Jak vybudujete značku, kterou zákazníci zbožňují? Poslouchejte příběhy českých podnikatelů z firem, které jsou na tom stejně jako vy. Oddané svému řemeslu. Jak přemýšlí? Co je inspiruje? Jakých chyb se ve svém podnikání dopustili? Jak se jim povedlo přežít v extrémně náročném prostředí byznysu? Podcast Buduj značku vám pomáhá na vaší byznysové cestě. Rozhovory moderuje Petr Schwank z podcastového vydavatelství EP Events and Production.
podcast
Vojtěch Pres: Vychovejte si nové zákazníky prostřednictvím videoher (repríza)
Dnes se vracíme k jedné ze starších epizod - Vojta Pres v současnosti působí jako esport specialista u SAZKA, v době natáčení působil u Welcome To The Jungle. Učí firmy i jednotlivce rozumět světu profesionálního hraní her. Ten totiž patří mezi nejdynamičtěji se vyvíjející trhy u nás i ve světě. V této epizodě se dozvíte nejpodstatnější informace, které byste jakožto manažeři nebo majitelé byznysů měli vědět. A kdoví, třeba vaše marketingová investice zamíří třeba právě tímto směrem.
Kateřina Šachová: Je velmi těžké vymyslet, jak se budete se zákazníkem bavit (repríza)
Chodíte rádi do papírnictví? Tak to pravděpodobně budete znát značku Papelote. Ta funguje na našem trhu už přes deset let. Založila ji Kateřina Šachová, která dala svůj byznys plán dohromady v rámci diplomové práce. Papelote je tedy školní projekt, který ale akademickou půdu mnohonásobně přerostl. Ze symbolu "designového papírnictví" se postupně stal jedním z největších na trhu. Na design to ale dnes hraje ve světě papíru každý. Tak jak uspět?
Marek Odehnal: Zlato je stále alternativní investicí. U něj doporučuji kupovat případně velké gramáže
Co se v minulém měsíci odehrálo na kapitálových trzích? Co vše se skrývá pod definicí alternativní investice? Jak hovoří o kryptoměnách? Jakých chyb se nejčastěji investoři dopouštějí? Co by měl učinit člověk, který se rozhodne jít cestou alternativních investic?
Marek Odehnal je privátním investičním poradcem, investorem a majitelem investičně-poradenské firmy Odehnal & partneři. V oboru financí působí devět let, z toho se už čtyři roky specializuje výhradně na honorářové investiční poradenství. V současné době pracuje více než s 50 klienty především z řad majitelů firem, manažerů a IT specialistů.
Monika Kalivodová, Stanislava Hejnová: Když se klient dostane do problémů, je důležité, aby je řešil
Jak je důležitý zákon o spotřebitelských úvěrech? Jak vnímají nebankovní instituce? Jak vysoké úvěry bývají u živnostníků? Jaká je pozice ombudsmanky v bance? Jak ven z dluhové pasti?
Monika Kalivodová je senior manažerka MONETA Money Bank v oddělení řízení rizik. Její specializací je oblast řízení pohledávek - a to zejména v oblasti spotřebitelských a malých podnikatelských úvěrů.
Stanislava Hejnová je ombudsmankou MONETA Money Bank, ředitelka divize compliance. V roce 2020 byla zařazena do top 100 nejvlivnějších právniček České republiky.
Peter Maslik: Důležité je získat důvěru lidí, pak už jde jen o postavení na trhu
Jak přistupuje k fintechovému světu? Proč je pro něj důležitý silný partner? Jaké to je spojit se silným brandem? Jací jsou jeho investoři? Na co sází? Jakou mají cílovou skupinu? Pro koho je projekt vhodný? Co se děje s financemi investora do projektu? Bude takovýchto projektů vznikat víc?
Peter Maslik má za sebou dlouholeté zkušenosti z budování fintechových firem - jak z České republiky, tak ze zahraničí. Je jedním z co-founderů fintechového startupu Investown a vede jeho marketingový tým.
David Bureš: V době covidu jsme museli být kreativní, semknuli jsme se a zjistili jsme, že je to příležitost
David Bureš se přes 21 let věnuje nemovitostem a financím. Založil původně rodinnou firmu Bureš & partneři, která už má ale přes 40 lidí a spravuje přes 400 investičních nemovitostí.
Jaké byly jeho začátky? Jak si rozuměl s bratrem, se kterým šel do projektu společně? Co jej vedlo k tomu odklonit se od hypotečního poradenství? Co pro něj bylo nejtěžší? Jak se během let vyvíjela jeho motivace k podnikání?
---
Rozhovor s Davidem Burešem začíná v čase 01:06. Předcházela mu reklama na společnost distribující kávu Alesio.
Jakub Šulák: To nejdůležitější je, aby lidé s firmou žili. Pak to dělají rádi
Jak je složité se na domácím i celoevropském trhu prosadit? Co říká svým obchodníkům a kolik jich v současné době má? Co je pro obchodníky důležité? Jak je pro něj složité autorské právo? Co jej překvapilo na práci s lidmi? Jak motivuje své týmy?
Jakub Šulák dal před šesti lety dohromady značku Forscope, která se orientuje na výkup nepotřebného softwaru - a potom jej prodává firmám, které jej naopak potřebují. Fungují v deseti státech střední a východní Evropy.
Petr Žabža: To, co nás odlišuje od ostatních, je obsah
Finax přináší pro posluchače a diváky této epizody podcastu „Buduj značku” zajímavou nabídku. Pokud se stanete klientem Finax v období od 26. července 2020 až 8. srpna 2020 a svůj první účet si otevřete na tomto odkazu -https://www.finax.eu/cs/affiliate/buduj-znacku/register - bude Vám Finax Vašich prvních 1,000 Eur spravovat po dobu 12 měsíců zcela zdarma! Tak neváhejte.
Petr Žabža se 25 let věnuje finančním trhům. Pracoval pro finanční skupinu Patria, ING, nebo třeba mBank, kde měl na starosti akvizici klientů. Od letošního roku má na starosti aplikaci Finax, která zajišťuje inteligentní investování. Petr Žabža se stará o její rozvoj na českém trhu.
Jak celý příběh kolem Finaxu začal? A kde vlastně začal? Kolik mají klientů? Kam všude se chtějí rozrůst? Co vše Finax nabízí? Jak vnímá potenciál českého trhu? Jakou filozofii vyznávají?
Jan Kalianko: Uspět s e-shopem je jako vyhrát v loterii
Česko = území e-shopů. Dnes se vracíme ke starší epizodě s Janem Kaliankem, který je konzultantem v oblasti e-commerce. Jan Kalianko rozumí e-shopům a jejich majitelé si ho zvou, aby jim našel chyby. Většinou jsou v komunikaci mezi vedením a zaměstnanci. Jen tím se dá podle Janových slov ušetřit spoustu peněz.
A pokud se chcete dozvědět více, poslechněte si i Janův podcast Eshopař. Naleznete ho na Spotify, Apple Podcasts i Google Podcasts.
Jan Michelfeit: Trh benefitů se za poslední rok a půl dramaticky proměnil
Jan Michelfeit je marketingový ředitel firmy Sodexo, který sem přišel po 15letém působením v bankovnictví, kde šéfoval týmům product managementu nebo segmentového řízení, třeba v Citibank a Raiffeisenbank.
Jak vnímá svůj posun od bankovnictví do Sodexo, konkrétně k marketingu? Splňuje to jeho očekávání? Jaký je rozdíl mezi b2b a retail světem? Jaké benefity jsou mezi zaměstnanci oblíbené? Jak moc jsou pro něj důležité výkonnostní kampaně? Jakou má vizi ve svém směřování?
---
Richard Jahoda hovořil před zahájením podcastu o schwarzsystému. Co to vlastně je? A jak by se měla změnit legislativa?
Rozhovor s Janem Michelfeitem začíná v čase 07:03.
Vratislav Zima: Snažíme se dospět do stavu, kdy budeme mít svobodnější firmu a lidé budou moci rozhodovat
Vratislav Zima je původně programátorem, dnes již ale osm let podniká v IT. Spoluzaložil firmu SYNETECH, která se zabývá primárně vývojem aplikací na míru. Je jedním ze zakládajících členů Asociace softwarových agentur a dvakrát ročně pořádá soutěž AppParade.
Jak vzpomíná na svůj první rok v podnikání? Jak moc zásadní je sledovat aktuální trendy? Komu se vyplatí mít svoji vlastní aplikaci? Jak správně motivovat? Jak se dívá na konkurenci? Co jej nyní ve firmě čeká?
---
Richard Jahoda hovořil před podcastem Buduj značku o paušální dani a jejích výhodách i nevýhodách.
Rozhovor s Vratislavem Zimou začíná v čase 03:23.
Alice Brádková: Vždy vytváříme příběh, který se snažíme vtisknout do interiéru
Alice Brádková dlouhodobě působila v marketingu - ať již na straně agentur, nebo jako marketingová ředitelka. Byla nějaký čas i freelancerem, až si společně s manželem založili studio Brádka design, kde se soustředí na design retailových a komerčních prostor.
Věnuje se stále marketingu? Jak vzniklo studio? Měla s nějakou zakázkou opravdu problém? Jaké aktuální trendy z oblasti designu vnímá? Co když se někdo snaží trendy narušit?
---
Jakub Málek, partner právní kanceláře PEYTON legal, hovořil o popisu pracovní činnosti. Proč je důležité na tento dokument brát zřetel?
Rozhovor s Alicí Brádkovou začíná v čase 05:39.
Marek Odehnal: Investice do nájemních bytů? Je nutné se tomu pořádně věnovat, nebo se tomu nevěnovat vůbec
Co vše ovlivňuje inflace? Jak rostly ceny bytů v Americe? Jak je to s bydlením v Česku? Jak je to v Česku s nájmy? Co je nutné řešit v případě nájmů se Slováky? Je dnes tématem investice do komerčních nemovitostí? Jaký je průměrný výnos z pronájmu v Česku?
Marek Odehnal je privátním investičním poradcem, investorem a majitelem investičně poradenské firmy Odehnal & partneři. V oboru financí je devět let, z toho už čtyři roky se specializuje výhradně na honorářové investiční poradenství. V současné době pracuje více než s 50 klienty, především z řad majitelů firem, manažerů a IT specialistů.
Štěpán Bartyzal: I když někdo řekne, že je 20 let v oblasti HR, neznamená to, že ji umí dělat
Štěpán Bartyzal založil v roce 2007 firmu Recruitis, ve které se věnuje především digitalizaci náboru a pomáhá českým firmám orientovat nábor na kandidáta a jeho zkušenosti.
Jaký náborový systém využívá? Klade současná situace velký nápor na HRisty? Jak se nábor jako takový orientuje na daného kandidáta? Jaké chyby nejčastěji vídá u HRistů? Co si představit pod pojmem typologie osobnosti? Jak vnímá digitalizaci? Jaké největší výzvy před HR stojí?
---
Jakub Málek, partner právní kanceláře PEYTON legal, hovořil o tématu ukončení pracovního poměru pro nadbytečnost.
Rozhovor se Štěpánem Bartyzalem začíná v čase 06:05.
Josef Hajkr: Jediný způsob, jak dosáhnout motivace týmu, je to, aby lidé dělali věci, které je baví
Co znamená pojem skutečná spolupráce? Co je to flow? K čemu je dobrá typologie? Jak se ponořit do hluboké práce? Co je distributivní spravedlnost? V čem je důležitá důvěra? Proč je praktické se odpojit od digitálních médií?
Josef Hajkr v tomto díle podcastu pokračoval v sérii, jež se nazývá Uspějte v digitální době. Ústředním motivem celého rozhovoru je flow či jakým způsobem nastavit inovace ve vlastním týmu.
Jan Matoušek: Když přijdu do firmy, snažím se říct, aby vnímali zákazníka
Jaké byly jeho začátky? Kdy podle jeho názoru nastala doba datová? Jak bylo těžké se prosadit? Co mu dělalo největší problémy? Co jsou transakční data? Lze predikovat, co se v oblasti dat bude dít v budoucnosti? Je nutné monitorovat svět covidový? Co vše ovlivňuje válka? Pro koho jsou data nejdůležitější?
Jan Matoušek je v byznyse od roku 2005, věnuje se datové analytice, v rámci které se snaží měnit data na znalosti a zisk. V roce 2009 založil firmu Data Mind, která pracuje s velkými nadnárodními firmami. V týmu má v současné době osm lidí.
Rozhovor začíná v čase 4:46.
Daniel Gamrot: Důležité je dělat správné věci ve správný čas – a správně
Jak se rozhodl pro to, že bude na volné noze? Co by si měl freelancer pohlídat? Jak se stane člověk odborníkem na osobní produktivitu? Začali se lidé o osobní produktivitu a time management více zajímat? Jaké chyby lidé v otázce osobní produktivity dělají? V čem je důležité nastavovat hranice? Je důležité umět odmítat?
Daniel Gamrot je online a offline lektor osobní produktivity - věnuje se tomu posledních deset let. V rámci svých tréninkových programů proškolil stovky různých firemních týmů i jednotlivců.
Lukáš Frank: Nelze dělat obyčejnou službu, kterou dělá každý druhý
Baví jej pořád oblast financí? Co rozhodlo, že zůstal v podnikání? Co jej v jeho oboru udělá originálním? Jak se vnímají finanční poradci? Neobává se někdy nedostatku témat při natáčení podcastu? Proč je pro něj důležitý management?
Lukáš Frank v roce 2011 začal s podnikáním ve financích. S klienty navazuje dlouhodobý vztah, ve kterém nesmí chybět vzájemná důvěra. Zakládá si na tom, že co slíbí, to splní. V roce 2020 slíbil, že bude vytvářet vlastní videopodcast, a to dodneška plní. Jeho Frankieho finanční podcast patří k úspěšným českým podcastům o investování.
Adam Neuberger: Čím víc jsem se do světa kryptoměn dostával, tím víc mě to pohlcovalo
Adam Neuberger je spoluzakladatelem inovativního projektu Probinex, který má za cíl sjednotit finanční a krypto trhy pod jednu střechu. V oblasti kryptoměn působí Adam už od roku 2017, specializuje se na fundamentální analýzu a spolupracuje v oblasti tradingu. Věnuje se také vzdělávání a školení v oblasti kryptoměn.
Byl fanouškem kryptoměn již v jejich prvopočátcích? Kdy se k nim dostal? Kdy začal s kryptoměnou obchodovat na burze? Jak velkou cestu kryptoměny podle jeho názoru urazily? Vůči čemu je skeptický? Jak jsou důležité emoce?
Marek Odehnal: Jaká investice může porazit inflaci?
Co se dělo poslední měsíc na finančních trzích? Jak vnímá vývoj inflace? Jsou nástroje, které mohou porazit inflaci? Proč je důležité nad inflací uvažovat? Jak se Češi emočně k inflaci staví? Jaká je důvěra Čechů v ekonomiku?
Marek Odehnal je privátním investičním poradcem. V oboru je posledních devět let. V současné době pracuje s více než 50 klienty, především z řad majitelů firem, manažerů a ředitelů.
