Reklama

Rekordní zisk. Pojišťovna ČSOB loni vydělala 1,437 miliardy

ČSOB Pojišťovna pobočka
ČSOB Pojišťovna
 ČTK

ČSOB Pojišťovna vytvořila loni zisk po zdanění 1,437 miliardy korun. Výsledek byl ve srovnání s rekordním rokem 2019 ještě o 239 milionů korun vyšší.

Reklama

Předepsané pojistné vzrostlo meziročně o 2,6 procenta na 13,768 miliardy korun. Podle pojišťovny se její celkový tržní podíl meziročně zvýšil o 0,3 procentního bodu a dosáhl hodnoty 8,4 procenta, uvádí se ve výroční zprávě firmy.

„V oblasti neživotního pojištění jsme oproti trhu rostli nejrychleji, tam se nám tržní podíl zvýšil o 0,5 procentního bodu na 8,6 procenta. V oblasti běžně placeného životního pojištění trh rostl o 3,7 procenta, v meziročním srovnání byl náš tržní podíl na stejné úrovni, tedy 7,7 procenta,” uvedl předseda představenstva Jiří Střelický.

Podle něj byly leden a únor roku 2020 prodejně jednoznačně nejlepší v historii pojišťovny, s příchodem pandemie covid-19 se však pojistná aktivita na trhu přibrzdila. „V průběhu léta a podzimu se obchodní aktivita opět značně pozvedla a opět jsme udělali výrazný krok k našemu cíli, desetiprocentnímu tržnímu podílu,” uvedl Střelický.

čerpací stanice, ilustrační foto

Inflace v červnu jen kosmeticky poklesla. Ve zbytku roku ještě zrychlí

Spotřebitelské ceny v červnu meziročně vzrostly o 2,8 procenta, tempo růstu ve srovnání s květnem tak zpomalilo o 0,1 procentního bodu. Největší vliv na zdražování měly ceny aut a pohonných hmot, uvedl ČSÚ.

Přečíst článek

Ubylo živelných škod

V roce 2020 bylo méně škodních událostí. Výrazně ubylo živelných škod a ani zimní období nepřineslo jejich nárůst. Útlum ekonomické aktivity v důsledku pandemie vedl v jarním období ke krátkodobému poklesu škod v autopojištění, což ovlivnilo čistý zisk pojišťovny. Zvýšil se i díky růstu ziskovosti neživotního pojištění, stabilnímu výsledku v životním pojištění a striktní nákladové politice.

Reklama

ČSOB Pojišťovna měla vloni více než 1,25 milionu klientů. Průměrný počet zaměstnanců se meziročně zvýšil z 666 na 705.

ČSOB Pojišťovna je součástí holdingu ČSOB, který patří prostřednictvím dalších subjektů společností KBC Group NV. V Pardubicích si chce pojišťovna vybudovat nové sídlo v areálu po bývalé továrně Prokop poblíž centra města. Dosud využívaný objekt na Masarykově náměstí nabízela městu pro nové sídlo magistrátu, zastupitelé však jednání o koupi nakonec zastavili.

Vše o inflaci

Strašák inflace. Co ji způsobuje? Jak se jí bránit? Jak investovat, kam uložit úspory, kde jsou slušné úroky, které dluhopisy se vyplatí? Jak s inflací bojuje stát, vláda a ČNB? Kdo a proč zdražuje a o kolik? Jak na zvyšování cen vyzrát? Je správný čas si vzít hypotéku, porostou úrokové sazby, nebo klesnou, a z jakého důvodu? Kontext, tipy, rady, varování.

Vysoká inflace trápí nejen Česko, ale i další země Evropy či Spojené státy. Podívejte se na přehled ve světě.

Témata související s inflací:

Vše o inflaci čtěte zde

Reklama

Související

ČNB

Rok 2023 bude těžký, nikoliv tragický. Ekonomika zpomalí, inflace postupně spadne

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme