Reklama

Je hazard celospolečenský problém? Sledujete výročí konferenci projektu Zodpovědné hraní

 nst
nst

Institut pro regulaci hazardních her (IPRH) pořádá výroční konferenci projektu Zodpovědné hraní. Její účastníci zhodnotí dosavadní aktivity projektu a představí cíle na další rok. Konferenci můžete sledovat v úterý 8. listopadu 2022 od 14:00 hodin.

Reklama

Hraní hazardních her za svůj život vyzkoušelo okolo 80 procent Čechů a pro drtivou většinu z nich jde jen o neškodnou formu pobavení. Konkrétně se pak riziko rozvoje problémového chování týká pouze tří procent lidí z celé populace. Správně nastavená pravidla, samoregulace a předem dané limity podporují zodpovědné hraní a dávají hráči možnost kontroly nad vlastním chováním.

Už více jak rok pod záštitou Institut pro regulaci hazardních her (IPRH) funguje projekt Zodpovědné hraní, který se snaží vytvořit bezpečné hráčské prostředí a edukovat veřejnost o zásadách a nástrojích, které mohou při hraní on-line i v provozovnách hráči využít. Jeho hlavními partnery jsou zástupci největších sázkových kanceláří Fortuna, Chance, Sazka a Tipsport.

Výroční konference projektu proběhne v rámci Týdne zodpovědného hraní. Její účastníci z se blíže zaměří na tato témata:

  • Co se v projektu událo za poslední rok - kolik lidí jsme oslovili, kde jsme pomohli a co se nám povedlo.
  • Nástroj pro včasné rozpoznání problémových hráčů - jak detekce probíhá, kam jsme se posunuli a co nás čeká.
  • Intervence - co se děje poté, co hráče najdeme, jak provozovatelé postupují a co je pro následnou komunikaci nejdůležitější.
  • Odborná rada - kdo v ní zasedá a na čem pracují.
  • Plány projektu pro příští období.

Vystupující

  • Mgr. Jan Řehola PhD. – ředitel Institutu pro regulaci hazardních her
  • Phdr. Ladislav Csémy – vedoucí Centra epidemiologického a klinického výzkumu závislostí v Národním ústavu duševního zdraví (NUDZ)
  • Doc. MUDr. Viktor Mravčík PhD. – ředitel výzkumu ve Společnosti Podané ruce
  • Petra Šebo – manažerka projektu Zodpovědné hraní

Las Vegas Strip

REPORTÁŽ: Turisté se vracejí do Las Vegas, a to je problém

Světová metropole hazardu se po covidovém kolapsu opět plní. Jenže chybí ti nejbonitnější návštěvníci a stejně tak zaměstnanci. To hotelům na slavném, neony posetém Stripu znemožňuje vyrovnat se s náporem návštěvníků.

Přečíst článek

Karel Komárek

Potvrzeno. Komárkova sázkovka bude rozdávat štěstí Britům

Společnost Allwyn Entertainment ze skupiny KKCG podnikatele Karla Komárka se v Británii oficiálně stala provozovatelem prestižní Národní loterie.

Přečíst článek

MGM Resorts International, Las Vegas

Americký provozovatel kasin MGM Resorts chystá evropskou expanzi

Americký provozovatel kasin MGM Resorts International podal nabídku na převzetí švédského provozovatele internetových sázek a hazardních her LeoVegas. Je ochoten za něj dát až 607 milionů dolarů (přes 14 miliard korun). Firma se tak snaží rozšířit svou působnost v Evropě.

Přečíst článek

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme