená Nigelem Faragem zaznamenala úspěch ✌ ve čtvrtečních místních volbách v Anglii a v doplňovacích volbách získala také další křeslo v britském parlamentu ke čtyřem stávajícím mandátům. Parlamentní křeslo si strana označovaná jako pravicově populistická připsala s náskokem pouhých šesti hlasů, což byl podle Reuters nejmenší rozdíl v historii.
Fyzické útoky na novináře 📰 jsou sice nejviditelnější porušení svobody tisku, závažný a skrytější problém ale představuje ekonomický tlak, varuje organizace Reportéři bez hranic. V jejím aktuálním žebříčku svobody médií si Česká republika meziročně polepšila o sedm pozic a obsadila desátou příčku.
Devětadvacet lidí utrpělo zranění při dronových útocích 💣, které Rusko ve čtvrtek večer podniklo proti Záporoží na jihovýchodě Ukrajiny. Na svém telegramovém účtu o tom informoval šéf vojenské správy Záporožské oblasti Ivan Fedorov.
Americký prezident Donald Trump podepsal exekutivní nařízení 📜, kterým zastavil přístup veřejnoprávních mediálních organizací PBS a NPR k federálním dotacím. Bílý dům ve zveřejněném dekretu uvádí, že míří proti tomu, aby zaujatá média získávala finance z daní Američanů.
Ruská válka proti Ukrajině neskončí někdy brzy. Řekl to ve čtvrtek americký viceprezident J. D. Vance televizi Fox News. Americký ministr zahraničí Marco Rubio stejné televizi řekl, že pozice Ukrajiny a Ruska jsou od sebe nadále velmi vzdálené.
Číst více
Nejpozději dnes musejí podat přiznání k dani z příjmu lidé, kteří ho odevzdávají v elektronické formě. Zároveň je také poslední den pro zaplacení daně. Čas ještě mají ti, kdo k podání přiznání využívají služeb daňového poradce, pro ně platí termín do 1. července.