Polské ministerstvo zahraničí chce dokončit jednání s Českou republikou o možném vrácení 3️⃣6️⃣8️⃣ hektarů půdy, o níž se spor táhne od 50. let. Informoval o tom deník Fakt. Podle Varšavy nastala chyba při vytyčování státní hranice mezi Polskem a tehdejším Československem.
Indický ministr obrany Rádžnát Singh se rozhodl, že se navzdory původním plánům ❌ nezúčastní připomínky konce druhé světové války v Moskvě, a stal se tak prvním vysoce postaveným politikem, který tak učinil. Píše to server RBK-Ukrajina. Důvodem odřeknutí účasti na přehlídce 9. května není zhoršení vztahů mezi Dillí a Moskvou, ale vystupňované napětí mezi Indií a Pákistánem po zabití 26 lidí, převážně indických turistů, v Indií ovládané části Kašmíru, a několika následných pohraničních přestřelkách.
Jen hrstka lidí vítala dnes v Bratislavě 🏍️ motorkáře z evropské odnože ruského klubu Noční vlci, kteří si jízdou a návštěvou památníků připomínají nadcházející 80. výročí konce druhé světové války. Jiná skupina lidí během průvodu motorkářů u památníku Slavín ve slovenské metropoli zase rozvinula transparent s nápisem „Rusko je teroristický stát“; v rukou také měli vlajky Ukrajiny, kterou Rusko vojensky napadlo v únoru 2022. K střetu obou táborů nedošlo.
Zaměstnanci rozhlasové stanice Hlas Ameriky se oficiálně ✅ mohou začít vracet do práce a příští týden obnovit vysílání. Informuje o tom list The Washington Post s odvoláním na e-mail z amerického ministerstva spravedlnosti adresovaný této vládou provozované zpravodajské stanici pro zahraniční publikum.
Zdravotní stav slovenského premiéra Roberta Fica je 👍 dobrý a jeho cestě do Moskvy nic nebrání. Podle serveru Aktuality.sk to v televizi STV řekl předseda poslaneckého klubu Směr-sociální demokracie Ján Richter. Fico se do Ruska chystá na přehlídku, kterou pořádá tamní režim k 80. výročí konce druhé světové války, v posledním týdnu však zrušil několik veřejných vystoupení.
Rusko během útoků ukrajinských dronů na černomořský přístav Novorossijsk přišlo o ✈️ bojový letoun Su-30, informovali podle ruského servisu BBC ruští váleční blogeři. Ukrajinská vojenská rozvědka (HUR) uvedla, že útok na Su-30 byl veden z bezposádkového člunu Magura.
Osm zemí ze skupiny OPEC+ tvořené členy Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a jejich spojenci se 🤝 dohodlo na dalším navýšení těžby od června, a to o 411 tisíc barelů denně. Producenti tak pokračují v postupném navyšování těžby. Naposledy ji zvýšili od května, rovněž o 411 tisíc barelů denně.
Kandidátku ANO v podzimních volbách do Poslanecké sněmovny v Moravskoslezském kraji povede bývalý premiér a předseda hnutí 👴 Andrej Babiš, druhý je poslanec Aleš Juchelka. Kandidátku dnes schválil na neveřejném zasedání krajský sněm. Potvrdit ji ale ještě musí celostátní vedení ANO.
Po dnešních parlamentních volbách v Austrálii zůstane u moci labouristický premiér 👨 Anthony Albanese, vyplývá z projekcí australské televize Seven a televize Sky News. Není ale jasné, jestli bude schopen utvořit většinovou vládu.
Ukrajina nemůže zajistit bezpečnost politiků, kteří se 9. května v Moskvě zúčastní oslav vítězství Rudé armády nad nacistickým Německem. Podle agentury AFP to řekl ukrajinský prezident 👨 Volodymyr Zelenskyj. Západní politici do Ruska na připomínkové akce ke konci druhé světové války kvůli ruské invazi na Ukrajinu nejezdí, letos však má cestu do Moskvy naplánovanou mimo jiné slovenský premiér Robert Fico.